Centralna brava - problem Alfa 156

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
djamsi
Garaža: Alfa Romeo 146 1.6box - sad story
Alfa Romeo 156 1.8ts
Alfa Romeo 147 1.9JTDm
Lokacija: Ljubovija - Beograd
Lokacija: Ljubovija
Postovi: 188
Pridružio se: Sub Okt 18, 2014 9:53 pm

Centralna brava - problem Alfa 156

Pet Jun 16, 2017 7:11 am

Juce mi se desila cudna stvar dok sam startovao auto , centralna odradila zakljucavanje bez moje komande. Kada sam stao i hteo da zakljucam auto, na dugme sa daljinca se nista nije desavalo, plus na kljuc u bravi nije radila centralna, morao sam iznutra da zakljucam vrata, takodje na kljuc nije radila centralna ni prilikom otkljucavanja, dok na rucicu iznutra za otvaranje vrata je reagovala ali na nacin da je 5 puta za redom zakljucavala i otkljucavala vrata bez mogucnosti prekida tog procesa. Jutros sam morao na foru da ulazim u auto, posto je cim okrenem kljuc za otkljucavanje automatski zakljucavala vrata(i vozaceva i suvozaceva brava isto ponasanje). Vadio sam bateriju iz kljuca misleci da je neki spoj, medjutim ista situacija. Sve vreme daljinsko otkljucavanje gepeka radi bez problema. Ima li neko neku ideju?
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Centralna brava - problem Alfa 156

Pet Jun 16, 2017 4:14 pm

Slicni problemi su karakteristicni za 166, obicno je problem u tome sto neki od motora brave pocne da zeza i nece da otkljuca/zakljuca i onda tako ponavlja vise puta automatski i da bi usao u auto moras da otvoris vrata u momentu kad zakratko otkljuca. Polovnih mehanizama brava ima po otpadima, nije skupo, samo je smaranje skidanje tapacira i otkacivanje i zamena samog mehanizma, obicno ode na vozackim vratima ali zna biti i na ostalima. HC varijanta problema je da ti mehanizam na vratima potpuno zablokira i da ne mozes da otvoris vrata uopste, ali kazem to je sve karakteristicno uglavnom za 166 i svakako je bolje da sto pre resis.
Korisnikov avatar
djamsi
Garaža: Alfa Romeo 146 1.6box - sad story
Alfa Romeo 156 1.8ts
Alfa Romeo 147 1.9JTDm
Lokacija: Ljubovija - Beograd
Lokacija: Ljubovija
Postovi: 188
Pridružio se: Sub Okt 18, 2014 9:53 pm

Re: Centralna brava - problem Alfa 156

Sub Jun 17, 2017 5:29 pm

Klema 10 minuta off i problem resen da znaju ljudi za ubuduce thinkof:
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Centralna brava - problem Alfa 156

Ned Jun 18, 2017 10:55 am

To sam prvo pomislio ali reko verovatno si to vec bio probao :).

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”