Menjac-problem !!!

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Menjac-problem !!!

Sub Nov 23, 2013 5:56 pm

Stvarno me vise nervira to kod novije generacije kola,menjaci su skroz sranje i kao bebu treba da ih pazimo da bi radili,a motori sve jaci i jaci...
Cale moj jos vozi raspalu asconu i mislim da niko posle isteka garantnog roka nije menjao ulje u menjacu,a u poslednje vreme jer je auto u rashodovanju (vozi se jos ovaj mesec)nije menjao ni ulje i filtere jedno 30000 km,ide i ne misli da stane.Takvu torturu nase alfe ne bi nikada izdrzale ,i ne samo alfe nego sve ove nove generacije...
Slika
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: Menjac-problem !!!

Sub Nov 23, 2013 6:20 pm

Ne bih se slozio. Prvo pogledaj podatke te Ascone pa onda tvoje Alfe. Primetices da Alfa ima 4x veci obrtni moment. Sta mislis koliko bi Asconin menjac izdrzao na takvom motoru?
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Menjac-problem !!!

Sub Nov 23, 2013 6:34 pm

Ma to si upravu potpuno,mada ni ascona nije naivna 115 ks ima i stvarno je muce sve ove godine 25 ima do sad i nista,cak kad sednem u nju na kratko imam utisak da je juce sve napravljeno.
Menjac od stare generacije je poveci a ovi danasnji su mnogo manji,tako da su i elementi u njemu krhkiji i slabiji...
Slika
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Menjac-problem !!!

Sub Nov 23, 2013 9:36 pm

dusanGT napisao:Imao sličan problem na bivšoj 147ci - pri ubrzavanju se čuo zvuk koji se inače čuje u vožnji unazad/rikverc... Problem bio u sinhronu treće brzine. Ne pomažu ni aditivi, ni novo, ni "gušće" ulje za menjač.

Dakle, posle remonta menjača (zamena sinhrona, itd...) kaže mi majstor (inače dobar majstor za Alfe) da ubuduće stavljam "gušće" menjačko ulje (u odnosu na specifikaciju), da bih izbegao slične probleme. Ipak, izgleda mi da aditiv ("Začin C", na primer) može da popravi supu, al' ne može menjač...
I ja sam sumnjao ne neki sub(p)čanik u menejaču, a potajno se nadao da nije do njega.
Kolko para te izašlo remontovanje, da se pripremi psihički ili da napunim menjač piljevinom i vegetom pa da ide na doboš :D
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Menjac-problem !!!

Sub Nov 23, 2013 9:53 pm

Ne sećam se tačne cene remonta (to je bilo 2009.), ali znam da nije bilo strašno, a mislim i da je sad to povoljnije, jer više majstora hoće to da radi... Inače, remont je, ne samo mnogo manja, već i sigurnija investicija od polovnog menjača, pod uslovom da može da se nađe dobar i odgovoran majstor za remont...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Menjac-problem !!!

Ned Nov 24, 2013 12:11 am

Druze imam strasnu ideju...

Nemoj da vozis ispod 2 soma obrtaja hahaha hahaha hahaha
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
sinke
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
Lokacija: Zemun-Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Jul 21, 2017 6:14 am

Re: Menjac-problem !!!

Ned Sep 24, 2017 5:51 pm

Falcon037 napisao:
dusanGT napisao:Imao sličan problem na bivšoj 147ci - pri ubrzavanju se čuo zvuk koji se inače čuje u vožnji unazad/rikverc... Problem bio u sinhronu treće brzine. Ne pomažu ni aditivi, ni novo, ni "gušće" ulje za menjač.

Dakle, posle remonta menjača (zamena sinhrona, itd...) kaže mi majstor (inače dobar majstor za Alfe) da ubuduće stavljam "gušće" menjačko ulje (u odnosu na specifikaciju), da bih izbegao slične probleme. Ipak, izgleda mi da aditiv ("Začin C", na primer) može da popravi supu, al' ne može menjač...
I ja sam sumnjao ne neki sub(p)čanik u menejaču, a potajno se nadao da nije do njega.
Kolko para te izašlo remontovanje, da se pripremi psihički ili da napunim menjač piljevinom i vegetom pa da ide na doboš :D
Pozdrav svima!
Imam isti problem, na brzini oko 50-60km/h, čuje se iz menjača kako huči. Na brzinama ispod i iznad 50-60km/h se ne čuje ništa. Menjao sam i ulje u menjču ali problem je ostao isti. Inače nemam problema sa ubacivanjem u brzine, sve ide glatko i bez napora.
Ako je neko rešio problem, koji mastor, radionica, koliko para otprilike?

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”