Koji majstor?

Bez duše bismo bili samo mašine...
faster_147
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V 2003
Lokacija: Zajecar
Postovi: 8
Pridružio se: Čet Dec 28, 2017 8:46 pm

Koji majstor?

Čet Dec 28, 2017 9:11 pm

Zdravo,

Pre par dana sam kupio Alfu , e sad posto sam se skoro doselio u Zajecaru, ne poznajem ni jednog majstora, a kamoli koji je dobar za Alfu, tako da ako neko zna iz Zajecara ili okoline nekog dobrog mastora neka preporuci :)

Otisao bih da vidim o cemu je tacno rec , jer kada pogledam iz kanala mislim da je povratno crevo za turbinu ima bas puno ulja na crevu i dole odakle izlazi iz hladnjaka ili sta je vec ne razumem se(nalazi se skroz dole ispod desnog fara), ne znam da li je nesto hitno ili ne?
Ubacicu par slika sutra .

Hvala unapred na odgovorima , veliki pozdrav
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Koji majstor?

Čet Dec 28, 2017 9:45 pm

to je donje crevo iz interkulera, nije nista neobicno da bude masno od uljnih isparenja, takodje ni unutra nije nista cudno da se nadje sloj ulja jer ga svaka turbina baca samo je pitanje koje je kolicina kod tebe, ne verujem da je nesto hitno i alarmantno ali ako vec imas kanal ili gde si to gledao mozes sam da skines to crevo, otkacis selnu sa interkulera, smuljis crevo i vidis stanje, ako nista ne curi iz creva ili kulera nije nista strasno ako krene neka kolicina ulja onda da se vidi dalje sta i kako, a ako je crevo masno samo od spolja ne brini se previse to je normalno.
takodje proveri dal nisu selne sa oba kraja creva popustile pa da tu malo pusta ulje koje podlizuje i masti crevo, meni se to desilo letos, stavio nove selne i ok
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
ivcha90
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS
Lokacija: Knjazevac
Lokacija: Minicevo - Knjazevac
Postovi: 128
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:23 am

Re: Koji majstor?

Pet Dec 29, 2017 12:10 am

U Zajecaru ti je najubedljivo najbolji majstor Aca, javi se u inbox ako hoces broj ili da te uputim, meni on odrzava alfu i samo pozitivna iskustva imam. :arflag
faster_147
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V 2003
Lokacija: Zajecar
Postovi: 8
Pridružio se: Čet Dec 28, 2017 8:46 pm

Re: Koji majstor?

Pet Dec 29, 2017 8:54 pm

Hvala na odgovorima,

'ivcha90' nov sam ovde pa ne znam kako bas kako sta funkcionise (oko slanja poruka medju clanova i to) ako nije problem pusti ti broj pa da vidim ako nista ne sredim sam da se cujem sa tim majstorom pa da odem.

A sto se tice odgovora clana 'OMP' , pogledacu kad odem kod tasta on ima kanal pa cu da proverim te selne i crevo jer sam i ja video da ima par selni , pa javljam sta je i kako je.

Imam jos jedan problem na volanu imam sa leve strane za pojacavanje i smanjivanje a na desnoj za menjanje stanice na radio i ni jedno dugme ne reaguje niti svetli, sta moze da bude mozda neki osigurac da proverim ili?
Korisnikov avatar
ivcha90
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS
Lokacija: Knjazevac
Lokacija: Minicevo - Knjazevac
Postovi: 128
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:23 am

Re: Koji majstor?

Sub Dec 30, 2017 9:02 pm

Auto Aca 0611850792, pozovi se na mene, kazi mu Ivca sa Alfom 156 iz Miniceva i resice ti sve sta treba. Pozdrav
kvizkoteka
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 TS
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1
Pridružio se: Sub Avg 18, 2018 6:29 am

Re: Koji majstor?

Sub Avg 18, 2018 6:44 am

a gde naći servis u okolini Smedereva potrebna generalka 1.6 TS

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”