Shock limiteri ili Travel limiteri

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Shock limiteri ili Travel limiteri

Ned Jan 22, 2017 8:09 pm

Pozdrav,

Nedavno sam "saznao" da ova spravica može "pomoći" kolima da ne skaču toliko prilikom prelaženja neke neravnine i slično tako što će zategnuti oprugu tj. amortizer da radi na svojih 100% amoritizacije. Ne znam da l' sam ja to baš shvatio, jer je sve na engleskom i žargon koji se koristi za kola ne razumem najbolje(kao što ni ne mogu da shvatim prevod travel limitera iako samo ime kaže šta je, na našem jeziku nije isto). Brat mi je rekao da se to ugalvnom koristi za sportska vozila, koja učestvuju na drag trkama, nešto kao stabilizatori koji ce suspendovati odskakanje auta koji ima vise od 500ks, da ne skacu zbog amortizera u sred pravoliniskog kretanja i time ublaziti ispadanje i izletanje sa staze. Ispod ću postaviti par slika da vidite kako to izgleda. Moje neko logično razmišljanje jeste da ako stvarno rade to što rade, meni bi odgovarali iz jednog prostog razloga, jer su mi felne veće nego što bi trebale i kačiće na nervaninama i ležećim u branik, s tim mi ostaje da probam ovo ili da tradicionalno raširim rubove, što bih da izbegnem... Našao sam dečka preko fejsbuka iz Nemačke i čekam sad slike da vidim njegov model tih travel limitera, pošto kaže da mu sa njim ne kači u rubove točak, a imamo istu veličinu felne sa istim offsetom. p.s. felna ne kači ako je auto podignut, ali pošto će ići jako nisko, napraviće kupus od branika.

Hvala unapred


Slika

Slika

Slika

Slika

I ovo je video kako je prezentovano kako funkcionise na RC autiću. ->

I ovo je sajt koji prodaje: https://www.summitracing.com/int/search ... cation=int
Korisnikov avatar
Sone Bg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2002
Lokacija: Borca-Bg
Postovi: 717
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 8:04 pm

Re: Shock limiteri ili Travel limiteri

Ned Jan 22, 2017 10:09 pm

Ne kapiram kako ovi sa lancima mogu da pomognu, oni ne daju da tocak ide dole, a ti kad predjes preko rupe opruga se sabija i tocak ide pod krilo. Treba ti konta da ne da tocku da ide na gore, a zamisli samo da mu stavis neki "granicnik" kako ce da to udari kad predjes preko rupe
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Shock limiteri ili Travel limiteri

Pon Jan 23, 2017 9:41 am

Kupiš gewinde ili neke dobre sportske opruge, nema šta da ova sprava zategne već tada mnogo kruću oprugu od fabričke koja će samim tim da ukruti automobil. Ne sme auto da skače ni malo, onda su ti amorti otišli. Bolje tako uloži pare nego na ovu 'skalameriju' :lol:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Shock limiteri ili Travel limiteri

Pon Jan 23, 2017 10:11 am

ovo nema nikakvu svrhu na serijskom autu, cak naprotiv, ovo sluzi kod drag automobila, pre svega onih americkih budzevina koji skacu kao jarcevi na startu, kad se podignu prednji tockovi tj ceo prednji kraj, negde cak i 1m u visinu i u tom slucaju amoritizer i kompletno vesanje se izvuce maksimalno pa pri sledecem udarcu sa tolikim hodom vesanja lakse ce se auto opet odbiti i opet odskociti a kad mu skratis taj hod tj ne dozvolis ponovno izvlacenje do maksimuma nece toliko skociti ponovo kad dotakne zemlju, takodje moze lakse doci do loma suspenzije ili remecenja podesavanja iste kad su toliki hodovi i odskakanja, ne znam kako bih bolje objasnio ali to je neka sustina i svakako je neprimenljivo na serijskom autu
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: Shock limiteri ili Travel limiteri

Pon Jan 23, 2017 2:24 pm

MareKG napisao:Kupiš gewinde ili neke dobre sportske opruge, nema šta da ova sprava zategne već tada mnogo kruću oprugu od fabričke koja će samim tim da ukruti automobil. Ne sme auto da skače ni malo, onda su ti amorti otišli. Bolje tako uloži pare nego na ovu 'skalameriju' :lol:
Imas kod mene u temi, nisi video. Imam spremne Pro Street S gewinde za leto, ali se bojim staviti preširoku felnu da ne upropastim auto. 8,5j je maximum za 147, ali sa njom uglavnom kači na 225/40/18, a 215/40/18 nmg da stavim jer će guma biti previse strechovana. Ali sam se danas čuo sa dva hrvata koji imaju iste felne, i sve je okej sa gewindama, dok sa Eibachom sa standardnim amortima, malo kači dok je prepun auto. Inače je sve ok. A "skalameriju" sam mislio dodatno da stavim na gewinde, jer ko zna, videla žaba konj se potkiva pa hoće i ona, a ne zna :| :D

OMP napisao:ovo nema nikakvu svrhu na serijskom autu, cak naprotiv, ovo sluzi kod drag automobila, pre svega onih americkih budzevina koji skacu kao jarcevi na startu, kad se podignu prednji tockovi tj ceo prednji kraj, negde cak i 1m u visinu i u tom slucaju amoritizer i kompletno vesanje se izvuce maksimalno pa pri sledecem udarcu sa tolikim hodom vesanja lakse ce se auto opet odbiti i opet odskociti a kad mu skratis taj hod tj ne dozvolis ponovno izvlacenje do maksimuma nece toliko skociti ponovo kad dotakne zemlju, takodje moze lakse doci do loma suspenzije ili remecenja podesavanja iste kad su toliki hodovi i odskakanja, ne znam kako bih bolje objasnio ali to je neka sustina i svakako je neprimenljivo na serijskom autu
Hvala OMP na detaljnom objasnjenju. Tako sam i mislio da funkcionise, jer mi je brat isto objasnio. :arflag
Korisnikov avatar
radovann
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo 156 sw 2002 1.9 jtd
ex Alfa Romeo gt blackline 2006 1.9 jtdm
exAlfa Romeo 156 mjet 2005
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd
Postovi: 598
Pridružio se: Ned Dec 22, 2013 9:13 pm

Re: Shock limiteri ili Travel limiteri

Pon Jan 23, 2017 3:13 pm

a ovo, ja sam prosle god hteo da narucim,tockovi bi bili malo vise u minusu ali nigde ne bi kacilo
http://www.highpower-racing.com/index.p ... duct_id=59
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: Shock limiteri ili Travel limiteri

Pon Jan 23, 2017 3:44 pm

Interesnatno. A još interesantnija i cena s' obzirom da ga kindzos pravi. Mislim da Powerflex ima slicnu stvar za dosta jeftiniju cenu
slavko
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8ts
Lokacija: beograd
Postovi: 112
Pridružio se: Sub Apr 19, 2014 8:34 pm

Re: Shock limiteri ili Travel limiteri

Pon Jan 23, 2017 9:39 pm

ovo nije tesko napraviti od poliamida i nebi puni kostalo do 30e za 4kom ako nekazes strugatu zasta pravis
Korisnikov avatar
radovann
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo 156 sw 2002 1.9 jtd
ex Alfa Romeo gt blackline 2006 1.9 jtdm
exAlfa Romeo 156 mjet 2005
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd
Postovi: 598
Pridružio se: Ned Dec 22, 2013 9:13 pm

Pon Jan 23, 2017 10:20 pm

A ako kazes :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
slavko
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8ts
Lokacija: beograd
Postovi: 112
Pridružio se: Sub Apr 19, 2014 8:34 pm

Re: Shock limiteri ili Travel limiteri

Pon Jan 23, 2017 10:28 pm

bar duplo iz iskustva osim ako nije zaljubljenik u kola sutr ako stignem crtam i kupujem poliamid pa da probam da napravim a i imam visak viljuske za eksperimente
.vec vozim na poliamidima i samo mi smeta sto nemogu da nastelujem nagib tocka pa eto razloga za probu
Slika
Slika
Korisnikov avatar
radovann
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo 156 sw 2002 1.9 jtd
ex Alfa Romeo gt blackline 2006 1.9 jtdm
exAlfa Romeo 156 mjet 2005
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd
Postovi: 598
Pridružio se: Ned Dec 22, 2013 9:13 pm

Uto Jan 24, 2017 7:36 am

Pravi i javljaj kad napravis :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”