Pomoc oko Alfe 147, 140ks ..

Bez duše bismo bili samo mašine...
akibgd3
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Mar 07, 2016 11:24 pm

Pomoc oko Alfe 147, 140ks ..

Pon Mar 07, 2016 11:32 pm

Zdravo svima , kupio sam pre 2 dana alfu 147-1.9jtd , 140ks . Cekam da se registruje i radim joj mali servis , auto je 2003 god. zanima me na sta treba da obratim paznju , sta da proverim.. Jedan poznanik mi je rekao da mozda ima plivajuci zamajac pa da proverim to ... nisam siguran da li na ovom modelu to ima ... ako moze neki savet , pomoc.. hvala unapred :)
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Pon Mar 07, 2016 11:53 pm

Ne bi bilo lose da odradis i veliki servis ako si u mogucnosti, cisto da budes na cistom. Zamajac imas sigurno.
Proveri trapove cisto preventivno, vidi gde ima lufta, mada ako ne lupa u voznji onda bi trebalo da je dobro. Mozes i da prikacis auto negde na dijagnostiku i vidis da li ona ima sta da kaze. Bilo bi dobro da proveris i usisnu granu u kakvom je stanju, zna da se zaprlja i zamaze. Ukoliko je dosta zaprljana, valjalo bi to ocistiti kad budes imao vremena.

Ako sam nesto zaboravio, dodace neko od kolega. ;)

Btw, dobro nam dosao :arflag

P.S. Ima deo na forumu koji se zove Virus, tu mozes predstaviti svoj auto, postavis neku fotku, a takodje i pitanja ;)

Sent from my A0001
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Pomoc oko Alfe 147, 140ks ..

Pon Mar 07, 2016 11:56 pm

Za pocetak je predaj u ruke dobrom majstoru i zavali se i uzivaj dok je on ne ispretrese.
Vremenom ces iscitavajuci teme na ovom forumu lagano uci u celu pricu pa ce ti biti lakse i da sam neke stvari odradis, otkrijes, detektujes, predupredis... ;)
Za sada hladno :drink i :headbang2:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Pomoc oko Alfe 147, 140ks ..

Uto Mar 08, 2016 12:14 am

kako si kupio auto a prethodno ga nisi pregledao ili poveo majstora ako nisi mogao sam?
ima tu dosta stvari za pregledati sto kaze junky bolje teraj kod majstora, ali nekog od poverenja , da ti sve pregleda i stavi na papir pa onda vidi sta su prioriteti i sredjuj polako
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
akibgd3
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Mar 07, 2016 11:24 pm

Re: Pomoc oko Alfe 147, 140ks ..

Uto Mar 08, 2016 9:19 pm

Hvala na savetima , sutra ce mi biti gotov mali i veliki servis .. trapovi i ostalo je ok sve je menjano , to sam saznao juce majstor mi je rekao , msm sve ovo radim u ovlascenom servisu .. druze auto je uvezen iz italije , ja sam ga probao ne lupka nista, normalno sam ga doterao do kuce , ok je u voznji, covek mi je rekao da je radio trapove to sam prvo proverio kad sam ga oterao u servis , nmg coveku na licu mesta da rasturam motor i sl, a i ne znam :) jos jedno pitanje , koliko moze da kosta mororic za prozor msm da se nes sjebalo , podize samo jednu stranu . tek kada mu pomognem sa rukom zatvori ceo prozor(suvozacev prozor je u pitanju )
Korisnikov avatar
stojshic
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Bela Crkva
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Feb 27, 2015 9:04 pm

Uto Mar 08, 2016 10:36 pm

To je i namenjeno tako, ne može suvozacev prozor (kao ni zadnji prozori) da se zatvore automatski, moras da drzis do kraja. Koliko sam skontao citajuci (zato što je i mene iritiralo jako u početku, to i ona fora da mogu da otvorim sve prozore ali ne i da ih zatvorim preko ključa), to je neka zaštita. Alfa valjda nema taj neki senzor koji bi prekinuo podizanje stakla ukoliko bi naišao na neki otpor (ruku), pa bi došlo do problema, tako da moraš da držiš. Mada, negde sam procitao da je to samo na restyle modelima, izgleda da ipak nije. Može se srediti kompjuterom, i to sam pročitao, mada nisam siguran koliko je pametno.

Ovo su sve informacije do kojih sam dosao, laik sam, i tek oko godinu ipo vlasnik alfe (i bilo kog auta), tako da me demantujte ukoliko nešto nije tačno, i mene bi interesovalo

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Pomoc oko Alfe 147, 140ks ..

Sre Mar 09, 2016 11:27 am

Mislim da je kolega nesto drugo rekao, da mora rukom da povuce prozor na gore... Ako je to onda ti ili kaci keder negde pa usporava prozor sto oce da se desi jer vremenom od sunca kederi se stvrdnu ili imas problem sa sajlom/mehanizmom... postoje elektricari koji to sredjuju, ovde u NS je cena 20-30e u zavisnosti od toga sta treba da se popravi, ali mogu da izmene sve - i sajlu i plasticne vodjice, motor kaze da skoro nikad ne crkne i nije u njemu problem...
akibgd3
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Mar 07, 2016 11:24 pm

Re: Pomoc oko Alfe 147, 140ks ..

Sre Mar 09, 2016 5:40 pm

bas to djomla :) kao da nesto drzi prozor , kao da kaci .. i to samo u delu blize retrovizoru tj. napred .. hvala u svakom sl :)
Korisnikov avatar
stojshic
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Bela Crkva
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Feb 27, 2015 9:04 pm

Čet Mar 10, 2016 3:51 pm

Aha, sad vidim :-) moja greška :-D

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”