156 jtd letva volana

Bez duše bismo bili samo mašine...
dejann
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 10:49 am

156 jtd letva volana

Pon Jul 28, 2014 8:38 am

video sam da ima postova na ovu temu ali bih ipak pitao par stvari.ukratko ovako pri prelasku preko lezeceg u momentu kada tocak silazi cuje se neki zvuk koji nije metal o metal nego kao metal o gumu ili plastiku.cuje se par puta nesto kao kloparanje da se tako izrazim.kad ima nekog napred pored mene nije se culo medjutim sada posle par meseci tog kloparanja zvuk se cuje i kada ima napred opterecenje.cuje se i neko kacenje kada naglo krenem na uzbrdici.rec je inace o suvozacevoj strani.posle par majstora naleteo sam na ozbiljnijeg majstora trapadziju koji je utvrdio da letva volana ima luft ali leva strana gledano iznutra.znaci ostecena je kontra strana od one gde ja cujem lupanje.pitam iskusnije dali je moguce da se zvuk prenosi na drugu stranu?dali je pametnije reparirati letvu i gde ili ubaciti polovnu?koji je red velicina para za ruke i reparaciju?pored toga nasao je i malu luftu u levoj kugli na donjoj viljusci.ima li neko da reparira samo kuglu posto ne bih celu ako su silenti dobri.hvala unapred na strpljenju i savetima.
dejann
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 10:49 am

Re: 156 jtd letva volana

Uto Avg 05, 2014 3:20 pm

Izgleda da mi je post konfuzan cim nema nikakvog saveta.ajmo ovako polovna komplet sa krajevima je 60e a reparacija sa skidanjem i vracanjem i godinu garancije 2000e.sta staviti iz iskustva polovno ili remontovano?meni su otisle caure kazu majstori
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: 156 jtd letva volana

Uto Avg 05, 2014 8:20 pm

Sta dve hiljade,bice da je 200e polovnu ne znas kakva je i u kom stanju
Slika
dejann
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 10:49 am

Re: 156 jtd letva volana

Uto Avg 05, 2014 9:19 pm

ma 200e moja greska pisao sam sa telefona pa nisam u brzini ni video sta pisem izvinjavam se.rece mi danas majstor da je najpametnije otici u mladenovac tamo covek radi remont.dali je neko imao iskustva sa njim?
dejann
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 10:49 am

Re: 156 jtd letva volana

Čet Sep 25, 2014 7:09 pm

posle mnogo peripetija nerviranja i obilazaka gomile majstora ispostavilo se da letva ima luftu srazmernu kilometrazi koju je presla tj nista strasno.reparaciju sam omasio za sad hvala bogu.ispostavilo se da ne valja amortizer ponekad zaglavi u nekom polozaju po recima majstora tako da sada treba to odraditi.hvala svima na pomoci i interesovanju za problem.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”