P1238 Error - Wastegate ventil, ima li veze?

Bez duše bismo bili samo mašine...
hisd
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v
Lokacija: RS
Postovi: 44
Pridružio se: Sub Jul 22, 2017 8:51 pm

P1238 Error - Wastegate ventil, ima li veze?

Uto Jul 17, 2018 9:20 pm

Svaki put kada radim dijagnostiku izbaci mi jednu gresku a to je P1238 - Brzina protoka zraka.Na instrument tabli nema nista, niti ubacuje u safe mode.Majstori kazu da je maf senzor u pitanju, dok je jedan od njih rekao da to moze biti zbog overboosta pa mi izbacuje tu gresku.E sad radio sam nesto oko auta i pratio taj ventilic aktuator.Video sam da se pri paljenju auta uvuce bas onako dosta dok pri dodavanju gasa 3-4k obrtaja ne izlazi koliko bi trebalo ili bar mislim.Koliko inace treba da izlazi kotva pri tim obrtaijima?

Simptomi u voznji su pri naglom ubrzanju cujem sustanje vazduha (crijeva turba provjerena), nekako nekada kao da ima knedlu (kratku zadrsrku), ne svaki put i kao da ima neko usko grlo kad treba onako iz sve snage da povuce ( gas 3/4 stisnut ).Sve u svemu ne deluje kao da ima 140 ks.
Nekako najbolji ekvivalent tome, mozda glupo zvuci ali kao kada iz sve snage treba da udahnem a uvlacim zrak na slamku :) .

Ulje ne trosi, potrosnja goriva, gradska oko 7l, otvorena 4-5l, zadimi kratko pri nagloj turazi... to je to.
Egr je blindiran (Takvu sam kupio).

147 1.9 jtd 16v. 2003.god,

Nemam poverenja u majstore u mom gradu.Zato i pitam ovde iako to nije rjesenje.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”