Problem sa centralnom bravom

Bez duše bismo bili samo mašine...
aleksandarstanarevic
rookie
Garaža: AlfaRomeo 147 1.9JTD 8V
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Okt 06, 2012 8:54 pm

Problem sa centralnom bravom

Pon Nov 23, 2015 6:36 pm

Pozdrav momci.
Naime imam problem sa otključavanjem auta(sa daljinskim i sa ključem u vratima) pa Vas molim za pomoć ;-).
Dešava se to da zaključavanje radi ok ali kada hoću da otključam npr sa daljinskim samo blicnu žmigavci i ništa više,brave ćute.
Kada pokušam da otključam sa ključem u bravi otključa mi samo ta vrata u kojima je ključ.

U čemu može biti kvaka?
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Problem sa centralnom bravom

Sre Nov 25, 2015 12:08 pm

kad su sve brave ispravne u koju god da ubacis kljuc mora da zakljuca sva 4 vrata centralno (tako je bar kod mene na dva auta) a kad neka nije ispravna onda zakljuca samo ta vrata u kojima je kljuc (to mi se desavalo ranije na 145ici, zezala je neka polugica od bravice)
jos mozes proveriti osigurac u tabli sa osiguracima imas jedan za centralnu a obzirom da rade migavci mislim da ne bi trebao biti problem sa releom :rolleyes: takodje ni sa centralom tj modulom za daljinsko jer ipak daje neki znak i signal mada se ne razumem u elektroniku samo onako laicki razmisljam sta bi event moglo biti problem.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
aleksandarstanarevic
rookie
Garaža: AlfaRomeo 147 1.9JTD 8V
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Okt 06, 2012 8:54 pm

Re: Problem sa centralnom bravom

Sre Nov 25, 2015 4:49 pm

Danas sam u razgovoru sa jednim starim SFRJ ,,elektroničarom,, ;) isto dobio savjet da pregledm releje.Sad čekam malo ljepše vrijeme pa se bacam na zamjene releja pa ću javiti rezultate.
hvala na savjetu :wave: :arflag
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Problem sa centralnom bravom

Sre Nov 25, 2015 9:37 pm

Meni se skoro desilo da na kljucu i dugmetu samo odrade migavci...brave ne reaguju,mehanicki samo ta vrata otvarao i zatvarao.Posle podne sve proradilo i vise se nije desavalo...moguce da je neki bag kratkotrajan.
Slika
aleksandarstanarevic
rookie
Garaža: AlfaRomeo 147 1.9JTD 8V
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Okt 06, 2012 8:54 pm

Re: Problem sa centralnom bravom

Čet Nov 26, 2015 9:25 am

Mavraga je kratkotrajni bug.Traje već 20ak dana.Možda je baš to znak da je relej u kvaru tj kod tebe je samo trenutnozabagovao pa proradio .Releji se upravo tako mogu ponašati. :)

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”