cemu ovo sluzi, a uz to i lupka?

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Korisnikov avatar
Nikola_no1
Contact:
Garaža: Alfa 33 1.3 VL
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 105
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 12:22 pm

cemu ovo sluzi, a uz to i lupka?

Čet Jul 02, 2015 10:25 am

Pozdrav drustvo, nije me bilo odavno na forumu.
Alfica lepo ide, sem jednog malog gremlina koji poceo da se cuje sve vise ...... :(

Naime jos od davna povremeno se cuje lupkanje u prednjem levom amortizeru .. tocku ili sta vec i nikako nisam uspevao da pronadjem sta je. Mnogo puta mi je majstor gledao trapove i sta sve ide uz to.... cak sam i kuglu na levom amortizeru promenio ali nije to bilo ni u ludilu.....
elem kako je luplanje pocelo da biva cesto odlucih ponovo do majstora i jedino sto je uspeo da pronadje jeste ovaj cilindar (metalna cevcica koja je naznacena na slici) ...
Kad majstor skine taj mali cilindar lupkanje stane... kad ga ubaci nazad lupa .... e sad da li je ovo nekakav distancer ili mozda drzi pravac amortizera ..... sve jedno sada sam u nedoumici. Licno ne bih da imam visak delova :( taj mali cilindar je verovatno sa razlogom tu. Pogaca ili kako se vec sve to zove je poprilicno u super stanju, gume su malte ne nove lufta nema u trapu ili tockovima .....
Pomagajte drustvo, lupanje je kao metal o metal i cuje se po neravninama, ma da se sada cuje i po razvnom putu.
Mozda na kraju krajeva nije bas ovo problem ....
Svaki savet je vise nego dobro dosao .....

Slika
Korisnikov avatar
VILI
Garaža: AR 147 1.6TS 105hp 2001,
ex. AR 33 1.4 1992,
Lokacija: Beograd
Lokacija: Zemun
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Apr 08, 2015 12:53 pm

Re: cemu ovo sluzi, a uz to i lupka?

Pet Jul 03, 2015 9:58 am

Nesećam se detalja poodavno beše ali slično sam imao neko škripanje i lupkanje a taj šraf amorta je mnogo išao gore dole.To su majstori rešili zamenom plastičnog žutog ležaja a možda i šolje opruge ispod te gume .Napominjem nesećam se ali ne skidaj cevčicu a problem je verovatno u oslanjanju opruge o šasiju. Ima stručnijih od mene javiće se neko.
Korisnikov avatar
Nikola_no1
Contact:
Garaža: Alfa 33 1.3 VL
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 105
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 12:22 pm

Re: cemu ovo sluzi, a uz to i lupka?

Pon Jul 06, 2015 6:55 pm

VILI, hvala ti na odgovoru....
Nisam izvadio cevcicu, stavio sam parce creva oko te cevcice i lupkanje se drasticno smanjilo.
Ovih dana planiram da odem na reglazu trapa ... valjda ce se tu videti da li je ok postavljen tocak ... a pre toga ako uspem da nahvatam majstora da mi poglada kako se oslanja opruga
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: cemu ovo sluzi, a uz to i lupka?

Pon Jul 06, 2015 8:45 pm

Propao ti je lezaj solje amortizera. Ta cevcica je verovatno ostatak od lezaja.
Korisnikov avatar
Nikola_no1
Contact:
Garaža: Alfa 33 1.3 VL
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 105
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 12:22 pm

Re: cemu ovo sluzi, a uz to i lupka?

Sre Jul 08, 2015 5:25 pm

ne bih rekao da je to nekakav ostatak ili da je bilo sta tu propalo.
Ispod nje se vidi pravilan oblik i nema nikakvog lufta ispod nje (tog cilindra), a i koliko se secam i sa druge strane je tako a ne lupka :) u svakom slucaju hvala na predlogu ...

Povratak na “Boxer Odeljenje”