Stelovanje Vrata 156 Sw problem

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
Brzi
Garaža: Alfa 156 sw 2005 1.9 jtd 16v m-jet
Lokacija: Beograd
Postovi: 57
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 8:58 pm

Stelovanje Vrata 156 Sw problem

Sre Apr 05, 2017 10:51 pm

Da li neko zna na koji nacin nastelovati vrata Alfa 156 sw restajling tako da zazor bude dobar i da se zatvaraju normalno.Naime imao sam udes vrata su menjena i limar kod kog sam radio auto je sve uradio ok,vrata zamenjena ofarbana u istu nijansu sve ispravljeno ali vrata nikako ne uspeva namestiti kako treba tako da sam digao ruke od njega jel jednostavno ne zna.Ako neko zna postupak kako to uraditi da to bude dobro bih bio zahvalan ako moze podeliti ovde.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Stelovanje Vrata 156 Sw problem

Čet Apr 06, 2017 5:56 am

Mozda jednostavno nije nesto dobro uradio, nije izvukao auto koliko treba i eto problema sa vratima...?
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Čet Apr 06, 2017 6:01 am

Postupak uopšte nije komplikovan i ne verujem da tvoj limar to ne zna. Ono što on ne zna ili ne mari ili ga mrzelo, je da kad si doneo druga vrata trebalo je sve sklopiti i uštelovati,ispraviti ili izvući auto a tek posle farbati.

Sent from maj el dži ge-2 manji
Korisnikov avatar
Brzi
Garaža: Alfa 156 sw 2005 1.9 jtd 16v m-jet
Lokacija: Beograd
Postovi: 57
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 8:58 pm

Re: Stelovanje Vrata 156 Sw problem

Čet Apr 06, 2017 6:27 am

Na oko ne bih rekao da nije ispravljeno kako treba jer je identicno na obe strane a i sto se tice mesta gde se kace vrata tu nije bilo sta da se ispravlja.Problem je sto on ne zna vec radi otrprilike koliko onih limcica sto odbijaju zadnja vrata na centralnom stubu treba staviti na gornju sarku a koliko na donju a to je po meni mnogo bitnije nego stelovanje na bravi vrata koje je sekundarno i podesava koliko ce vrata uci pozadi.Mozda ne deluje komplikovano ali mm su u pitanju i nijanse a ovaj limar da kazem ne mari kao sto kaze kolega za to po njemu to je to koliko god ja tvrdio da nije izgubio sam zivce vise
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Stelovanje Vrata 156 Sw problem

Sre Apr 12, 2017 2:01 pm

Pa nije to neka nauka, limova stavis koliko treba jedan ili dva gledajuci deo ispred vrata (zavisi da li su prednja - blatobran ili zadnja u pitanju onda poravnas sa ivicom prednjih vrata). Lakse je mnogo kad rade dvojica jer su vrata teska, jedan da navodi drugi da drzi i pomera i kad je u ok polozaju zategnuti srafove. Nije sekundarno pitanje brava vec moras paziti i na to, onaj deo na autu za koji se brava zakaci ti odredjuje koliko ce vrata "uci u auto", ne sme naravno previse a ne sme ni da strci, takodje gledano po visini to ti odredjuje da vrata ne spadaju kad se zatvore ili da ne odu previse na gore. Samo strpljivo polako i nije problem pod uslovom da je geometrija dobra.
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Stelovanje Vrata 156 Sw problem

Sre Apr 12, 2017 8:39 pm

Isti problem kod mene, s tim što sam ja vrata skidao i menjao graničnik da ne krcka pri otvaranju, ali nikako posle da ih uštelujem jer je donji deo više 'uvučen' od gornjeg. Sama vrata su teška kao tuč, mora najmanje dve osobe da ih drže
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Stelovanje Vrata 156 Sw problem

Čet Apr 13, 2017 9:16 am

Mislim da imas dve opcije ako ti je donji deo "usao u auto" vise od gornjeg - najvjerovatnije je da onaj deo na stubu za koji se brava zakaci nije dobro nastelovan tj da treba da ga jako malo zarotiras tako da izbacis donji deo prema napolje a druga opcija je da ako i na liniji sa blatobranom kad zatvoris vrata deluje da su vrata uvucena na donjoj polovini ivice, ubacis na donju sarku jos jedan lim i time ih izbacis napolje koliko treba.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”