Fiat Marea 1.9 JTD

Korisnikov avatar
Martin
Garaža: Fiat Marea 1.9 JTD.....limuzina... ;-)
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 106
Pridružio se: Uto Mar 10, 2009 10:44 pm

Fiat Marea 1.9 JTD

Čet Dec 16, 2010 7:02 pm

Pozdrav svima!!!!
prošle godine sam se registrovao na ovaj forum, sa namerom da pazarim Alfu 156, ali....želje su jedno, a mogućnosti drugo....
U julu 2009. "slučajno", na internetu nađoh svoj sadašnji auto...Fiat Marea 1.9 JTD limuzina - auto kakav sam punih godinu tražio za sebe.
Kupljen je sa 178000 km, uvezen iz Belgije, sa svim papirima i dokumentacijom. Sad se ta brojka popela na 205000 km i mogu reći da sam prezadovoljan!!!! :love:
Evo par slika.....
Slika


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Što se tiče ulaganja, bilo ih je za ovih 27000 km....skoro pa 1000 evra, ali u pitanju su potrošni delovi. Zamenjeni su set kvačila i zamajac, dva mala servisa, jedan veliki servis, creva od turbine i interkulera, "pogača" ventil (vakum ventil turbine), akumulator, gumice balans štangle, kraj spone, dva seta guma (letnje i zimske).
Od nekih sređivanja, stavljeni su farovi sa sočivima i ksenoni, sređene su felne, ofarban branik i krila (malo manji sudar ;) ), ubačena muzika LG plejer i Alpine elipse 5x7 u vratima i na zadnjoj tabli Pioniri 17 cm....hm, možda još po nešto, ali sitnica, ništa preterano.
Inače, autom sam prezadovoljan - potrošnja od 6-7 litar u zimskim uslovima mi je i više nego prihvatljiva. Motor ne troši ulje, niti dimi. Sve je u "fabričkom" stanju a moj cilj je da tako ostane što duže. Pre ću novac ulošiti u čišćenje turbine nego na neke felne ili slično....
Što mi je bitno - troškovi održavanja su jako povoljni za ovakav automobil!!!
Planirao sam Alfu, a uzeo Fiata. I priznajem, planiram za par godina Alfu 159, naravno JTD! Al o tome, kad dođe vreme.... :quadrifoglio
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Fiat Marea 1.9 JTD

Pet Dec 17, 2010 8:41 am

:arflag Pozdrav prijatelju! :arflag
Odlican ti je auto i nadam se da ce te lepo sluziti i da ces uzivati u voznji.
To sto nije dosao onaj koji si hteo nije strasno jer vazno je da si u familiji :love: a docice i taj trenutak kada ces sesti u ALFICU....To je bio i moj put do ALFE ;)
Korisnikov avatar
Martin
Garaža: Fiat Marea 1.9 JTD.....limuzina... ;-)
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 106
Pridružio se: Uto Mar 10, 2009 10:44 pm

Re: Fiat Marea 1.9 JTD

Ned Jul 22, 2012 10:58 am

Malo da osvežimo temu...mnogo se desilo i promenilo od decembra 2010-te, ali mnogo toga dobrog. :)
U januaru 2011-te su kupljene felne Trofeo i to je izgledalo ovako....
Slika
Pa su vremenom letnje gume Tigar Hitris zamenjene pneumaticima Dunlop Sport Fastresponse.
Slika
Ubačene su elipse u zadnju policu.... :djparty
Slika
U međuvremenu su redovno rađeni servisi, veliki i mali....sređen je patos, sa kompletnom zaštitom - što preporučujem svima da urade!!!! :thumbsup:
Slika
Slika
Naravno, redovno perem, lickam, voskiram i "gliniram"!!!!
Slika
Slika

I za kraj, najnovija promena....ugradnja Morimoto H1 bi-xenon projektora. :kadr
Oboreno....
Slika
...i dugačko! :lol:
Slika

Toliko o Marei. :quadrifoglio
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Fiat Marea 1.9 JTD

Ned Jul 22, 2012 11:16 am

Vrh! :gr8:
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!

Povratak na “Fiat”