Curenje goriva ispred usisne grane

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Korisnikov avatar
svetoklik
Garaža: Alfa Romeo 75 1600 IE
Vakum plin

Ex Alfa Romeo 33 1.5
Ugrađeno ubrizgavanje benzina i vakum plin.
Lokacija: Beograd
Postovi: 96
Pridružio se: Ned Jun 28, 2015 4:46 pm

Curenje goriva ispred usisne grane

Sub Sep 17, 2016 11:03 am

Pozdrav svima, curi mi gorivo od usisne grane pa prema kabini gde pravi baricu. Gornje malo crevo na ulazu u usisnu granu je prljavo i ima tragova goriva, ali ne curi odatle. Pali na benzin i radi normalno, ali mu je potrošnja velika i oseća se benzin u kabini. Na plinu radi normalno.
Pipao sam i crevo od regulatora pritiska dokle sam mogao da dohvatim i ono je slinavo.
Marelijevo ubrizgavanje naknadno ugrađeno na 33 1.5 karb.
Odakle da počnem?
Korisnikov avatar
svetoklik
Garaža: Alfa Romeo 75 1600 IE
Vakum plin

Ex Alfa Romeo 33 1.5
Ugrađeno ubrizgavanje benzina i vakum plin.
Lokacija: Beograd
Postovi: 96
Pridružio se: Ned Jun 28, 2015 4:46 pm

Re: Curenje goriva ispred usisne grane

Pon Sep 19, 2016 10:11 pm

Zahvaljujući ljunaznosti člana Lalić specijala, eliminisana je mogućnost otkazivanja regulatora pritiska goriva. Curi iza dampera (šeširić sa samo dva kraja). Uspeo sam da odšrafim i podignem usisnu granu, ali je pao mrak, pa nisam hteo da silovanjem još nešto upropastim. Da li je neko već menjao creva ubrizgavanja i zna redosled skidanja?
To je najkraće crevo u sistemu, ali se nalazi tačno ispod usisne grane, do plastike koja ga odvaja od alternatora.
Hvala unapred.
Korisnikov avatar
svetoklik
Garaža: Alfa Romeo 75 1600 IE
Vakum plin

Ex Alfa Romeo 33 1.5
Ugrađeno ubrizgavanje benzina i vakum plin.
Lokacija: Beograd
Postovi: 96
Pridružio se: Ned Jun 28, 2015 4:46 pm

Re: Curenje goriva ispred usisne grane

Pet Sep 23, 2016 9:50 pm

Nabavio sam alat i završio a majstor koji mi je dao gedoru 13, pobegao je glavom bez obzira.
Treba otkačiti iberlauf, vakum crevo preme alternatoru i poklopac filtera za vazduh. Usisno granu podići ravnomerno uz nečiju pomoć Najviše sam vremena izgubio na skidanje stariš šelni, jer nemaju šraf a potrebna su posebna klešta.

Slika
Slika je sa foruma a meni je puklo najkraće crevo, od dampera (obezbeđuje konstantan pritisak) do glavnog voda.
Dakle regulator priiska se nalazi na povratnom vodu ka rezervoaru a na njegovom vrhu je piključak vakum crevca.

:arflag

Povratak na “Boxer Odeljenje”