problem sa gasom

Bez duše bismo bili samo mašine...
misarajic
Garaža: Alfa Romeo 147 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Okt 18, 2015 8:49 pm

problem sa gasom

Pon Nov 02, 2015 4:46 pm

Pozz,treba mi mala pomoc. Uradio veliki servis juce i krenuo za bg prosao 200km, auto radio perfektno. Jutros upalim auto,i auto ne prima gas. Kao da ima pauzu pri gasu i kada prtisnes pedalu on saceka 2sec pa krene da daje gas. Ne znam sta moze da bude. Ako moze pomoc bio big vam zahvalan...
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: problem sa gasom

Pon Nov 02, 2015 8:30 pm

Prikaci na dijagnostiku.
misarajic
Garaža: Alfa Romeo 147 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Okt 18, 2015 8:49 pm

Re: problem sa gasom

Pon Nov 02, 2015 9:02 pm

Ok. Uradio veliki servis i majstor rekao da je sve ok i onda ovo...
Pooizdeo
misarajic
Garaža: Alfa Romeo 147 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Okt 18, 2015 8:49 pm

Re: problem sa gasom

Sre Nov 11, 2015 2:41 pm

Alfisti, ja i dalje imam problem sa gasom i ako sam sve moguce pretpostavke oko kvara testirao i nista ne pomaze. Ali imam neku sumnju pa moram da podelim sa vama. U medjuvremenu mi je body izvukao struju i morao je na servis, majstor ga je nekako popravio i kada sam se pozalio na gas kod njega je sve bilo ok, vuce kao lud. Bio na dve dijagnostike, svaki put isto, parametri u voznji svi dobri a kada nece da primi gas onda svi parametri pobrljave i ne moze niko da provali sta zeza. Medjutim juce ga uzeo od majstora, auto radi u fulu, gas ne smem da stisnem. Medjutim jutros opet pocinje polakoda me zeza. Razmisljam, mada mi svaki majstor kaze da body nema veze sa motorom i gasom, da nijeslucajno bodi uzrok neprimanja gas, jer on negde vuce struju i nije as ok. Ako neko moze da mi pomogne hvala unapred
Korisnikov avatar
tasicss
Garaža: AR 156 1.9 JTD
Lokacija: Niš
Postovi: 92
Pridružio se: Uto Dec 02, 2014 12:57 am

Re: problem sa gasom

Sub Jan 09, 2016 9:31 pm

Meni lici na protokomer, mada lepo bi bilo da malo vise informacija o autu, ja citam ali ne vidoh ni model ni motor...
When you dream there are no rules, people can fly, anything can happen.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4590
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: problem sa gasom

Sub Jan 09, 2016 11:03 pm

Mislim da to sto nesto vuce struju nema veze sa problemom gasa. Probaj da skines dzek sa protokomera kada zeza i vidi da li ima razlike. Moze da bude dosta uzroka, protokomer je najcesci. Kako to parametri mogu da pobrljave? Ako nesto ne pokazuje kako treba na osnovu toga se znaju moguci problemi. Odradi dijagnostiku u nekom boljem servisu, na osnovu napisanog nisam bas stekao neko poverenje u tog majstora
Slika
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: problem sa gasom

Ned Jan 10, 2016 1:17 am

Ako bi moga to malo preciznije oko kvara da nam opises,ima ljudi koji bi dali dobra resenja...da li u sred voznje ne prima gas,na leru,pri saltanju nize,patos gasu...kad resis problem,ima tema na pocetnoj ALFA VIRUS...tamo se predstavi i sve o tvom autu
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
misarajic
Garaža: Alfa Romeo 147 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Okt 18, 2015 8:49 pm

Re: problem sa gasom

Uto Jan 12, 2016 2:38 pm

Drage kolege, hvala na smernicama. Slikacu auto ovih dana pa cu ga predstaviti gde treba. U pitanju je 1.9 jtd, 116 konja.Inace sto se tice problema koji sam opisao, problem se sam od sebe resio kada mi je majstor napravio napravio neki relej na body compu i iskljucio motor koji sluzi za otvara vratanca klime. Od tada auto nema problema... Iskreno nisam hteo vise nista da diram jer sam tih dana samo po majstorima bio. Inace u vozlji pri malim obrtajima nije prao gas, imao je pauzu kada stisnes papucicu. Stisnes papucicu obrtaji skoce ali on ne primi gas tek posle 1,2 sec te zalepi za sediste. Testirao protokomer, egr,ap senzor i sve je radilo i protok vazduha je bio odlican. Ali u voznji kada se to desi svi parametri od pritiska u turbini, protok goriva, dizne sve skoci van parametara na gore. 5 fana kod tri razlicita majstora i niko nije mogao da ga provali sta je problem. Na kraju majstor koji mi je sredjivao body comp kaze da on brlja i da moze da bude da je do njega. Kada rikne skroz da ga zamenim. U svakom slucaju auto sada radi besprekorno ali mi i dalje u glavi taj problem koji sam imao jer mi je nelogicno da taj body moze to da uradi. Ali ne znam sacekacu da prodje zima pa cemo videti.... hvala puno na odgovorima

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”