alfa gt 1.9 jtd pukao zupcasti!!!!

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
duxi-kg
Garaža: Alfa GT 1.9 JTD-m 180ks : Alfa 145 QV 155ks
Lokacija: kragujevac
Postovi: 364
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:45 pm

alfa gt 1.9 jtd pukao zupcasti!!!!

Sub Jul 25, 2009 4:56 pm

danas se vracam sa zlatibora,taman sisao sa brda i u pozegi od jednom pregreja mi se auto(ne znam kako.sve uredno imao vodu tj.paraflu ) napisa sistem engine failure (cinimi se) i ugasi se sam...nije hteo vise da upali samo vergla...nekako se odslepa do cacka i tamo ga ostavi u autogarantu da vide al tek u pon...ee sad sta se to desilo???izgleda neverovatno,dali neko ima kakvu predstavu sta je?>??:banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Poslednja izmena od duxi-kg u Pet Jul 31, 2009 7:37 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
VladaJ
Contact:
Garaža: Alfa 156 '00 1.9JTD, 110KS
Lokacija: Nis
Postovi: 199
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 8:28 am

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sub Jul 25, 2009 5:34 pm

Pa jesi pratio skalu za temperaturu?
Kad se ohladio nije hteo da upali? :scratch:

pa ili nisi imao vodu (antifriz), ili ventilator nije upalio ili nesto sa termostatom... samo se nadam da je comp na vreme ugasio masinu, jer ako se duze vozi moze doci do posledica po motor. Nadam se da kod tebe nije taj slucaj :bye:
Korisnikov avatar
duxi-kg
Garaža: Alfa GT 1.9 JTD-m 180ks : Alfa 145 QV 155ks
Lokacija: kragujevac
Postovi: 364
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:45 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sub Jul 25, 2009 5:40 pm

VladaJ napisao:Pa jesi pratio skalu za temperaturu?
Kad se ohladio nije hteo da upali? :scratch:

pa ili nisi imao vodu (antifriz), ili ventilator nije upalio ili nesto sa termostatom... samo se nadam da je comp na vreme ugasio masinu, jer ako se duze vozi moze doci do posledica po motor. Nadam se da kod tebe nije taj slucaj :bye:
pa posteno nisam ni pratio temperaturu,imao sam antifriz i sve naravno...samo od jednom se ugasi i to se desilo.kad se ohladio nece da upali..zbunjen sam totalno :confused: malo na oplati ispod sam video par kapljica vode..ako to nesto znaci???da nije pumpa za vodu? :rolleyes:
Korisnikov avatar
VladaJ
Contact:
Garaža: Alfa 156 '00 1.9JTD, 110KS
Lokacija: Nis
Postovi: 199
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 8:28 am

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sub Jul 25, 2009 7:53 pm

pa moguce, a i mozda je hladnjak negde procureo pa izasla voda.... ne znam, videces sta ce majstor da ti kaze, ali ne bi trebalo da bude opasno, nadam se... :scratch:
POZ
Korisnikov avatar
duxi-kg
Garaža: Alfa GT 1.9 JTD-m 180ks : Alfa 145 QV 155ks
Lokacija: kragujevac
Postovi: 364
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:45 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sub Jul 25, 2009 8:23 pm

VladaJ napisao:pa moguce, a i mozda je hladnjak negde procureo pa izasla voda.... ne znam, videces sta ce majstor da ti kaze, ali ne bi trebalo da bude opasno, nadam se... :scratch:
POZ
hvala za misljenje...nadam se i ja da nije nesto stransno :beg: ;)
Nikola_
Garaža: 156 1.9 JTD 2005
Brera II 2.0 JTD 2010
Lokacija: Europe
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 7:25 am

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Uto Jul 28, 2009 10:04 pm

Sta bi sa ovim problemom na kraju?

Da li su kapljice vode sto si video bile kondenzat od klima uredjaja?
Da li si proverio nivo rashladne tecnosti i ulja kada si zaustavio auto?
Da li si probao da skines kleme od akumulatora na 5 min pa da ih vratis?
Da li je board nesto ispisivao nakon check-a?

Rekao si da se auto pregrejao, koju je temperaturu pokazivao na satu kada se ugasio?

Sta je majstor na kraju rekao?
Korisnikov avatar
duxi-kg
Garaža: Alfa GT 1.9 JTD-m 180ks : Alfa 145 QV 155ks
Lokacija: kragujevac
Postovi: 364
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:45 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sre Jul 29, 2009 2:03 am

Nikola_ napisao:Sta bi sa ovim problemom na kraju?

Da li su kapljice vode sto si video bile kondenzat od klima uredjaja?
Da li si proverio nivo rashladne tecnosti i ulja kada si zaustavio auto?
Da li si probao da skines kleme od akumulatora na 5 min pa da ih vratis?
Da li je board nesto ispisivao nakon check-a?

Rekao si da se auto pregrejao, koju je temperaturu pokazivao na satu kada se ugasio?

Sta je majstor na kraju rekao?
pa na zalost,pukao mi je zupcasti kais... :cry: :cry: :cry: nisam na vreme odradio servis i eto sta se desilo...u sevisu je auto i videcemo sta ce sve biti odradjeno...morace glava da se ravnja itd,posto se otvara glava motora///naravno veliki servis ce morati sad na silu da se uradi i jos po koja stvar...nadam se ne jos mnogo!!!ZNACI LJUDI MENJAJTE KAIS NA VREME...ja sam se malo zezao i vidite sta me je snaslo :rolleyes: :beg:
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sre Jul 29, 2009 11:59 am

:shock: Auuu koje sranje :(.
FANTAZ'JA
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sre Jul 29, 2009 6:31 pm

Jesi li ti to pokusao da stedis na GT-u ?!?!?
Slika
Nikola_
Garaža: 156 1.9 JTD 2005
Brera II 2.0 JTD 2010
Lokacija: Europe
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 7:25 am

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sre Jul 29, 2009 6:46 pm

duxi-kg napisao: pa na zalost,pukao mi je zupcasti kais... :cry: :cry: :cry: nisam na vreme odradio servis i eto sta se desilo...u sevisu je auto i videcemo sta ce sve biti odradjeno...morace glava da se ravnja itd,posto se otvara glava motora///naravno veliki servis ce morati sad na silu da se uradi i jos po koja stvar...nadam se ne jos mnogo!!!ZNACI LJUDI MENJAJTE KAIS NA VREME...ja sam se malo zezao i vidite sta me je snaslo :rolleyes: :beg:
Cekaj, jesi ti osetio neko trzanje, nepravilan rad motora, bilo sta tada kada je pukao kais? Cudna mi je konstatacija da se pregrejao a da nema podatka da je nesto puklo, udarilo, trgnulo, lupalo, pre toga, bilo sta?

Kada su radjeni servisi, kada je trebao da se menja kais, koliko km. sada ima?
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sre Jul 29, 2009 7:58 pm

Nikola_ napisao:
duxi-kg napisao: pa na zalost,pukao mi je zupcasti kais... :cry: :cry: :cry: nisam na vreme odradio servis i eto sta se desilo...u sevisu je auto i videcemo sta ce sve biti odradjeno...morace glava da se ravnja itd,posto se otvara glava motora///naravno veliki servis ce morati sad na silu da se uradi i jos po koja stvar...nadam se ne jos mnogo!!!ZNACI LJUDI MENJAJTE KAIS NA VREME...ja sam se malo zezao i vidite sta me je snaslo :rolleyes: :beg:
Cekaj, jesi ti osetio neko trzanje, nepravilan rad motora, bilo sta tada kada je pukao kais? Cudna mi je konstatacija da se pregrejao a da nema podatka da je nesto puklo, udarilo, trgnulo, lupalo, pre toga, bilo sta?

Kada su radjeni servisi, kada je trebao da se menja kais, koliko km. sada ima?
Slazem se sa Nikolom... Logicnije bi bilo npr da je zveknuo PK kais za pumpu za vodu i upao u razvod za zupchasti, sj**ao njega i napravio karambol (i motor prokuvao). Mada je ovo toliko crn scenario da mislim da se ne desava :rolleyes: ...
FANTAZ'JA
Nikola_
Garaža: 156 1.9 JTD 2005
Brera II 2.0 JTD 2010
Lokacija: Europe
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 7:25 am

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sre Jul 29, 2009 8:24 pm

Da, meni kada je pukao/spao (nov nedotegnut) kais od pumpe za vodu na boxeru i nije cak ni dosao do razvoda vec se podvukao pod remenicu pumpe za vodu i slomio je, to se osetilo kao dobar trzaj.

E sad, kod JTD-a je stvarno dobra izolacija ali nemoguce bas da je toliko dobra da je utisala lupanje klipa o ventile i krivljenje istih. I ne razumem kada se auto pregrejao? U takvom stanju sigurno nije mogao raditi dovoljno dugo da podigne temperaturu (u pitanju su sekunde dok se motor skroz ne zaustavi, cak se desava i trenutno).

Dovoljno da kazemo da bi sigurno i ti mnogo toga cuo kod verglanja motora nakon tog incidenta.

I dalje mi je cela prica nejasna.

Mozda se samo sa majstorom ne razumemo ;)

Edit:
Mozda je pukao samo kais od pumpe za vodu :scratch:

To bi se nekako uklopilo u opisani scenario. Digla se temperatura, ravna se glava, niko ne spominje ventile i klipove, nema lupanja iz motora. Jedino ono "zupcasti" ne pije vodu. Osim ako nisu stavili da zupcasti pogoni pumpu za vodu :blink:
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sre Jul 29, 2009 9:15 pm

Nikola_ napisao:Da, meni kada je pukao/spao (nov nedotegnut) kais od pumpe za vodu na boxeru i nije cak ni dosao do razvoda vec se podvukao pod remenicu pumpe za vodu i slomio je, to se osetilo kao dobar trzaj.

E sad, kod JTD-a je stvarno dobra izolacija ali nemoguce bas da je toliko dobra da je utisala lupanje klipa o ventile i krivljenje istih. I ne razumem kada se auto pregrejao? U takvom stanju sigurno nije mogao raditi dovoljno dugo da podigne temperaturu (u pitanju su sekunde dok se motor skroz ne zaustavi, cak se desava i trenutno).

Dovoljno da kazemo da bi sigurno i ti mnogo toga cuo kod verglanja motora nakon tog incidenta.

I dalje mi je cela prica nejasna.

Mozda se samo sa majstorom ne razumemo ;)

Edit:
Mozda je pukao samo kais od pumpe za vodu :scratch:

To bi se nekako uklopilo u opisani scenario. Digla se temperatura, ravna se glava, niko ne spominje ventile i klipove, nema lupanja iz motora. Jedino ono "zupcasti" ne pije vodu. Osim ako nisu stavili da zupcasti pogoni pumpu za vodu :blink:
To sam vidjao kod Golfa 2 1.3i ali samim tim sto je zupchasti pogonio pumpu za vodu on se i zatezao preko nje. Ako je tako onda je sasvim logican redosled dogadjaja. Nikad nisam video kako je to izgleda kod JTD motora tako da mogu samo da pricam napamet... Iskreno da kazem, neverovatno mi zvuci da je tako reseno (da zupchasti pogoni pumpu za vodu :blink: ) Mozda i jeste :rolleyes:
FANTAZ'JA
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sre Jul 29, 2009 9:32 pm

Au, koji shit...

Meni je cudno da nisi osetio neki trzaj i neki zvuk. Ja srecom nisam imao takva iskustva, ali komsiji je nedavno na Golfu 4 osteceni roler pokidao kais i on kaze da je cuo udarac i lupanje.

Daj boze da se ispostavi da ti nisu pokrivljeni ventili, ali on je bas nadrljao.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
duxi-kg
Garaža: Alfa GT 1.9 JTD-m 180ks : Alfa 145 QV 155ks
Lokacija: kragujevac
Postovi: 364
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:45 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sre Jul 29, 2009 10:05 pm

ovako:da ne duzimo dobicu izvestaj za koji da, pa cemo svi lepo znati sta se desilo...ja nisam ni znao da mi je pukao zupcasti,mislio sam da je prokuvao to su u servisu konstatovali da je pukao kais ...tj nije skroz onako rasenio se al to je to...a verovatno je otkazala pumpa za vodu itd. i napravilo karambol...a nikakvo trzanje,lupanje nisam osetio.samo se ugasio i stao auto...nakon verglanja nikakv cudan zvuk se nije cuo. Da dodam auto je imao 160000 znaci pred velikim servisom,uvezao sam ga sa 152000 jbg malo sam se opustio sto se tice zamene kaisa i ostalog... a hteo sam kad sam uzeo auto to sve da uradim ali u delti su mi rekli tek za 15-20 dana da me prime i tako se oduzilo i sad placam cenu za svu zajebanciju jbg :blackeye: :banghead: A da stedim na GT-u sto rece neko xexe ne biga ni kupio :arflag :grin:
Poslednja izmena od duxi-kg u Sre Jul 29, 2009 10:25 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Nikola_
Garaža: 156 1.9 JTD 2005
Brera II 2.0 JTD 2010
Lokacija: Europe
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 7:25 am

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sre Jul 29, 2009 10:16 pm

hm... sada sam proverio, izgleda da se pumpa ipak pogoni preko zupcastog kaisa. E sad ima i onaj deo gde se zamena pumpe radi kada i zamena zupcastog kaisa, odnosno na svakom velikom servisu.

Ovaj kvar ima nekoliko varijani:
1. pokvari se pumpa, izgubi funkciju ali zupcasti kais ne spadne, i sve se i dalje okrece, temperatura skace i auto se ili gasi ili prokuva
2. pokvari se pumpa, zablokira kais, kais spadne sa nje, napravi stetu na motoru, ventili i eventualno klipovi su osteceni
3. pumpa se i dalje okrece, ali zbog istrosenosti lezaja pocne da stvara otpor kaisu koji spadne i dalje isto kao u varijanti 2.

2. i 3. varijanta su gotovo identicne.

Pumpa bi u Delti trebala da kosta izmedju 80 i 100 eur, ako neko proveri neka javi.

Problem se izgleda javlja cesce kod 16v motora.

Pumpa se ne pogoni preko nazubljenog dela kaisa vec sa spoljne strane, neko je gore spomenuo da predstavlja neku vrstu zatezaca.
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sre Jul 29, 2009 10:37 pm

Nikola_ napisao:hm... sada sam proverio, izgleda da se pumpa ipak pogoni preko zupcastog kaisa. E sad ima i onaj deo gde se zamena pumpe radi kada i zamena zupcastog kaisa, odnosno na svakom velikom servisu.

Ovaj kvar ima nekoliko varijani:
1. pokvari se pumpa, izgubi funkciju ali zupcasti kais ne spadne, i sve se i dalje okrece, temperatura skace i auto se ili gasi ili prokuva
2. pokvari se pumpa, zablokira kais, kais spadne sa nje, napravi stetu na motoru, ventili i eventualno klipovi su osteceni
3. pumpa se i dalje okrece, ali zbog istrosenosti lezaja pocne da stvara otpor kaisu koji spadne i dalje isto kao u varijanti 2.

2. i 3. varijanta su gotovo identicne.

Pumpa bi u Delti trebala da kosta izmedju 80 i 100 eur, ako neko proveri neka javi.

Problem se izgleda javlja cesce kod 16v motora.

Pumpa se ne pogoni preko nazubljenog dela kaisa vec sa spoljne strane, neko je gore spomenuo da predstavlja neku vrstu zatezaca.
Ja sam spomenuo ali sam to video kod drugog auta i koliko me secanje sluzi pogonila se preko nazubljenog dela :scratch:. Za JTD nisam znao sve do sada.
Nadamo se da je kod njega najmanja moguca steta tj prvi slucaj. Ako se motor sam ugasio i ako nije pregrejao tu ne bi trebalo da bude neke velike stete tj skoro i da je nema spram drugog i treceg slucaja gde je katastrofa. Sto se tice zupchastog tu sad mozemo samo da nagadjamo da li je preskocio za neki zub ili nije (nadam se da nije). Covek kaze da nije cuo nikakav cudan zvuk tokom verglanja i u radu motora tako da je moguce da je tu sve OK.
FANTAZ'JA
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Čet Jul 30, 2009 3:42 pm

E, jbg, kad jedino Delta moze da zameni zupcasti na GT-u... :(
Slika
Korisnikov avatar
duxi-kg
Garaža: Alfa GT 1.9 JTD-m 180ks : Alfa 145 QV 155ks
Lokacija: kragujevac
Postovi: 364
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:45 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Čet Jul 30, 2009 7:25 pm

dexxxter napisao:E, jbg, kad jedino Delta moze da zameni zupcasti na GT-u... :(
pa nije jedina...ali hocu samo ovlasceni servisi da mi rade na autu...sit sam pojedinih majstora koji sve znaju a ne zavrsavaju posao :scratch:
Korisnikov avatar
duxi-kg
Garaža: Alfa GT 1.9 JTD-m 180ks : Alfa 145 QV 155ks
Lokacija: kragujevac
Postovi: 364
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:45 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Pet Jul 31, 2009 7:06 pm

konacno je otkriveno sta je sve otkazalo i sta je za zamenu...mozda sam i dobro prosao al sta da radim...to je cena zajebancije koju moram da platim eee ovako: zamena sledecih delova:zupcasti kais,spanel zupcastog,klizac zupcastog,hidropodizaci,klackalice ventila,davac broja obrtaja,dihtung glave,gornja garnitura dihtunga,pumpa za vodu i obrada glave...sad c u bar znati sta vozim :yahoo: :arflag
Korisnikov avatar
acasmc@146
Garaža: Alfa Romeo 146 1.6TS '97
Lokacija: Mladenovac
Postovi: 368
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 3:27 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Pet Jul 31, 2009 11:46 pm

duxi-kg napisao:konacno je otkriveno sta je sve otkazalo i sta je za zamenu...mozda sam i dobro prosao al sta da radim...to je cena zajebancije koju moram da platim eee ovako: zamena sledecih delova:zupcasti kais,spanel zupcastog,klizac zupcastog,hidropodizaci,klackalice ventila,davac broja obrtaja,dihtung glave,gornja garnitura dihtunga,pumpa za vodu i obrada glave...sad c u bar znati sta vozim :yahoo: :arflag
a boga mi znace i tvoj dzep! :bye:

koliko je sve to evropskih valuta, majke ti??
Ma bre mi smo dali otkaz i Enzo Ferrariju!
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pukao zupcasti!!!!

Sub Avg 01, 2009 9:07 am

Gde ces da radis popravku?
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
duxi-kg
Garaža: Alfa GT 1.9 JTD-m 180ks : Alfa 145 QV 155ks
Lokacija: kragujevac
Postovi: 364
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:45 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pregrejala se!!!!

Sub Avg 01, 2009 9:14 am

acasmc@146 napisao:
duxi-kg napisao:konacno je otkriveno sta je sve otkazalo i sta je za zamenu...mozda sam i dobro prosao al sta da radim...to je cena zajebancije koju moram da platim eee ovako: zamena sledecih delova:zupcasti kais,spanel zupcastog,klizac zupcastog,hidropodizaci,klackalice ventila,davac broja obrtaja,dihtung glave,gornja garnitura dihtunga,pumpa za vodu i obrada glave...sad c u bar znati sta vozim :yahoo: :arflag
brajko ne brini ti za moj dzep :thumbsup: a nije u redu pricati cene nekim bi bilo lose :cool: auto se radi u autogarntu u cacku.
Korisnikov avatar
acasmc@146
Garaža: Alfa Romeo 146 1.6TS '97
Lokacija: Mladenovac
Postovi: 368
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 3:27 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pukao zupcasti!!!!

Sub Avg 01, 2009 6:12 pm

:rotfl: da izvines j-ebe se meni za tvoj dzep, nego me cisto iz zantizelje interesovalo koliko to kosta na GT-u?

ali ako je to neka tajna, nije ni bitno. nisam hteo da te uvredim "brajko", niti da bilo koga "onesvestim" svotom novca koju ti posedujes! :thumbsup:
Ma bre mi smo dali otkaz i Enzo Ferrariju!
Korisnikov avatar
duxi-kg
Garaža: Alfa GT 1.9 JTD-m 180ks : Alfa 145 QV 155ks
Lokacija: kragujevac
Postovi: 364
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:45 pm

Re: alfa gt 1.9 jtd pukao zupcasti!!!!

Sub Avg 01, 2009 8:40 pm

acasmc@146 napisao::rotfl: da izvines j-ebe se meni za tvoj dzep, nego me cisto iz zantizelje interesovalo koliko to kosta na GT-u?

ali ako je to neka tajna, nije ni bitno. nisam hteo da te uvredim "brajko", niti da bilo koga "onesvestim" svotom novca koju ti posedujes! :thumbsup:
ovo nije mesto a i ni tema za ovakve ragovore...da si lepo hteo mogao si da me pitas na pm sta te je interesovalo a ne na ovaj nacin :confused: ovo je smesno kakvih ljudi ima :scratch:

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”