daljinsko zakljucavanje 156

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

daljinsko zakljucavanje 156

Pon Nov 11, 2013 4:10 pm

probao sam u pretrazivacu ali nisam nasao odgovore pa da pitam dal neko moze da pomogne.
od pre neki dan imam problem sa daljinskim zakljucavanjem na mojoj 156ici (fabricko daljinsko na kljucu, nema lampicu i nema alarm)
radila su oba kljuca ok, pre neki dan jedva otvorim na daljincu, prvo nije htelo pa sam vise puta ispretiskao dugme i otvori, radilo je celoga dana(i vrata i gepek) ali sutra ni da cuje, ja reko baterija, probam drugi kljuc isto nece, zamenim mesta baterijama isto nece, inace baterije sam merio unimerom i obe su ok 3v.

probao sam i one fore da gurnem kljuc u bravu ( sa i bez kontakta) i stiskam ili drzim dugme ali nista, danas bio kod drugara na dijanostici ali njegova dijagnostika ne moze da ocita problem sa daljincem vec samo izbacuje neke testove i provere.
sad po onom sto sam cuo moguce da se rasparili brava i kljuc ali kako to moze da se upari??? takodje mozda je inesto oko centrale ali cudno da od jednom nece sve mi lici da je kod nesto zeznuo a nemam orig. kod karticu(nije bila uz auto)
ako neko ima ideju neka pise, dolazi zima pa ako ne sredim daljinca bice problem sa bravama kao ranije a to ne zelim :glare:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
milos80
Garaža: 147 1.6ts
Lokacija: Paracin, Srbija
Postovi: 135
Pridružio se: Pon Apr 25, 2011 7:37 pm

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Pon Nov 11, 2013 4:33 pm

Ne mogu mnogo da pomognem, mada sam imao slican problem na 147. U mom slucaju, problem je resen ponovnim uparivanjem. Puno para za malo zezanja, ali covek ima opremu i naplacuje istu.
Ono sto mi je sumnjivo je sledece: i meni, a i jos nekim ljudima koji su imali isti problem, on je nastao naglo, bez prethodne najave. Ima negde tema na forumu o problemu sa kljucem, i kod svih kojima se raspario kljuc, to se desilo "iz cista mira"....
E sada, posto je kod tebe jedan dan zezao, a drugi dan riknuo, ja pre tipujem na kontakte (unutra u kljucu)... Za pocetak ja bih otisao kod nekog elektricara, koji ima cime da izmeri da li kljuc emituje signal. Majstor koji je meni sredio kljuc, prvo je to proverio, pa tek kada je utvrdio da ima signala, krenuo je da se zeza sa uparivanjem..
Kapiram da su labavi/neispravni kontakti finansijski mnogo bezbolnija operacija.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Pon Nov 11, 2013 4:40 pm

da ali kako je moguce da su na oba kljuca otisli kontkti u istom danu :) oba kljuca su radila(i daljinac i palila auto) ali kad je jedan prestao da radi zasto je i drugi
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Pon Nov 11, 2013 4:52 pm

Probaj da skines klemu sa akumulatora,vidi da li ce se nesto promeniti.
Slika
Korisnikov avatar
milos80
Garaža: 147 1.6ts
Lokacija: Paracin, Srbija
Postovi: 135
Pridružio se: Pon Apr 25, 2011 7:37 pm

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Pon Nov 11, 2013 4:53 pm

To jeste cudno... A babi se snilo .... Ja navijam za kontakte da prodjes jeftinije. Paljenje je skroz odvojena prica od daljinca, to mi je objasnjeno....
Ajd' sad - long shot: da li ti radi zakljucavanje/otkljucavanje na dugme iz kabine? Ako ne radi, dobro za tebe, opet je benigniji kvar. Ako radi, onda si vidjen da bacis 50-ak eur na uparivanje kljuca sa bravom...
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Pon Nov 11, 2013 6:09 pm

156 nema to dugme kao 147
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Pon Nov 11, 2013 11:16 pm

veceras slucajno provalim da mi nesto zvecka u kljucu, poradujem se da se odlemio onaj jedan tranzistor ili sta je vec sto zna da bude cest problem na tim kljucevima, rasturim kljuc ali na ploci sve ok tj sve zalemljeno, medjutim skontam da je ovaj transponder van svog lezista i on je zveckao u stvari

http://www.alfaworkshop.co.uk/images/276-2-800.jpg

vratim ga na mesto i ponovo sastavim kljuc, odem do kola i radi.
nema mi logike da je to moglo da zeza nesto i da pravi neki kontakt jer nije moglo da dodiruje plocu a koliko znam taj transponder mozes i da izvadis iz kljuca i stavis ga negde u auto i opet ce sve da radi kao i da je u kljucu :rolleyes:

cudna stvar je drugi kljuc idalje ne radi a i on je takodje radio ovih dana(u njemu nista ne vecka :) ) takodje ni ono zakljucavanje unutra(dugme na vratima) nece da radi ni sada ni danas a znam da je radilo kad sam kupio auto, znaci jos nije sve reseno neka piiiip postoji samo pitanje koja ;)
u sustini bitno mi je da bar jedan kljuc radi ali me zanima sto nece drugi i voleo bih i njega a sredim kao i ono zakljucavanje iznutra :rolleyes:

i jos jedno pitanje, sta znace oni sitni brojevi ispisani na onom transponderu sa slike, ima li to neke veze sa kodom koji bi trebalo da bude na kartici ?
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Uto Nov 12, 2013 1:46 am

Dobro je, jedan radi, idemo dalje :gr8:
Korisnikov avatar
alfica111
Garaža: 156 1.9jtd
Lokacija: Bg
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Jul 24, 2011 6:56 pm

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Sub Feb 15, 2014 11:21 am

Kod mene je bila ista stvar ali nasao sam caku
Oba kljuca otvorim i one limice sto daju kontakt bateriji malo razvukao
Izgleda da vremenom popuste
Problem resen
Jefta1
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre Jul 23, 2014 8:59 pm

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Pon Dec 04, 2017 7:38 pm

Zamolio bih kolege ako neko moze da slika plocicu svog kljuca sa 3 tastera za AR 147 ali da se vide oznake na komponentama vrlo mi je vazno razlog tome jer nosio sam kljuc kod mastora za kljuceve i rekao mi je da mi hvali jedna komponenta na plocici i da je to razlog sto mi ne radi centralno zakljucavanje.

Molim za pomoc.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Ned Dec 10, 2017 10:30 am

slika sa neta ako moze da pomogne

Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
alfalab
Garaža: Alfa Romeo 147, 1.9jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Apr 02, 2013 7:27 am

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Pon Mar 05, 2018 7:00 pm

Evo da se javim i ja sa sličnim problemom. Daljinsko otključavanje / zaključavanje mi ne radi. Baterija je zamenjena ali nije do nje. Probao sam sve fore koje sam ovde na forumu pročitao. Na kraju epilog je sledeći. Nakon skidanja i vraćanja - kleme sa akumulatora ključ proradi, ali samo za dva pritiskanja. Tj mogu jednom da otključam i jednom da zaključam auto. Posle toga je mrtav sve do sledeceg skidanja kleme. Pre nego što potražim pomoć elektroničara pitanje je da li još nešto mogu da učinim po tom pitanju? Auto je Alfa 156 Q4 Crosswagon.
Imam i 147-cu na kojoj se povremeno dešavaju slični problemi ali kako nastanu tako se sami od sebe i reše.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: daljinsko zakljucavanje 156

Pon Mar 05, 2018 9:03 pm

kod mene na ključu je pojeden onaj zarez koji drži poklopac baterije pa on skoro da uopšte ne drži. problem se manifestuje tako što daljinske komande uopšte neće da rade kad je mač izbačen, nekad čak neće da reaguje ni kad je mač sklopljen pa moram još malo rukom da ga pritisnem da baterija dobije kontakt.

ovako kad se pogleda ključ deluje ok, dok se ne pritisne poklopac baterije pa se vidi da žvaće.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”