Akumulator-elektropodizaci stakala?

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Akumulator-elektropodizaci stakala?

Uto Maj 28, 2013 6:16 am

Poz drugari...Ima 2 pitanja...Posle jednog ciscenja komandi na vratima za podizanje stakala i kontrolu retrovizora, primetio sam da sam verovatno malo rasklimao komande, pa nekad se cuje "kvrcakanje" kao da pravi neki kratak spoj...E sad me interesuje prvo, da li to moze da bude uzrok praznjenja akumulatora...Primetio sam da mi se akumulator prazni preko noci.....Izvadio sam akumulator i napunio ga preko punjaca za 20ak sati, proverio i pisalo je 13.55, sto je malo...Posle 5 sati, proverio sam akumulator ponovo i palo je na 13.10...Sve vreme je akumulator bio van auta u garazi...Isto sam primetio da mi jedan speaker gubi kontakt povremeno, pa sam zbunjen da li speaker i te komande mogu da budu uzrok praznjenja akumulatora, ili je akumulator ipak dotrajao????
Kad je auto ugasen i kad zatvaram vrata i pre starta, cujem kako to nekad kvrcne, sto mi je cudno...Mislio sam da kad je auto ugasen, gasi se sve, ali bojim se da te komande izvlace struju...Molim za misljenje....
Osim toga probao sam da skinem tapacirung i da ojacam komande unutra, ali nisam znao kako....da li se komande mogu izvaditi bez skidanja celog tapacirunga, ili moram da ga skidam...Probao sam gornji deo plastike da skinem, ali ide tesko i bojim se da ne polomim nesto....Molim za pomoc...Hvala !!!!
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Re: Akumulator-elektropodizaci stakala?

Sre Maj 29, 2013 5:52 am

Jel moze neko da mi da savet kako da skinem ove komande na Alfi 147? Hvala

Slika
Korisnikov avatar
tempo
Garaža: 147 JTDM
Lokacija: --
Lokacija: Germany
Postovi: 79
Pridružio se: Pon Dec 24, 2012 7:27 pm

Re: Akumulator-elektropodizaci stakala?

Sre Maj 29, 2013 9:02 am

ispod imas jedan saraf , njega odvrni pa mozes celu komandu da izvadis
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Re: Akumulator-elektropodizaci stakala?

Čet Maj 30, 2013 10:45 am

Ispod je sraf, ali kojim je pricvrscen tapacirung...Ovo je 2002. godiste 147-ica, mozda ima drugi nacin...Iscupao sam tu plasticnu pokrivku ali ispod nisam nasao nista...I elem, komande su napravljene toliko primitivno, da je to cudo...Ne znam ni dalje da li se moze skinuti kompletna komanda bez skidanja tapacirunga...
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Re: Akumulator-elektropodizaci stakala?

Sub Jul 13, 2013 6:21 am

Zaboravio sam da vam prenesem utiske oko problema...Naime, utvrdio sam da je komanda-switch nas vratima, za prozore i retrovizore, sa vozaceve strane, izvlacila struju iz akumulatora...Testirao sam tako sto sam je skinuo i akumulator se preporodio...E sad, i dalje vozim bez te komande:), smesno znam, ali i dalje trazim neku u dobrom stanju...Znaci hermeticki sam zatvoren unutra hehehe...Zna li neko kako se krece cena te komande u Srbiji? Moze li se naci NOVA, ili samo polovno...Hvala drugari !
Korisnikov avatar
rekesidim
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 T. Spark
Lokacija: borca
Lokacija: Borca
Postovi: 391
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 8:09 am

Re: Akumulator-elektropodizaci stakala?

Sub Jul 13, 2013 7:08 am

polovna oko 60e ako imas srece...
P.S. jel ti to imas desni volan :)
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Re: Akumulator-elektropodizaci stakala?

Ned Jul 14, 2013 4:17 am

Ma da volan je na desnoj strani :D :yes: ...Nasao sam kod jednog ovde bas juce, za 85 dolara...Cenim da je to dzabe, ako je u Srbiji 60e...
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Akumulator-elektropodizaci stakala?

Ned Jul 14, 2013 9:49 pm

rekesidim napisao:polovna oko 60e ako imas srece...
P.S. jel ti to imas desni volan :)
Pa normalno da je desni volan kad čovek živi u Australiji a tamo se vozi levom stranom :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”