Podesavanje stakla na alfi gt

Bez duše bismo bili samo mašine...
NemanjaS
rookie
Garaža: Alfa Romeo gt
Lokacija: Vrsac
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Nov 26, 2018 2:20 pm

Podesavanje stakla na alfi gt

Pon Nov 26, 2018 9:37 pm

Pozdrav, probao sam da nadjem temu za podesavanje vozacevog stakla na alfi gt ali nisam uspeo. Interesuje me kako da ga podesim jer kada perem auto kvasi se staklo iznutra i kada se vozi malo brze ne dihtuje kako treba.
RaleGT
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9 chip cca:180ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 20
Pridružio se: Pon Sep 10, 2018 2:26 pm

Re: Podesavanje stakla na alfi gt

Sub Dec 01, 2018 10:31 pm

i mene zanima ovaj odgovor, imam isti problem samo sa suvozacewvim vratima
Korisnikov avatar
Antonijo
Garaža: Alfa Romeo 166
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Pridružio se: Pon Mar 21, 2016 11:30 am

Re: Podesavanje stakla na alfi gt

Ned Dec 02, 2018 2:01 pm

Trebaš provjeriti da možda nije vodilica stakla oštečena, pa zbog nje staklo dobro ne nasjeda na svoje mjesto ili gumica (keder) loše dihta a možda je oštečena.
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Podesavanje stakla na alfi gt

Pon Dec 03, 2018 10:27 am

NemanjaS napisao:Pozdrav, probao sam da nadjem temu za podesavanje vozacevog stakla na alfi gt ali nisam uspeo. Interesuje me kako da ga podesim jer kada perem auto kvasi se staklo iznutra i kada se vozi malo brze ne dihtuje kako treba.
Mislim da bi ti pomoglo ako bi "resetovao" prozore. Daš kontakt, stisneš oba dugmeta za kontrolu prozora na dole i tako držiš 10 sekundi od trenutka kad se skroz otvore. Potom ih povučeš na gore i tako držiš 10 sekundi (od trenutka kad se zatvore).
genca
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW
Lokacija: Kladovo
Lokacija: Kladovo
Postovi: 1131
Pridružio se: Sub Maj 14, 2011 1:51 pm

Podesavanje stakla na alfi gt

Pon Dec 03, 2018 4:19 pm

Imas dva srafa ispod gume cim otvoris vrata.Ona guma gde bi na nornalnom autu stojao pipak za zakljucavanje.Tu stelujes nagib.
cuore sportivo
Slavica
rookie
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Dec 17, 2018 2:44 pm

Podizaci stakala :)

Pon Dec 17, 2018 2:53 pm

Cao. Imam alfu gt i svake zime isti problem. Kako je kupe, priotvaranju zatvaranju vrata prozor se malo spusti zatim podigne pri zatvaranju. Kada je hladno on pada ali nema sansr da se pidigne. Cuje se neki zvuk kap da pokusava da oodigne ali ne uspeva. Sta moze da bude? Dakle ima definitivno veze sa hladnocom. Da li imam neke osigurace nesto sto mogu da proverim sama pre nego sto ga odvezem kod elektricara. Hvala Slavica
mrkac
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: prilep
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Jun 05, 2019 9:56 pm

Re: Podesavanje stakla na alfi gt

Pet Jun 28, 2019 10:37 pm

Zillgian napisao:
NemanjaS napisao:Pozdrav, probao sam da nadjem temu za podesavanje vozacevog stakla na alfi gt ali nisam uspeo. Interesuje me kako da ga podesim jer kada perem auto kvasi se staklo iznutra i kada se vozi malo brze ne dihtuje kako treba.
Mislim da bi ti pomoglo ako bi "resetovao" prozore. Daš kontakt, stisneš oba dugmeta za kontrolu prozora na dole i tako držiš 10 sekundi od trenutka kad se skroz otvore. Potom ih povučeš na gore i tako držiš 10 sekundi (od trenutka kad se zatvore).
DALI OVO RESET vazi i za alfa 147 kod mene suvozackog stakla mogu samo da spustim automacki a kad za podizan moram drzati ne ide automacki
Drejk
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 16V
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 96
Pridružio se: Pon Sep 22, 2014 12:26 pm

Re: Podesavanje stakla na alfi gt

Sub Jun 29, 2019 9:09 am

Ne mozes da podignes automatski suvozacev prozor
mrkac
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: prilep
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Jun 05, 2019 9:56 pm

Re: Podesavanje stakla na alfi gt

Ned Jun 30, 2019 10:40 pm

Drejk napisao:Ne mozes da podignes automatski suvozacev prozor
znaci tako je fabricki ja sam pomislio da me zeza motorcic i da ga zamenim ali ok ako je tako tako cu i da ga ostavim hvala na odgovora

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”