Sta Alfa sve može?

Bez duše bismo bili samo mašine...
nemanja717
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Jan 12, 2015 2:35 am

Sta Alfa sve može?

Pet Nov 16, 2018 2:16 pm

Pozdrav drugari,

Pokušao sam da pronađem sličnu temu, ali mi nije pošlo za rukom, ako znate da ima preusmerite me :)

Danas smo kod kolege na golfu podešavali automatsko zaključavanje kada auto dostigne određenu brzinu, a kada isključi auto i izvuče ključ, auto se otključa.
Da li to može i na alfi? Da li mogu da se uključuju svetla kada se auto otključa ili zaključa? Evo i link https://www.youtube.com/watch?v=aF-kmerseYY. Kod mene prozore mogu automatski da otvorim, ali ne i suvozačev automatski da zatvorim. Postoji li rešenje za to?

Ako znate na koji način nešto od ovog može da se aktivira ili ako znate za još neku kul foru, rado ću je isprobati.
Drejk
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 16V
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 96
Pridružio se: Pon Sep 22, 2014 12:26 pm

Re: Sta Alfa sve može?

Pet Nov 16, 2018 6:12 pm

Pise ti u komentaru snimka koji si okacio kako da se ukljucuju svetla kada se auto otkljuca/zakljuca.
nemanja717
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Jan 12, 2015 2:35 am

Re: Sta Alfa sve može?

Sub Nov 17, 2018 12:53 am

Drejk napisao:Pise ti u komentaru snimka koji si okacio kako da se ukljucuju svetla kada se auto otkljuca/zakljuca.
Super što ti je taj komentar dovoljan da razumeš šta sve tačno treba da se uradi. Možeš li sada, molim te, da mi detaljno objasniš šta sve treba da uradim kako bi to i kod mene na automobilu proradilo? Baš bih ti bio zahvalan.
Drejk
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 16V
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 96
Pridružio se: Pon Sep 22, 2014 12:26 pm

Re: Sta Alfa sve može?

Sub Nov 17, 2018 2:26 pm

Care ne moras biti drzak. Pise ti u komentaru da je covek povezao instalaciju unutrasnjeg svetla sa farovima preko releja. Ne znam sta tu ima detaljnije da se objasni.
nemanja717
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Jan 12, 2015 2:35 am

Re: Sta Alfa sve može?

Sub Nov 17, 2018 9:56 pm

Drejk napisao:Care ne moras biti drzak. Pise ti u komentaru da je covek povezao instalaciju unutrasnjeg svetla sa farovima preko releja. Ne znam sta tu ima detaljnije da se objasni.
Zasto sam drzak, ako lepo zamolim da mi se objasni? Izvinjavam se ako sam tako zvucao, uopste mi nije bila namera, samo sam zamolio za pomoc! To sta je on napisao u komentaru sam video, ali tu nije nista detaljno. Na koje kontakte releja? Odakle tacno da dovucem napajanje? Da li je napajanje direktno ide sa sijalice ili i ona ima svoj relej. Na sta sve treba da obratim paznju?
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Sta Alfa sve može?

Ned Nov 18, 2018 9:12 pm

Odlična stvar da xenoni riknu pre vremena :D
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: Sta Alfa sve može?

Pon Nov 19, 2018 1:45 am

nemanja717 napisao:
Drejk napisao:Care ne moras biti drzak. Pise ti u komentaru da je covek povezao instalaciju unutrasnjeg svetla sa farovima preko releja. Ne znam sta tu ima detaljnije da se objasni.
Zasto sam drzak, ako lepo zamolim da mi se objasni? Izvinjavam se ako sam tako zvucao, uopste mi nije bila namera, samo sam zamolio za pomoc! To sta je on napisao u komentaru sam video, ali tu nije nista detaljno. Na koje kontakte releja? Odakle tacno da dovucem napajanje? Da li je napajanje direktno ide sa sijalice ili i ona ima svoj relej. Na sta sve treba da obratim paznju?
A jesi razmislio ikad da pitaš čoveka koji je uplodovao ovo na kanal? Vidiš da je već jednom uredno odgovorio? Kreni od toga, pa idi dalje.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”