A75 1.6 -- produvala? -- sta joj ciniti.

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: A75 1.6 -- produvala? -- sta joj ciniti.

Uto Avg 02, 2016 9:14 pm

to se steluje,zbog istezanja lanca

odvijes 22,centralnu i odvijes maticu od onog srafica koji blokira,radilicu doteras na reper a onda papagajkama bregastu mrdas da bi izvukao srafic i kad je namestis na reper,ponovo provuces srafic gde se poklapa rupa,i tu zategnes

sve mora biti na reperima da bi auto idealno radio,i zbog obrade glave se menja faza,zato i sluzi ta stelujuca remenica
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Re: A75 1.6 -- produvala? -- sta joj ciniti.

Sre Nov 16, 2016 3:38 pm

ljube-kugla napisao:... jer mi je dihtung svake godine propustio ulje u vodu.Sve dok nisam dotegao glavu pred zimu kad je zahladilo i posle toga par godina vozio bez problema
Ljube,

ja sam glavu stezao kod montiranja i potom nakon oko 1200 km dotegao za jos po malo. Sve lepo redosledom kakav treba i to kod dotezanja po jednu kapu srafa odvijao u jednom momentu, nauljio i zatezao potom na veću meru.

Posle prvog zatezanja mogao sam ici 160 na sat a da ne izbacuje nista na izduvnu sto bi davalo bilo kakav miris u kabini. I posle dotezanja jedno vreme je sve ok bilo. Sada, posle nekih 5000 km, pri većim brzinama ajde oseća se malo motorni gasovi i to kada se vozi preko 120-130 km/h. Medjutim, sada i pri manjim relacijama i malim brzinama, npr. grad, ispod glave, tu odmah ispod izduvnih cevi izgleda izlazi po malo ulja (sve ukupno nema ni za četvrtinu poklopca kokakole). Ipak toliko da naulji malo one poprečna "rebra" bloka ispod, odatle, ili sa nekog srafa gore što se zateže izduvna, kapne na izduvnu ulje i dimi se. Dok vozim ode to sa strane vazduhom, ali kada stanem vidi se da izlazi dim pored haube i krila, ne mnogo ali ima. (A sa druge strane glave gde su karbratori inače nema ništa, nikakvog traga od ulja).

Ti si gore pominjao da si pred zimu dotezao glavu. Sada jeste hladnije i meni se dešava ovo gore što sam rekao. Što to ima veze sa hladnim vremenom? Je li i tebi izbacivalo ulje koliko sa strane glave ka izduvnoj ili si imao samo ulje u vodu? (Ja, kod mene u rashladnoj tečnosti ne vidim ikakve probleme za sada).

Ja ću dotezati glavu još! Ali koliko smem još?
Može li biti kakav problem sa pretezanjem? A ja sam i kod prvog montiranja i posle kod dotezanja išao malo preko onoga što daju papiri u manualima. Šta da radim?
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: A75 1.6 -- produvala? -- sta joj ciniti.

Sub Nov 19, 2016 5:02 pm

E to sto ti se osecaju gasovi,desava se da ako pozadi ne dihtuje nesto kako treba da vraca mirise iz auspuha
ko na nas krene iz mesta je naje&o

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”