Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Bez duše bismo bili samo mašine...
darko111
Lokacija: Bijeljina-RS
Postovi: 37
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 9:03 am

Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Pet Maj 28, 2010 9:12 pm

Kao sto sam vec rekao u instrument tabli umjesto ukupne kilometraze pojavile su mi se crtice ------ ,a dnevnu kilometrazu mjeri to je ok.U pitanju je Alfa 147 1.6 77kw.Akumulator je pomalo istrosen ali ne vjerujem da je do toga jer uglavnom pali bez ikakvih problema....
Ako neko ima slicnih iskustava sa ovim neka slobodno napise :D hvala unaprijed..
darko111
Lokacija: Bijeljina-RS
Postovi: 37
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 9:03 am

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Pet Maj 28, 2010 9:30 pm

nasao sam nesta slicno sto se desilo drugom autu...da li je tako mozda i kod alfe :scratch:
http://opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=80&t=33941
da li je moguce da je do osiguraca :scratch:
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Pet Maj 28, 2010 9:44 pm

Imam ja ali sa Fiatom ...
nestane display pa se posle nekog vremena pojavi.

Nikakvo resetovanje nije pomagalo.
darko111
Lokacija: Bijeljina-RS
Postovi: 37
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 9:03 am

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Pet Maj 28, 2010 9:52 pm

A prije jedno 15 dana pocelo mi je da treperi kilometraza ali to je bilo ono samo ugasim-upalim i nestane..ali ovo vec nekoliko dana ovako stoji....
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Pet Maj 28, 2010 10:01 pm

Kad treperi to obično CAN bus izgobi sinhronizaciju
sa nekim uređajem, dosta uobičajeno i dosta se pisalo o tome.

Ili na dijagnostiku ili skini klemu...
Korisnikov avatar
Mario
Garaža: -- Alfa Romeo 156 1.9 JTD
-- Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
-- Audi A4 B8 2.0 TDI
-> Audi A6 C7 2.0 TDI
Lokacija: Earth
Postovi: 324
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 9:47 pm

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Pet Maj 28, 2010 10:12 pm

Na 147 se desava kada:
- Crkne/isprazni se akumulator
- Cacka oko kilometraze
- Problemi sa CAN bus-om.

Probaj sa drugim akumulatorom.
Samo pazi ako ga budes skinuo, moraces kucati kod opet ukoliko imas fabricki plejer.

Javi ako resis i kako si resio. I obavezno idi na dijagnostiku da vidis u cemu je problem.

Ako si iz Beograda ili okoline, mozemo se dogovoriti da ti odradim dijagnostiku i resetujem ECU.
ANASTASIJA30
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Apr 12, 2010 2:14 pm

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Sub Maj 29, 2010 3:58 pm

bas sam sada htela da postavim temu o tome... i meni je isto tako... :blink: to znaci da je resetovana kilometraza,tj da je u samom komp bila neka greska... kupila sam auto pre dva meseca...i taj lik sto mi je prodao rekao mi je da ima oko 120000predjeno... nisam ni gledala...jer je bilo postavljeno da meri,znas ono kad hoces da meris tacno koliko si presao,ja sam mislila da to automatski sabira sa km koju je vec imao....ali jbg nije tako... odmah sam nazvala ovog lika i pitala ga,rekao mi je da je resetovana,tako da sada ne znam koliko mi je presao! :cray: jedino resenje je samo servis... i to lepe pare da das :banghead: nije do akumulatora jer je kod mene nov. zanima me da li ti je tako bilo kad si ga kupio ili ti se to odjednom desilo...? :blink:
darko111
Lokacija: Bijeljina-RS
Postovi: 37
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 9:03 am

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Sub Maj 29, 2010 4:37 pm

Da jeste samo odjednom je nestalo (prije nije nestajalo) i vise se nista ne pojavljuje gore gdje pise ukupna kilometraza...a dole ispod toga ima ona dnevna predjena kilometraza...To sa vracanjem kilometraze nevjerujem da je kod mene ali ko zna mozda se nekada na pocetku resetovalo...ja opet mislim da je to do akumulatora jer je ispraznjen a mozda je kako sto kaze qwerty
qwerty napisao:Na 147 se desava kada:
- Crkne/isprazni se akumulator
- Cacka oko kilometraze
- Problemi sa CAN bus-om.
najvjerovatnije cu da odem do servisa a prije toga da pokusam da skinem klemu pa da je vratim..
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Sub Maj 29, 2010 7:35 pm

Onda baš jedva čekam da i meni puknu crtice
pa da ispitam tu kilometražu kolika je tačno....

a znam da je vraćana, samo je možda kvalitetno vraćena

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ANASTASIJA30
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Apr 12, 2010 2:14 pm

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Ned Maj 30, 2010 1:29 pm

JAVI STA JE U PITANJU... POZZ :grin:
alfaboy
Postovi: 18
Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 10:31 pm

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Sub Jun 05, 2010 12:51 pm

E ovako momci da vam kazem. I meni je prvo pocela kilometraza da treperi, ali kao sto neko rece ugasis pa upalis auto i ona se vrati u normalu sve dok jednog trenutka nisu se pojavile crtice i nema nigde kilometraze. od tada samo crtice. meni nije vracana kilometraza jel je auto pre kupovine bio na proveri, ali jesam dva puta skidao akumolator. prvi put jel se ispraznio pa sam ga punio, a drugi put kad sam stavio nov. posle tog drugog puta je pocelo ucestalo da treperi i onda su se pojavile crtice. ja sam zamenio celu tablu. kupio sam drugu. e sad meni je bila ona obicna tabla pa sam ja nasao onu sa bordom i nju stavio. jedino sto sam morao da radim tj sto mi je lik koji mi je i prodao tablu jeste usaglasio rad instrumen table i racunara na autu. u sustini meni je riknuo neki cip na instrumen tabli. pregoreo. tako da ne mora da znaci da je cackano po kilometrazi vec jednostavno je rec o italijanskoj elektronici koja im nije dobra kao dizaj :))))
darko111
Lokacija: Bijeljina-RS
Postovi: 37
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 9:03 am

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Sub Mar 12, 2011 9:04 pm

..Na dijagnostici mi je ocitalo i pise da su problemi sa CAN bas ...------ crtice i dalje stoje ..da li to znaci da je u pitanju neki los kontakt ili negdje sam procitao da se mora dodjeliti neka nova "adresa" za komunikaciju nesta proxy aligment ?
Korisnikov avatar
flojd
Garaža: Giulietta 1.4 TB
EX alfa romeo 33 1.7 IE Imola
EX alfa romeo 33 1.7 IE
EX Alfa Romeo 156 1.8TS 2001g
Lokacija: Pirot
Lokacija: Pirot
Postovi: 896
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:03 am

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Sub Mar 12, 2011 9:20 pm

Jeste najverovatnije moras uraditi proxy aligment proceduru ona se radi prilikom zamene takvih delova ko sto je tabla da bi je komp prepoznao,moze se uspesno uraditi sa fiatecuscenom
darko111
Lokacija: Bijeljina-RS
Postovi: 37
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 9:03 am

Re: Umjesto kilometraze ------- (crtice)

Sub Mar 12, 2011 9:30 pm

je li to znaci da moram da odem tamo gdje ima specijalna dijagnostika za alfu ili ??? ja sam sad bio,covjek ima ovu boshovu dijag.kts...

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”