147 JTDM kljuc sa daljinskim problem

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
gaston
Garaža: EX.....164/156 2+2=4.0
147 Mjet 260 HP +Djulieta 2.0 170 HP
Lokacija: Belgrade
Postovi: 184
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 3:12 pm

147 JTDM kljuc sa daljinskim problem

Uto Nov 05, 2019 9:47 pm

Ne zna a mozda joj je ispao ( zena ) uglavnom ne radi daljinski ni jedna komanda , kljuc je tipa " skakavac" , stavljena prvo nova baterija = nista , ni jedna komanda , otvorim ga , model je bez stelovanja frekvencije , nema promenjivi kondenzator niti stelujucu zavojnicu , lupa X 20 pregled sve u redu , instrument na zujalicu svi kontakti ok , nema hladnog lema . Posto imam osciloskop do 10 MHZ ( mada pokaze amplitudu i na 50) a koliko znam daljinci rade na 433 Mhz , znaci ne mogu da utvrdim tali transmiter salje nesto .
E sada je pitanje ako neko zna , posto sam vec imao problema sa kablazom ( zena prekinula kabl na tasteru kvacila ) i auto je redjao sve moguce greske ukljucujuci i imobilajzer te nije hteo da upali . Zicka namestena , nije cak ni greske zapamtio tako da nije imalo sta da se ocisti , odo ja malo na drugu stranu , uglavnom da li postoji osigurac ili neki konektor posebno za daljinsku komandu , posto centralna radi na taster u autu i kljuc u bravu .
Ima li ko ideju odakle , tj gde da nastavim ???
Autic je hardware - software tjuning by GUMETINA 260 cavali na valjcima , sledece nedelje hocu da zamenim soferku ( mala linija ispred suvozaca ) i produzim registraciju i ide na dobos a hocu da ode u ispravnom stanju ukljucujuci i kljuc sa daljincem .
http://www.youtube.com/watch?v=Pf0JT4jsR9Y" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
gaston
Garaža: EX.....164/156 2+2=4.0
147 Mjet 260 HP +Djulieta 2.0 170 HP
Lokacija: Belgrade
Postovi: 184
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 3:12 pm

Re: 147 JTDM kljuc sa daljinskim problem

Čet Nov 07, 2019 9:49 am

Da li neko zna bar poziciju RF recivera ili je integrisana u centralnu bravu ?????
http://www.youtube.com/watch?v=Pf0JT4jsR9Y" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: 147 JTDM kljuc sa daljinskim problem

Čet Nov 07, 2019 11:05 am

Ja bih krenuo od dijagnostike, MES, pa vidi da li mozes da se zakacis na Body comp i tamo vidis neki info vezan za uperene kljuceve. Na Giulietti je, koliko znam, to deo Body Compa. Nisam siguran za 147. Sve u svemu, ako nadjes da je kljuc uparen sa ECU, onda bih dalje nastavio da gledam kljuc. A ako mozes bas da vidis da nema uparenih kljuceva, ili da taj nije uparen, onda je jasno da je do toga, pa onda ili vidi sta ti treba od alata/procedure da ih uparis, ili odi kod kljucara da ti to zavrsi.

Sto se tice hladnog lema na kljucu, ja sam imao situaciju na Giulietti, da mi jedno dugme nije radilo. Rastavim, ispitam instrumentom to dugme - radi sve. Ispitam kontakte na glavnom cipu - radi. A kljuc - ne radi. Cudno. Uzmem i ipak prelemim sve kontakte na glavnom chipu - od tada ni jedan jedini problem sa kljucem nisam imao...
Korisnikov avatar
gaston
Garaža: EX.....164/156 2+2=4.0
147 Mjet 260 HP +Djulieta 2.0 170 HP
Lokacija: Belgrade
Postovi: 184
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 3:12 pm

Re: 147 JTDM kljuc sa daljinskim problem

Čet Nov 07, 2019 4:50 pm

Ja sam to uradio , , flux i duvaljkom a tastere ostrim vrhom , cip u kljucu je uparen sa imobilajzerom ali ni jedan taster ne radi , a dugme za gepek u funkciji kako i prekidaci na vratima . Kod 156 znam da je posebno prijemnik za 344Mhz a posebno bela kutija gde je centralna . Na nekom crtezu je zaokruzeno na netu pozicija negde ispod upaljaca , skinuo sam celu konzolu nije , Miso kaze da mu se cini da je negde ispod centralne konzole unutra .... a to je OO skinuti , videcu sa otpada da mpazarim kljuc ili pozajmim i odem do Struje da mi to ukodira da ne skidam celu tablu badava dok ne dodjem gde treba , mislio sam da nadjem slikam i porucim iz obrenovca komplet centralu uparenu sa elektronikom kljuca . Koji zez sitan a glavobolja .
http://www.youtube.com/watch?v=Pf0JT4jsR9Y" onclick="window.open(this.href);return false;

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”