Na tabli nema nikakvog signala ...

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Na tabli nema nikakvog signala ...

Uto Dec 17, 2013 10:16 am

Problemima izgleda nikad kraja...

Auto je stao i neće da pali. Kada se prikači kablovima na drugi auto hoće. Posle toga pali i ide nekoliko minuta pa opet ista priča. Radi dok akumulator ima to malo struje. Što bi značilo da se on ne puni od alternatora. Ako je tako - sve to je odjednom nastalo, a ne postupno danima: ne puni, a ne: slabo puni.

Ovo gore ću proveriti: danas punim akomulator van auta pa potom idem kod autoelektričara. Međutim, u isto vreme nema nikakve signalizacije na tabli: ni diode ARC-a, ni obrtaji (brzinomer itako ne radi), ni nivo goriva ... Jedino radi sijaličice za poziciju i svetla.

Je li imao ko sličan problem i šta bi moglo biti?
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Na tabli nema nikakvog signala ...

Uto Dec 17, 2013 1:02 pm

moze da bude problem da onaj tanki kabal sto ide od alternatora do razdelne kutije a to je za pobudu

on hoce da se otkine od hladnoce i vibracija motora,razdelna kutija ti je levom kosu i ima crni poklopac,desava se da oksidiraju tu kontakti i onda ne daje struju na tablu kako treba a i sve ostalo poblesavi

odvi taj sraf za kljuc 10 i malo ocisti stopice,to mozes i bez akumulatora,unimerom ispiraj to parce kabla da nije negde pukao unuitra u buziru

pa kad sve odradis i stavis akumulator izmeri dal tu ima struje pre paljenja i posle paljenja
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Re: Na tabli nema nikakvog signala ...

Uto Dec 17, 2013 2:11 pm

Probaću to. Inače sinoć kada sam palio, upali motor na ono malo struje što je bilo još u akomulatoru, tabla ne radi, svetla rade, a ono svetlo u kabini kao i sijaličica kod osigurača rade tako što se pale i gase kao migavci i cakće u tom ritmu jedan od releja kod osigurača. I to mi je bilo čudno.
ljube-kugla napisao:pa kad sve odradis i stavis akumulator izmeri dal tu ima struje pre paljenja i posle paljenja
A ovo gore kako treba da bude sa strujom: treba li da bude struje i gde pre paljenja a kako posle paljenja. sećaš li se to tačno. To da li je u prekidu taj tanki kabal to ću da proverim, ali šta tačno posle merim.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Na tabli nema nikakvog signala ...

Uto Dec 17, 2013 11:38 pm

izmeris dal ima 12Volti na debljem kablu sto ide iz alternatora,kad je ugasen sa punim akumulatorom treba da ima skoro isto kao i akumulator,a kad upalis treba da ima 13.8-14.2v ako je i dalje 12v onda ti ne puni akumulator i kako se prazni tako i releji na tabli prestju da rade

moze da se desi da su glavni napajajuci kablovi oksidirali na dzekovima na tabli osiguraca sa zadnje strane
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Re: Na tabli nema nikakvog signala ...

Sre Dec 18, 2013 2:34 pm

Izgleda da je problem bio pokidana žičica tik uz buksnu, a ona od dve tanke crvene koje se šrafe na + klemu akumulatora uz onu debelu crvenu. Tu se prekinulo ali je bilo obavijeno izolir trakom pa se nije videlo a i povremeno je pravilo, verovatno, kontakt. Sada sam to sredio. Merenja pokazuju manje više OK. (Alternator puni sa 13.6V, ali menjam novi kaiš pa to možda malo podignne napon ka 14). Proveravao sam kod majstora i akumulator. Kaže da nije u prekidu ali je slab i on misli da je zapravo akumulator problem. Ja sam ubeđen da je ipak pre gore pomenuta pokidana žica, pa će mo videti. Trenutno sada sve radi.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Na tabli nema nikakvog signala ...

Sre Dec 18, 2013 5:19 pm

probaj da izmeris napon na srafu u razdelnoj kutiji na kosu,ako je tu 14v e onda samo parce kabla i premosti sa malo debljim kablom od razdelne kutije na plus klemu

negde u instalaciji su losi kontakti pa nema dovoljno na akumulatoru i desavace se da se cesto isprazni ili nema dovoljno snage da upali,ako premostis,punice akumulator mnogo bolje
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Na tabli nema nikakvog signala ...

Pet Apr 18, 2014 4:31 pm

Citam ovu temu i imam slican problem. Jutros nisam mogao da upalim auto, kontam ispraznio se akomulator. Dosao cale, kleme i upalio odma. Drzao tako upaljenog 10-ak minuta da se napuni. Posle sat vreme opet upalio jer sam isao do prodavnice. To je bilo oko 12. u 17h da podjem negde opet nece da upali. Isto prazan akomulator. Sta tu moze biti, riknuo akumulator, alternator ne puni ili sta....?
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Na tabli nema nikakvog signala ...

Pet Apr 18, 2014 4:51 pm

Kreni od najlakseg i najjeftinijeg. Upali ga na kablove, izmeri punjenje i ujedno proveri stanje akumulatora i znaces o cemu se radi.
Alfa Romeo - The car inside the driver.

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”