Tapaciranje vrata u kozu Alfa 147

Bez duše bismo bili samo mašine...
Freemen
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6
Lokacija: Srbija- Cuprija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Jul 25, 2018 8:33 pm

Tapaciranje vrata u kozu Alfa 147

Ned Sep 01, 2019 4:56 pm

Posto su se stari platneni tapaciri odlepili i visili na vratima resio sam da vrata tapaciram kozom.Tu sam vec naleteo na prvi problem naci kozu u indenticnoj nijansi sa bojom sedista, nakon vise meseci traganja pronasao sam indenticnu nijansu.Resim ja sam svojerucno da istapaciram vrata bez nekog velikog predhodnog iskustva. Odemontazi panela sa vrata necu mnogo da pisem jer vec postoje postovi o tome, ako nekog interesuje lepak koji sam koristio je domaci narucen iz Prijepolja bas za auto industriju moze ze nanositi cetkom ili pistolem za farbanje sa vecom diznom. Sam proces tapaciranja je prilicno mukotrpan pogotovo sto sam koristio kozu iz jednog komada mnogo bolja varijanta je da se izvadi mustra iz dva dela (manje Falti). Sa rezultatom sam delimicno zadovoljan ali za prvi put nije lose. Ukoliko neko zeli to da proba rado cu podeliti iskustvo. Ps, ostala jos zadnja.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: Tapaciranje vrata u kozu Alfa 147

Ned Sep 01, 2019 7:57 pm

Bravo! Lepo je ispalo. Koza po kvm nije jeftina pa te ovaj posao nije malo kostao.

Da sam na tvom mestu bio, uzeo bih panele sa restyle 147. U odlepljenom stanju ih neretko mozes dobiti i na poklon ili za smesnu cifru.

Problem odlepljivanja svih ovih panela je jer ih fabrika lepi pod nekim vakumom. Materijal ostaje nategnut i samo je pitanje vremena kada ce lepak popustiti.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Tapaciranje vrata u kozu Alfa 147

Pon Sep 02, 2019 12:36 am

PetarP napisao:Da sam na tvom mestu bio, uzeo bih panele sa restyle 147.
:podrzava
Slika
Freemen
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6
Lokacija: Srbija- Cuprija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Jul 25, 2018 8:33 pm

Re: Tapaciranje vrata u kozu Alfa 147

Pon Sep 02, 2019 2:26 pm

Upravu si za panel sa restajla on je iz dva dela i sam posao bi bio mnogo laksi. Koza i nije tako skupa rec je o kožnoj postavi koja je dosta jeftinija od one koristene za sedista veci9 je problem pronaci pravu nijansu osim ako nije rec o crnoj. Ukoliko nekom treba pomoc oko nabavke mogu da pomognem posto radim u firmi koja koristi Italijansku kožu
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: Tapaciranje vrata u kozu Alfa 147

Pon Sep 02, 2019 4:35 pm

Alfa Romeo klub Srbija Alfisti • Pogledaj temu - Restyle 147, 2.0 ts
http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic. ... 7&start=25

Na par stranica se vidi kako je radjeno kod mene.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”