Cudan zvuk u predelu levog tocka

Bez duše bismo bili samo mašine...
AcaBG95
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16v
Lokacija: Bolec
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Jul 30, 2019 7:08 pm

Cudan zvuk u predelu levog tocka

Uto Jul 30, 2019 7:26 pm

Pozdrav, nov sam ovde tj tek se registrovao pa me zanima sledece:
Devojka vozila alficu i tresne je od visoki ivicnjak prednjom desnom i pocepa gumu, od tada krece cudan zvuk ali u predelu levog tocka.

3 gume su Taurusove 17ice UHP i tu desnu koju je pocepala zamenim za Tigar UHP, u sustini ista je sara. Felna nije pokrivljena

Odvezem auto gde ga odrzavam Fiat servis Goran na Altini i njegov covek provoza auto i kaze nista ne cuje :banghead: na brzini od 80kmh se cuje bas jasno i glasno brujanje u kabini sa leve strane. Kaze mi da dodjem sutra i da ce pogledati.
Sutradan sedne Goran i provozamo auto i utvrdimo da se cuje brujanje sa leve strane i on nekako meni nasumicno kaze da je sigurno levi lezaj i da cemo zameniti to. Danas puknem 10.500 za levi prednj lezaj ( 8500) i ruke 2000 ali zvuk nije nestao. Zatim zamene prednje tockove za zadnje i provozaju ali opet isto, covek dolazi i sleze ramenima i kaze da ne zna u cemu je problem pa kaze "najbolje je da ostavis auto 2-3 dana da mi otkrivamo kvar pa da se onda cujemo".

Ja razumem da je covek u guzvi i pretrpan poslom, ali meni je ovo toliko ne profesionalno uradjeno da je u jednom trenutrku siguran da je levi lezaj i onda u drugom ne zna sta je sa autom... a ja bacio 10k, cak je levi stari lezaj bio u skroz okej stanju-daleko od zamene.

Bas mi se ne svidja u zadnje vreme kako radi i koliko fusari i sve zbrza!
Da li neko ima preporuku za nekog majstora da to pogledam i resim problem?

Hvala u napred
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Cudan zvuk u predelu levog tocka

Uto Jul 30, 2019 9:28 pm

Mozda pokrivljena felna ili polusovina, sta znam
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: Cudan zvuk u predelu levog tocka

Uto Jul 30, 2019 9:49 pm

Pod jedan, ako je tresnula desnim točkom, nema tu šta da strada na levom. To mi nekako logično.

Ja sam lutao od ležaja do ležaja, zvuk uvek se nelogično pojavljuje. Tako je bar na Alfi, slične probleme nisam imao na Fordu. Kad zuji levi, bude levi.

Dakle, digli auto na dizalicu, ja ostao u autu i krenuo, majstor od dole polako osluškivao. Probali smo i sa ono mašinom koja zaleti točak po točak, od toga nema ništa. Nije moglo drugačije.

U svakom slučaju, proveri i desni ležaj, ako već imaš stari, rešićeš sa njim.
AcaBG95
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16v
Lokacija: Bolec
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Jul 30, 2019 7:08 pm

Re: Cudan zvuk u predelu levog tocka

Sre Jul 31, 2019 8:33 am

Felna nije kriva, za polu osovinu nista mi nisu rekli ili nije kriva ili je nisu ni gledali...

Znam i meni je bilo logicno sa desne strane, ali se zvuk bas intezivno cuje sa leve strane, mozda se prenose vibracije i daje laznu informaciju ne znam..

Stari lezaj ne mogu da iskoristim jer ga je majstor rasturio da pogleda u kakvom je stanju bio i tu sam i video da je bio skoro kao nov...

Da li bih mogao da im trazim neku reklamaciju ili nesto slicno, posto sam pukao 10.500 za nesto sto mi nisu resili, a sami su rekli “Levi je”?

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”