set kvačila Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

set kvačila Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Pet Dec 15, 2017 11:01 am

Set kvačila na mojoj Alfi počeo da proklizava, onako, malo, ali vidi se da kasni kad se krene u jači gas iz 3-4 brzine. To ne bi bilo čudno da set kvačila nije nov stavljen pre 20.000 km. Jeste auto čipovan na stage 1.

Slika

Slika

Slika

Ono što me brine je Valeo obloga, nisam baš siguran u njihov kvalitet. Kakva su vaša iskustva, jer su sva moja auta bila čipovana imala nove setove (LUK) i nikad nisam imao problema duži period?

Na svu sreću imam stari (originalni) set koji sam poslao Fići u Ostružnicu na remont i jedino što sam zahtevao da se ne montira Valeo obloga, nego neka kvalitetnija.

Slika

Slika

Slika

Čak mi prolazi kroz glavu da nije korpa slaba, ali kako reče majstor, ta korpa treba da bude dovoljno jaka da možeš da vučeš i prikolicu od 1,5 t, ali ni to ne radim. Ostaje da skinem set kvačila i da vidim.

Koliko sam video, dosta se prepričava na engleskim forumima slična situacija, svi koji su imali problem su bili sa Valеo setovima, dal u pitanju 1.9 ili jači motori. Čak su i skidali "kao nove" setove i dalje nije jasno zašto proklizavaju.
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: set kvačila Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Pet Dec 15, 2017 5:47 pm

Samo da dopunim izvestaj. Bio kod majstora da mu pokazem set kvacila, rekao mi je da se ne brinem.

Korpa je samostelujuca, obloga lamele se malo stanjila, ali korpa nije "prezubila" da je bolje uhvati. Malo da se strpim, 500-1000 km i prezubice korpa i sve ce biti ok.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”