alfa gt parking senzori

Bez duše bismo bili samo mašine...
singer994
Garaža: Alfa Romeo gt 1.9jtd 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 14
Pridružio se: Sub Dec 02, 2017 8:38 pm

alfa gt parking senzori

Sub Dec 02, 2017 8:57 pm

drugari nov sam clan i tek sam uzeo alfu gt bice slika uskoro
zanima me fabricke parking senzore da li je moguce ugraditi ?
ili da idem na opciju univerzalne?
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: alfa gt parking senzori

Ned Dec 03, 2017 8:37 pm

Što bi bacao pare na fabričke kad univerzalni, koji pritom smešno koštaju, sasvim zadovoljavajuće rade?
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: alfa gt parking senzori

Ned Dec 03, 2017 9:34 pm

Najbolji su fabricki.
Nisam siguran kolika je peripetija ugraditi fabricke,verujem da je zaguljeno,pritom i skupo.

Kada bih sada ugradjivao trazio bih senzore koji se lepe za unutrasnju stranu branika.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: alfa gt parking senzori

Ned Dec 03, 2017 9:37 pm

Ne znam kako je na GT, ali na 159/brera platforimi je sve PnP. Samo nađeš branik sa senzorima i centralu
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: alfa gt parking senzori

Ned Dec 03, 2017 11:39 pm

Veloce napisao:Najbolji su fabricki.
Nisam siguran kolika je peripetija ugraditi fabricke,verujem da je zaguljeno,pritom i skupo.

Kada bih sada ugradjivao trazio bih senzore koji se lepe za unutrasnju stranu branika.
Fabrički jesu najkvalitetniji, u smislu izvedbe i trajnosti. Ali, i fabrički kao i aftermarket senzori mogu da ne odreaguju na stubić ili prepreku pod nagibom, mogu da prave probleme po kiši ili kada na njima ima leda i slično. Imao sam takvih iskustava sa fabričkim senzorima i to na novim i vrlo skupim vozilima. Nemam iskustva sa senzorima koji se lepe na unutrašnju stranu branika pa ne mogu da komentarišem. Od svih pomoći pri parkiranju meni je najbolja parking-kamera sa prikazom na multimediji. Imamo ih na službenim vozilima i to mi je top.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: alfa gt parking senzori

Pon Dec 04, 2017 1:46 am

Fabrički senzori jesu najbolji, ali uopšte ih nije tako lako naći. Meni su polomili dva na GT-u i tragao sam za njima nekoliko nedelja dok nismo uspeli da iskopamo informaciju da su isti kao i na nekim Audijima i verovao ili ne na Audi otpadima imaš veću ponudu polovnih senzora i jeftiniji su nego na Alfinim otpadima.

Možda je sad bolja situacija, ali pre nekoliko godina je polovni branik za GT sa senzorima bio misaona imenica za naći a i cifre su bile katastrofa.

Možda će neko pitati zašto sve fabričke senzore nisam zamenio aftermarket varijantom, to takođe nije moguće jer su fabrički 2-3 milimetra širi u prečniku i jako je teško ubudžiti u te rupe neki aftermarket senzor a da ne izgleda kao totalni skarabudž.

Zašto su fabrički senzori bolji od aftermarket? Pa osećaj je kao da kompjuter kod fabričkih senzora pokreće neki ozbiljan Xeon procesor, a na aftermarket senzorima kompjuter je kao sa 386 procesorom. Dok se aftermarket senzori opasulje ti si se već parkirao i na pola si teleće čorbe u kafani. Sve ostalo je isto.
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: alfa gt parking senzori

Pon Dec 04, 2017 7:16 am

DejanGT napisao:Fabrički senzori jesu najbolji, ali uopšte ih nije tako lako naći. Meni su polomili dva na GT-u i tragao sam za njima nekoliko nedelja dok nismo uspeli da iskopamo informaciju da su isti kao i na nekim Audijima i verovao ili ne na Audi otpadima imaš veću ponudu polovnih senzora i jeftiniji su nego na Alfinim otpadima.

Možda je sad bolja situacija, ali pre nekoliko godina je polovni branik za GT sa senzorima bio misaona imenica za naći a i cifre su bile katastrofa.

Možda će neko pitati zašto sve fabričke senzore nisam zamenio aftermarket varijantom, to takođe nije moguće jer su fabrički 2-3 milimetra širi u prečniku i jako je teško ubudžiti u te rupe neki aftermarket senzor a da ne izgleda kao totalni skarabudž.

Zašto su fabrički senzori bolji od aftermarket? Pa osećaj je kao da kompjuter kod fabričkih senzora pokreće neki ozbiljan Xeon procesor, a na aftermarket senzorima kompjuter je kao sa 386 procesorom. Dok se aftermarket senzori opasulje ti si se već parkirao i na pola si teleće čorbe u kafani. Sve ostalo je isto.
:podrzava

Pre tri godine kad sam vozio Gt isto je bilo tesko naci senzore. Ja sam zamenio fabricke za aftermarket,uspeo sam da iskoristim rozetne od fabrickih i to izgledalo ok. Funkcionalnost,naravno manja.
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: alfa gt parking senzori

Pon Dec 04, 2017 8:08 am

I ja se nešto razmišljam da ugradim parkong senzore na GT-a najviše zbog supruge i od aftermarket što sam pročačkao kod nas preporučuju Valeo ili turski parkmatik.
http://www.parkmatic.net/index.html
http://www.vitez.rs/?pg=kategorija&kategorija=6
Slika
Korisnikov avatar
lazarika
Garaža: Alfa GT 2.0 JTS
Lokacija: Pozarevac
Postovi: 184
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 12:14 pm

Re: alfa gt parking senzori

Pon Dec 11, 2017 9:33 pm

Cini mi se da samja svojevremeno na Gt kad je jedan parking senzor riknuo uzeo sa Fiat Stila.Fabricki senzori su Bosch.Inace su musicavi na Gt-u.Inace auto place za kamerom pozadi,ono je katastrofa kad recimo pada kisa voziti u rikverc.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: alfa gt parking senzori

Pon Dec 11, 2017 10:17 pm

Plače i za brisačem pozadi...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: alfa gt parking senzori

Pon Dec 11, 2017 10:26 pm

Tako je Nemanja, pre neki dan kad je pao sneg onda je tek rokenrol voziti u rikverc. :banghead:
Slika
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: alfa gt parking senzori

Pon Dec 11, 2017 10:35 pm

Kako u Italiji radi parking senzor?

" Bip...biiip...biiiip-biiiiiip-BAM! "

:)
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: alfa gt parking senzori

Pon Dec 11, 2017 10:40 pm

Pre bih rekao u Francuskoj, tamo dok ne čuknu i pomere malo auto iza sebe ne staju :D
Korisnikov avatar
al.ro.147
Contact:
Garaža: 147 1.6 ts
159 1.8 mpi
Lokacija: Uzice
Postovi: 100
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 11:49 pm

Re: alfa gt parking senzori

Čet Jan 11, 2018 3:19 pm

Pozdrav narode, duže vreme me nije bilo, ali evo me :) Videh zanimljiv clanak o parking senzorima, pa sobzirom da ja na mojoj staroj 147 nisam imao iste, pozeleo sam jelte da na novoj restajl imam.
Dugo sam trazio Ok aftermarket resenje, a DA SE NE BUŠI BRANIK, a da su pouzdani, kvalitetni itd...

I tako naletim na ovo. Senzore radi Italijanska firma META SYSTEM, model TARGA. Ceo zadnji deo auta se pokriva sa DVA senzora, bez da se buši branik. Senzori su jako dobri, precizni, kisa i sneg ne smetaju, vide do samih ivica auta. Centrala je mala i sve se lako poveze na rikverc svetlo. Senzori se montiraju ispod zadnje tablice preko nosača, bušne mala rupa ispod tablice za prolaz kablova i dalje vodi kroz auto. Senzori kreću da reaguju na 1.5m i pištanje se ubrzava progresivno do 30cm kada je zvuk u kontinuitetu. Displej može da se uzme opciono, meni nije trebao. Centrala ima štelovanje osetljivosti i jačne pištanje. Ceo set je plaćen oko 50 eur na Ebay.

Evo linkova za posetiti, a orginalne slike kako to izgleda kod mene na 147 ću uslikati i okačiti uskoro!

http://alegratka.pl/ogloszenie/sensor-t ... 69309.html
https://www.raysmith.co.uk/Numberplate% ... %20Sensors
http://s154.photobucket.com/user/Quatre ... 1.jpg.html
https://www.z4-forum.com/forum/images/e ... 213f3a885e
Korisnikov avatar
al.ro.147
Contact:
Garaža: 147 1.6 ts
159 1.8 mpi
Lokacija: Uzice
Postovi: 100
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 11:49 pm

Re: alfa gt parking senzori

Ned Jan 14, 2018 10:47 pm

Slika Slika
Korisnikov avatar
Caca
Drug Član
Drug Član
Garaža: GT 2.0 JTS
GTV 2.0 V6 TB
ex GTV 2.0 16v
ex 147 1.9jtd
ex 145 1.6box
ex 33 1.7
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2894
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:46 pm

Re: alfa gt parking senzori

Pet Maj 04, 2018 12:02 pm

Guglam danima i ne pronalazim ništa što bi mi odgovaralo (osim na Aliekspresu).
Zna li neko za neke parking senzore koji se mogu povezati na aftermarket multimediju i da imaju grafički prikaz? Znam da bih sa kamerom to dobila ali kamere ne želim da ugradjujem.
Slika

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”