Registracija po novom zakonu

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
toma777
Garaža: 156 SW JTD 16V
Lokacija: Beograd
Postovi: 95
Pridružio se: Čet Jun 14, 2012 2:19 pm

Registracija po novom zakonu

Ned Maj 26, 2019 6:42 pm

Hvala svima na informacijama!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Registracija po novom zakonu

Čet Jun 10, 2021 10:42 am

Gledam ovo merenje izduvnih gasova na tehnickom, neki automobili imaju fabricku blokadu na 2500 obrtaja u leru, dok druge mozes da stiskas u crveno i koja je sad tu logika da jedni i drugi moraju da ispunjavaju iste uslove? Ne moze auto da ima iste vrednosti na 2500 i 4500 obrtaja
Slika
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Registracija po novom zakonu

Čet Jun 10, 2021 2:03 pm

Zakon je odlozen tako da dzaba polemika. Tuzi fabriku policiji.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Registracija po novom zakonu

Sub Jun 12, 2021 10:19 pm

bums85 napisao:
Ned Maj 26, 2019 12:42 pm
Prskalice moraju samo ako imas xenon, ako imas obicne sijalice u projektoru ne treba. Ne mogu da znaju da li je fabricki projektor ili ugradjen
Mogu da znaju da li je projektor fabrički ili naknadno ugrađen na osnovu homologacije koja piše na svakom faru.
R43 je far homoogovan za obične sijalice, R48 i R98 je za HID ( xenon), R112 je za LED . Nego ih još uvek niko ne pritiska da i to gledaju.
Drejk
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 16V
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 96
Pridružio se: Pon Sep 22, 2014 12:26 pm

Re: Registracija po novom zakonu

Ned Jun 13, 2021 9:24 am

Da li su nekog cimali na tehnickom zbog naknadno ugradjenih projektora?
ChobbyNS
Garaža: 147 jtd
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 44
Pridružio se: Sre Feb 29, 2012 10:03 am

Re: Registracija po novom zakonu

Ned Jun 13, 2021 6:41 pm

Ja nisam čuo iskreno.
Nisu u obavezi da pale svetla za slikanje a slikanje im je sve i svja pa ih boli uvo da te cimaju.
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Re: Registracija po novom zakonu

Sre Jul 07, 2021 4:38 pm

Registrovao sam danas Yeti po ovom najnovijem tehničkom. Mislio sam da je skrivena kamera, odnosno da me neko za'ebava.

Elem, trokut su izvadili, smontirali ga, stavili na zemlju - da se vidi da je ceo i ispravan. Prskalice proveravali za šoferku da li rade, zadnju maglenku palili, migavce, pritisak u gumama proveravali, prsten za vuču da li imam, sajlu, prvu pomoć, dizali auto da li ima lufta u točkovima, farovi kako svetle, dimenzije guma... Proveravali da li su šrafovi zategnuti na točkovima. Mislim da su sve uradili po P.S. Dođe mi da stavim auto na oglas sa - ima važeći tehnički iz Srbije

Tako da ako neko ide na tehnički ovih dana, da se ne iznenadi neprijatno. Kapiram da će to možda malo da olabavi, ali ovo sada je baš, baš zategnuto.

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока

If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Registracija po novom zakonu

Sre Jul 07, 2021 9:02 pm

Cestitke na stanju auta, verovatno tako treba da izgleda tehnicki. Mislim da sve zavisi kod koga odes. Moju komsinicu pre 2 meseca vratili zbog ovalnosti diskova i to na tehnickom gde ide godinama. A meni se kacili na gepek da bi prosle zadnje kocnice.
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Re: Registracija po novom zakonu

Sre Jul 07, 2021 9:42 pm

Što se mene tiče mogu da proveravaju slobodno, znam šta vozim. Nemam problem sa tim, a ionako ako već plaćam tehnički neka zarade te pare. Da sam mogao da snimim pregled, ono je stvarno nadrealno meni delovalo za Srbiju. Registrujem tu godinama razna vozila, ali ovo je bilo baš by the book. Pre je bilo samo slikanje, kočnice i izduvni gasovi.

Za ženomobil je bilo isto tako u februaru kao kod tebe, zadnji levi nije kočio kako treba pa su seli pozadi da bi to bilo OK. To je moglo tada, sada ne, baš smo komentarisali. Više se ne slikaju pored auta kao što su pre radili. Valjda se sve snima. Reče mi kroz dva dana dobijaju i neku dijagnostiku, šta li, ako auto ima grešku neće moći da prođe tehnički.

Ako ovako rigorozno nastave, neminovno će biti skuplji tehnički. Vraćaće dosta ljudi, praviće se gužve... Verujem da će malo olabaviti dok se ne ušeme i oni, ali ovo danas je bilo baš istresanje iz gaća.

Da dodam, proveravali su i zadnja stakla da li se spuštaju i podižu

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока


If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Registracija po novom zakonu

Pet Jul 09, 2021 10:19 am

Tako su i meni gledali pre 3 godine kada je poceo (tadasnji) novi tehnicki, jos me zezali za isteklu prvu pomoc, dok vec sledece godine na istom tehnickom samo proverili kocnice i cekali da prodje 35 minuta ili kolko vec treba. Verujem da ce isto biti i sada, svi se plase inspekcija dok se malo ne smiri situacija. Kada bi se sve radilo po pravilniku 90% automobila ne bi proslo bez naknadnih servisa, cak i oni do 5 godina starosti.
Slazem se da se strogo kontrolisu kocnice, gume i ostali bezbednosni sistemi, a ovo ostalo je sviranje qrcu. U Nemackoj sam radio tehnicki i nije mi radilo par sijalica, samo su stavili u napomenu da se zamene, a auto je prosao tehnicki.
Kako proveravaju zadnja stakla na automobilima sa troje vrata :yipi:
Poslednja izmena od bums85 u Pet Jul 09, 2021 10:30 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Slika
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Registracija po novom zakonu

Pet Jul 09, 2021 10:28 am

Treba da idem za dan-dva da registrujem audi,pa cu da javim utiske.Audi je skroz fabricki,sa fabricki zatamnjenim staklima i zivo me zanima da li ce nesto da sernjaju.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Registracija po novom zakonu

Pon Jul 12, 2021 9:38 am

Išo sam da zakažem tehnički na mestu na kom to radim godinama. Brzi, poslovni, predusretljivi. Kaže žena, prvi slobodan termin za nedelju dana. Pregled traje sat vremena sada. Još se ja šalim kao čuo sam da u Švajcarskoj mora pojas da se brzo vraća kad ga pustiš, a ona mrtva ozbiljna kaže - mora sad i kod nas.
Našao sam skoriji termin u AMSS. Jel kod njih nešto problematičnije nego drugde kad je tako manja gužva?
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Registracija po novom zakonu

Pon Jul 12, 2021 10:46 am

Mora i kod nas jer smo dostigli svajcarski standard. U Americi tehnicki ni ne postoji u vecini drzava, pa svi zivi i zdravi
Slika
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Registracija po novom zakonu

Pon Jul 12, 2021 7:56 pm

Komšinici skinuli sve 4 ratkapne i tako radili tehnički jer je jedna plastična ratkapna bila napukla. A pukotina se vidi tek kad se dobro zagledaš u ratkapnu.
Vadili joj sve iz gepeka i ređali obaveznu opremu ispred kamere. Što reče žena: "Bože me oprosti ko na žrtvenik da su slagali..." .
Tehnički je trajao više od sat i po.
Treba samo biti strpljiv, i ovo šizenje će proći vrlo brzo.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Registracija po novom zakonu

Uto Jul 13, 2021 7:56 am

Ali nije mi jasno da i pored sve strogoće redovno viđam raspale automobile na ulici. Jel su to skojevci?
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Registracija po novom zakonu

Uto Jul 13, 2021 9:18 am

Prvo pitanje je da li su uopšte registrovani. Zato je MUP krenuo sa video-kontrolom registarskih tablica i proverom važnosti registracije.
Drugo pitanje je da li je auto, koji nama ponekad izgleda raspalo, možda i tehnički ispravan prema kriterijumima koji važe. Ovo pišem iz iskustva jer sam pre mnogo godina vozio takav auto koji je spolja estetski bio užasan ali uvek tip-top ispravan i sa enterijerom koji je bio gotovo perfektan. Imao sam svoje razloge zašto je tada to bilo tako.
I ovaj koji trenutno vozim estetski nije u nekom stanju, za nekoga je verovatno drešina što mene savršeno ne zanima, ali je funkcionalno u apsolutno ispravnom stanju.
Ne suditi o knjizi po koricama. Poenta je da ovde iznesemo najpre svoja lična iskustva da bi smo prvenstveno izbegli nepotrebno maltretiranje na tehničkim pregledima.
Ono što se meni ne dopada u celoj situaciji je cena tehničkog pregleda i drastično smanjen njihov broj.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Registracija po novom zakonu

Sre Jul 14, 2021 12:59 pm

Nisam snob i nemam ništa protiv neuglednih a funkcionalnih stvari. Sasvim suprotno. Najveći sam obožavalac buvljaka na kome sam kupio do sada kamion stvari. Kad kažem raspalo onda mislim nedvosmisleno raspalo. To ne može da se vidi u BG ali ako zađeš u provinciju ima neverovatnih primeraka. Inače, skojevci su trebali da budu asocijacija upravo na ilegalce, odnosno neregistrovane.

Elem, obavih svoju svetu dužnost i prođoh tehnički u AMSS. Kao što rekoh, bio sam skeptičan jer se ne čeka dugo na termin. Da li zato što je neki bitan glavonja kupio AMSS tek mnogo su opušteniji nego bilo koji drugi mali privatnik. Ispade kod njih najmanje stresa. Cena nešto malo viša nego što sam navikao 23.300 sve komplet.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Registracija po novom zakonu

Ned Jul 18, 2021 10:27 am

Prosao sa 166, mada je malo falilo da ne prodjem, 18" felne na kolima a 17" rezervna. Sledece godine izbacujem tocak i ide kit za reparaciju za taj dan. Daleko lakse nego pokusaj objasnjenja da je to tako fabricki...

Ovde gledaju bas sve i svasta, novine u odnosu na proslu godinu su: pritisak u gumama, duzina sajle za vucu, interval migavaca koji mere stopericom, svi pojasevi, prozori, brave i prskalice stakala/ farova ko ih ima.

Gasovi se naravno mere uz kacenje na obd, ali nisam siguran da li rezultat utice na prolaz.

Kocnice kao i pre, jedino sto nema ubacivanja dodatnog tereta ako zadnje ne koce kako se ranije radilo, sve se snima pa i zvuk.

Estetskih problema nemam pa tu ne znam sta se desava, ali interesantno je sto blagi body kit niko nije ni primetio, a to je bio veliki problem oko prve registracije kada je auto dovezen iz DE i tako prosao onaj ams pregled 2019.

Sve u svemu **anje, a samo treba da prepisu nemacki tüv ako je bezbednost u prvom planu, ali izgleda da nije bas tako...
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Registracija po novom zakonu

Ned Jul 18, 2021 10:53 am

Ne moze rezervni tocak manje dimenzije, a moze fabricki copavac koji je jos manji? :blink:
Slika
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Registracija po novom zakonu

Ned Jul 18, 2021 11:29 am

Pitao i ja to isto kada su dosli to tocka i krenuli da negoduju, ne dobih konkretan odgovor... :mrgreen:
Tu je vec drugar iz agencije krenuo da dize galamu pa me pustise.

Mozda je to problem samo kod ovih, mada su jedni od liberalnijih u NI...

Edit: Eibach i Bilstein takodje nisu primeceni... :)
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Registracija po novom zakonu

Pon Jul 19, 2021 4:14 pm

Bio danas na tehnickom,trajalo sat i po,osusio sam se tamo :blink:
Odmah pre nego udjes,pitaju te da li imas obaveznu vazecu opremu i da li imas tecnosti za vetrobran,a potom ga vizuelno pogledaju da nema naprsnuca na signalizaciji,staklima ili nekih ostecenja.Pogotovo se ostrvljuju na kuke za vucu,koliko sam video.
Ako nesto nije u redu od gore navedenog,nece ni da rade tehnicki odmah te vrate (sto je korektno,da ne placas za dzabe).
Gledaju sve zivo,od dimenzija guma,koje moraju biti fabrickih dimenzija za velicinu felne koju nosu taj auto (npr 159 nosi felne 16-19,ali na njima moraju biti fabricki propisane gume,za svaku dimenziju felne - imaju neke tabele za svaki auto i gledaju dimenziju guma i pritiske u toj dimenziji).Gledaju prskalice,brave vrata,podizace stakala,pojaseve,da li svako sediste funkcionise,da li svaki pojas radi i moze da se utakne pozadi ili napred,svaka sijalica mora da bude ispravna i mere snopove maglenki i svetala da li propisano bacaju.Sve u svemu piiiip za sve pare,mnooogo vozila se vraca i problem je sto ce mnogima isteci registracija,jer 5-6 dana unapred nema termina.
A Man's Got to Know His Limitations...
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: Registracija po novom zakonu

Pon Jul 19, 2021 7:48 pm

Ja mislim da ce za 50 godina da otvore neke arhive, wikileaks i slicno... I da ce se utvrditi da smo mi neki eksperiment. Drugog objasnjenja nema...

Pa jel po ovome sad i rutinska kontrola na ulici moze da ti trazi da ti otvaras prozore i da te posalje na vanredni tehnicki!? :drunk:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Registracija po novom zakonu

Sre Jul 21, 2021 2:36 pm

Bio sam danas na tehničkom i prošlo je bez neke drame...malo više od pola sata. Gledali su dosta toga, ali akcenat je na svetlosnim grupama i sigurnosnoj opremi..mene nisu mnogo trkeljisali. Valjda videli šta sve imam od pribora i kako je sve to složeno, pa su izgubili volju :) Od svih detalja zaboravili su sirenu da isprobaju. Prijatno sma iznenađen da mi je auto, iako u godinama, sa izduvnim gasovima daleko ispod norme čak i za nova kola.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 587
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Registracija po novom zakonu

Čet Jul 22, 2021 11:54 am

Da li su normalni? Valjda će se slegne posle par meseci kad skapiraju da su degenerici.
Proveravaju pritisak u gumama? Zagrejem gume dok dodjem do njih i 0.2 Bar-a veći pritisak i ne prolazim tehnički? Moram da sačekam da se ohlade gume?
Wtf je sa tim mozgovima...

Tačno niko ne treba da registruje i neka pišu kazne do prekosutra ili svi da poskidaju tablice i da voze tako.
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Registracija po novom zakonu

Čet Jul 22, 2021 1:16 pm

Sa Seatom su me vratili jer na trećem štop svetlu ne rade 2 sijalice od 10. Nije mi palo na pamet to da pogledam. :blink: Dobra stvar je što radnik nije hteo da se uveze auto, nego je otišao u ulicu pored da pogleda auto. Kaže da sve snimke gledaju i da pozivaju vlasnike automobila na vanredni tehnički ako im se nešto učini sumnjivo.

Što bi rekao jedan naš poznati slikar i influenser u jednom filmu: To je jedno ludilo sastavljeno od bezbroj ludila na jednom mestu! :banghead: :banghead: :banghead:

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”