Dizne za Dellorto DHLA 40

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
spike
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Leskovac
Lokacija: Leskovac
Postovi: 105
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 12:13 pm

Dizne za Dellorto DHLA 40

Sre Avg 17, 2011 12:19 pm

Pozdrav svima, zovem se Vlada i ne vozim Alfu ali sam veliki zaljubljenik u iste. Trenutno vozim Z128 i imam problem sa diznama za Dellorto DHLA 40 karburatore, da li neko zna gde mogu nabaviti iste?
Voleo bi ako mogu da nabavim ovde u Srbiji,ako je ikako moguce.
Pozdrav svim Alfistima. :arflag
Serbian Car Fans
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Sre Avg 17, 2011 5:06 pm

pozdrav i dobro dosao,dizne tesko da ces naci ali komplet karburatore mozda,cene karburatora idu i preko 100e

moras da znas koji su karburatori koju slovnu oznaku ima i isle su razlicite dizne po modelima,pa dal su za 1300,1600,1800,2000,razliciti su i plovci imaju oznake po gramazi,neznam 7.5,8.5... pa se razlicito steluju visene,dal su metalni ili plasticni...

proguglaj po netu,ima toga nalazio sam i zapisivao,mozda imam negde i sacuvano pa ako nadjem postavicu neki link
ko na nas krene iz mesta je naje&o
spike
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Leskovac
Lokacija: Leskovac
Postovi: 105
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 12:13 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Čet Avg 18, 2011 2:48 am

Lose sam napisao,karbove vec imam,dobio sam ih na poklon,kostali su oko 500.dinara,dizne mi fale...kako sam video, imaju oznaku DHLA 40H i skinuti su sa Alfe 75,a dizne koje su na njima mi se uklapaju po sepecifikaciji za Djulietu iz 1983. sa 1.6 motorom,jedino se po netu za nju pominje taj setup dizni koje imam u njima.
Nisam otvarao da vidim kakvi su plovci jer su karbovi izgleda cisceni i reparirani,u jako dobrom su stanju,a i auto je radio odlicno sa njima kada sam probao,skinuti su sa Alfe 75 sa 1.6 motorom. Neko mi je rekao da su isli fabricki samo na 1.8 i 2.0 motore,pa me je to jako zbunilo... Svaka pomoc bi mi dobro dosla.
http://www.matthewnanney.com/images/Carb/
do sada sam se oko svega vodio ovom knjigom,a tu ne pise da se plovci i dizne razlikuju od modela do modela,sem sto se dizne razlikuju po velicinama,zato i jurim manje dizne,da bi ih jettovao za svoj motor,imam cak i program za jettovanje za svaki slucaj.

Hvala,na brzom odgovoru,cekam i ostale,ako neko zna nesto ili ima bilo kakvu literaturu.
Ljube tvoj odgovor mi je zaista pomogao,hvala puno.
Serbian Car Fans
spike
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Leskovac
Lokacija: Leskovac
Postovi: 105
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 12:13 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Čet Avg 18, 2011 2:52 am

http://www.plunder.com/jetting-exe-down ... ea46ad.htm

ovaj program koristim za jettovanje...

I hvala na toploj dobrodoslici,kada finansije dozvole,obavezno cu i ja imati bar jednu Alfu.
Serbian Car Fans
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Čet Avg 18, 2011 5:02 pm

ja sam imao 1.6 sa karbovima u 75-ici,ali je neko od majstora cistio karburatore pa uvrnuo osovinu izmedju dva grla i rascackao dizne pa sad nisu ni za 5000ccm,curi kroz njih ali na plinu im je svejedno

mnogi su probali te karburatore na zastave ali se nikako nije pokazalo samo se dere a ne ide,i kulja crn dim,sto znaci da je previse goriva

za to treba ozbiljna bregasta,sa velikim ventilima i kataloski slozenom kombiunacijom dizni za toliko snage,mozda ti benzionska odgovara od 2.0 a vazdusna od 1.6 ili cak od 1.3,koji ces tesko naci a porucivanje sa neta je cifra,uglavnom su englezi to forsirali na stare fordove za rally pa cak i nemci na kadett c
ko na nas krene iz mesta je naje&o
spike
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Leskovac
Lokacija: Leskovac
Postovi: 105
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 12:13 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Čet Avg 18, 2011 7:38 pm

te sa 1.3 i jurim 120 benzin i 170 vazduh, gledao da mi salju iz Engleske izaslo bi me 80e,a za taj novac planiram glavu da uradim celu + bolje paljenje. benzinsku pumpu imam elektricnu,trebam da je ugradim...mada vec sam poceo da se kontam da li da batalim sve i uzmem 1.6,namaknem karbove i vozim se ko covek,nesto mi se ne da. bregastu sam vec kupio ozbiljnu...pa kada zavrsim glavu i sve montiram videcemo sta ce da ispadne...dok ne sredim DHLA imam dvogrli...ali nije mi to to. :)

Sreca da ne vozis na benzin,inace steta sto je to upropasceno...
Serbian Car Fans
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Pet Avg 19, 2011 1:25 pm

mozda ti je bolje vertikalne sa 33-ojke,one su bile 1.3,1.5 i 1.7 i njih ces pre naci ispravne i mislim da ces imati vise mesta,pa eventualno staviti male pecurke filtere i na haubi usis za vazduh

mislim da su Slavisa i Darko iz Surcina imali jednu ispravnu garnituru ali ne znam od koje kubikaze
ko na nas krene iz mesta je naje&o
spike
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Leskovac
Lokacija: Leskovac
Postovi: 105
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 12:13 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Sub Avg 20, 2011 2:12 am

Imao sam to u vidu,dosta pre dhla, Argentinci te karburatore voze na 402,ali problem sa njima je zbog promene polozaja od onoga kako standardno stoje je da u krivinama gube benzin,probao je drugar da ih vozi na Jugicu,nameravao sam da ih uzmem,ali ih je na kraju izbusio na plin i posle prodao. Inace malo sam trazio raspitivao se i naucio da su dizne tih karburatora i mojih dhla iste sem ler dizne,pa posto je lakse naci ih ispravne,probacu da nadjem za 1.3,da stavim te dizne pa da vidim sta ce na kraju da bude....to mi je jako podiglo raspolozenje,jer mi je veca zelja taj 1.1 nego da pakujem 1.6. Ostaje samo da nadjem negde po netu koje su dizne na drla za 1.3.
Ljube,jel ti radis trkacima cuvena ramena sa unibalima? :)
Serbian Car Fans
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Sub Avg 20, 2011 5:02 pm

Ljube,jel ti radis trkacima cuvena ramena sa unibalima? :)

jeste,unibol tuning imas na sajtu http://www.serviskugla.com nesto od detalja ako te interesuje

ja imam neki dupli solex sa ko zna cega,ima automatski sauh i oba leptira otvara,raspon je kao za ladin karb,malo veci od fiatovog,vozio sam ga na corsi ali nisam bio zadovoljan i onda sam nabavio weber 32/36 dgav i sa njim dobio mnogo,merkao sam i ja tad duple ali su bili preskupi i tesko se nalazili

ako hoces da se igras dacu ti pa vadi oci sa njim,na plinu je radio solidno ali na benzinu se nesto zaletao i nemirno radio na leru pa cak i gasio ali je ujedao i imao cudan zvuk

brzo sam odustao od njega jer nisam mogao da dobijem onaj zvuk na ubadanje gasa ali dgav je to resio

a ovako je corsa punila na plinu i 32-oj specijali,dignutom kubikazom i skoro tri puta vise konja
ko na nas krene iz mesta je naje&o
spike
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Leskovac
Lokacija: Leskovac
Postovi: 105
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 12:13 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Sub Avg 20, 2011 7:03 pm

Isla je lepo korsa,da se ne lazemo. ;)
Imao sam i 24. karb,sada vozim weber 32/32 mehanicki ,ide sasvim dobro sa njim,ali naravno,zelim jos,inace vozim samo na benzinu,nemam plin.
Hvala na ponudi,ali svaki dinar preko cuvam da osposobim ove karburatore,ako je ikako moguce,student sam,pa se nadam da cu do sledeceg leta da ukomponujem,poceo sam polako da radim glavu,nego ispiti ometaju pa ide sporije nego sto sam ocekivao.
Mozda je Solex imao i elektronsku ler diznu,pa da je ona mozda zezala,mozda sauh,ko zna,sa tim elektroncima je jako veliko zezanje da radi kako valja ako nije sve ispravno.
Drugar vozi ramena sa unibalima na Jugu,probao sam i odusevio sam se,tako da bi rado i ja uzeo da ih vozim kod sebe. Trenutno imam nov trap,ali standard na stelujucim amortizerima,drzi ok,ali mislim da bi moglo bolje,tako da cu pozvati cisto da se cujemo da vidim koja je okvirna cena za sve to.
Videcu ovih dana da predstavim auto na forumu.
Serbian Car Fans
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Sub Avg 20, 2011 7:42 pm

imas ovde mesto gde se predstavljaju automobili prijatelja,koji nisu alfe

tu je i yugo moje supruge bilja-kugla

viewforum.php?f=30
ko na nas krene iz mesta je naje&o
vrscanin
Garaža: Peugeot 206
Lokacija: mala Krsna - veliki Idjos
Postovi: 22
Pridružio se: Pon Mar 17, 2014 12:56 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Pon Mar 17, 2014 6:52 pm

Imam problem se alfom75 1,6 90 god. kod motora 061.00 presla 61000 km. Ona ima karburatore dellorto mislim da je oznaka dhla 40. To su cetiri karburatora u dva nezavisna tela.
Kazi mi zasto imama nemiran rad na leru ( karburatori su skinuti i remontovani kod majstora ), zamenio sam svecice. Auto lepo pali, lepo prihvata gas, lepo vuce, majstor je podesio smesu na leru ( 3% CO ) a na 3000 O/min ima 0,6% CO . Hvala na odgovoru
spike
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Leskovac
Lokacija: Leskovac
Postovi: 105
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 12:13 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Pon Mar 17, 2014 11:25 pm

Mislim da je bolje da odes kod nekoga ko ima alat i ume da steluje te karburatore, drugari sa foruma ce ti predloziti kod koga. Moraju biti sinhronizovani kako valja da bi sve bilo ok. Moze da bude i samo da je nizak ler gas, a ne mora da znaci. To su isti karburatori koje je imam.
Serbian Car Fans
vrscanin
Garaža: Peugeot 206
Lokacija: mala Krsna - veliki Idjos
Postovi: 22
Pridružio se: Pon Mar 17, 2014 12:56 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 11:43 am

Majstor koji mi je oprao karburatore i stavio na analizator izduvnih gasova je moj komsija ( covek se vec 35 god., bavi sa karburatorima i sistemima ubrizgavanja goriva ), ja mu ponekad kad imam vremena pomazem ( cisto iz zadovoljstva prema mehanici ). Tako da sam od njega dosta naucio. Ali sa ovim karburatorima se nisam susretao ( mog komsiju nebi da davim jer mi besplatno radi ).
Puno bi ste mi pomogli ako bi mogao da dobijem sliku poprecnog preseka karburatora ( izgled svih kanala, kako su povezani, kako gorivo ide ). Jos kad bi se uz sliku dobilo i neko tehnicko uputstvo, bio bih kompletan i uz pomoc komsije lako doveo karburatore na fabricko stanje. :wave:
Jer od alata majstor ima sve, a sto je najvaznije i dobru volju ( koju nebi da zloupotrebim ). Ako ste voljni pomozite mi, ja bi posle detaljno opisao ostalim clanovima kako se resava ovaj problem ( nemiran rad na leru ).
:drink
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 12:27 pm

jesi sinhronizovao karburatore? glupo pitanje ali opet.
vrscanin
Garaža: Peugeot 206
Lokacija: mala Krsna - veliki Idjos
Postovi: 22
Pridružio se: Pon Mar 17, 2014 12:56 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 1:03 pm

Jesmo, posle pranja i sklapanja, zavrtnjeve za podesavanje smese su stegnuti do kraja. Pa svi popusteni za krug ipo, zatim upalili auto, pustili ga da se zagreje na radnoj temperaturi i proverili izduvne gasove ( dobivena vrednost je 3% CO ).
Probali smo svaki zavrtanj posebno ( celo vreme se prati kakav je kvalitet izduvnih gasova ) da odvijamo ili zavijamo. Po istrumentu su se videle promene u kvalitetu CO%, ali trzanje ( sitno ) na leru se nije promenilo. :banghead:
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 2:51 pm

Ja ne znam kakvi su to konkretno karbovi i samo iznosim ideje dok se ne javi neko upućeniji.

Mislio sam na sinhronizaciju pomoću vakuumetara kada se proverava da li su vakumi u svim granama jednaki pa se posle fino šteluje otvorenost leptira. Ovo najviše i utiče na rad na leru i malom gasu.
spike
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Leskovac
Lokacija: Leskovac
Postovi: 105
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 12:13 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 8:55 pm

Bas sam hteo da napisem sta ti je potrebno za sinhronizaciju. Imam kompletno uputstvo za te karburatore, o tome kako ih reparirati i stelovati, samo moram da pogledam da li je to u ovom kompu, ako nije, onda se moras strpiti do kraja meseca. Svejedno, poslacu ti na pp.
Inace, ako nema vakumetar, mozes napraviti jedan na ovom fazonu
[youtube]RxkwZ-NDsVs[/youtube]
Serbian Car Fans
vrscanin
Garaža: Peugeot 206
Lokacija: mala Krsna - veliki Idjos
Postovi: 22
Pridružio se: Pon Mar 17, 2014 12:56 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 9:17 pm

Drugari, potrbna mi je Vasa iskrena i nesebicna pomoc oko ovog karburatora. Ako ga budem nastelovao da radi kako treba ( da umirim motor na leru ), voleo bih da se sastanemo da ga pogledate kako izgleda i da popijemo, jer bih ga onda i kupio.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 9:20 pm

odes do nekog bajker majstora da ti nasteluje karburatore,oni to imaju jer te karburatore na uvo se ne moze nastelovati

to ti je isto kao da stimujes gitaru sa 12 zica a pre toga si samo slusao na radiju kako se svira

ja imao godinama probleme sa karburatorima i uvek je bilo neko sitno trzanje,bitna je sinhronizacija karburatora sa onim srafom na sredini,jedna je za stelovanje lera a drugi je za sinhronizciju leptira sto je i jedan o jako bitnih faktora a sa onim sraficim asto mere vakume je bitno da sva grla imaju isto vazduha na leru,u turazi nije mnogo bitno ali i jeste

sto znaci potrazi majstora sto radi motore,skutere...bitno je da ima manometre i da su u vakumu max 1bar,ali ceo manometat da je je 1bar jer su bitne sitne podele a sa akvarijumskom slavinicom se moze dostelovati kazaljka da bude mirna

http://www.hayabusa.org/forum/general-b ... ilure.html

http://www.saber-cycle.com/store/product735.html
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 9:24 pm

na ovaj sraf skroz desno dole sa oprugicom se sinhronizuje

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... 81aum7ruqB
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 9:28 pm

a obrati paznju i na one gumene odbojnike izmedju glave i karburatora,na koje se srafe karburatori,jer kad te gume ispucaju,ne moze da se nasteluje,vuku fals vazduh i otresa na leru
ko na nas krene iz mesta je naje&o
vrscanin
Garaža: Peugeot 206
Lokacija: mala Krsna - veliki Idjos
Postovi: 22
Pridružio se: Pon Mar 17, 2014 12:56 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 9:54 pm

Ljube, pogledao sam sliku koju si dao, steta sto nemogu da uvecam sliku pa da vidim sta sve pise. Ja sam licno skidao te karburatore, raskapao sam ih ( nisam rasklapao deo gde se totalno rastura prinudno obogacenje - ali sve provereno i funkcionise ), izvadio zavrtanj za podesavanje smese ( zavrtanj je blizi glavi i ulazi u oprugu koja ga drzi napetog da se ne popusti ). Druga dva koja vidim na slici nisam dirao jer su malo zapekli, nisam hteo da ih na silu odvijam. Napominjem da su svi kanali provereni na prohodnost, inace auto jako lepo pali pod sauhom i kad se zagreje. Lepo prima gas, jos lepse vuce, svecice su sad bele i auspuh je poceo da se cisti.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 10:05 pm

Ne valja kad su bas bele.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Dizne za Dellorto DHLA 40

Uto Mar 18, 2014 10:11 pm

odradi tu sinhronizaciju sa vakumima pa ćeš videti. sve upućuje da je to problem.

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”