sajla za grejanje - zamena.... kako?

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Korisnikov avatar
Nikola_no1
Contact:
Garaža: Alfa 33 1.3 VL
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 105
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 12:22 pm

sajla za grejanje - zamena.... kako?

Pet Sep 19, 2014 3:27 pm

Pozdrav drugari,
ide hladno vreme pa rekoh da se pozabavim grejanjem.
Naime sajla koja je za grejanje je zaribala odavno pa vec nekoliko sizona moram da rucno (otvorim haubu i pomerim plovak) ukljucim grejanje :(

Probao sam da sajlu vucem sa jedne pa sa druge strane (iz kabine i sa strane motornog prostora), ali sajla je jednostavno negde zaglavila i to dobro :(

KOliko se meni cini moracu da skidan celu tablu iz kabine i mozda cak i ventilator kako bih je zamenio.
Da li neko zna ili je imao iskustva u menjanju doticne sajle?
Mozda postoji neki laksi nacin da se ona promeni.... zna li neko gde je ona pricvrscena ? Ili mozda neki zaobilazni put za novu sajlu ....
Svaka ideja je dobro dosla .....

Hvala drugari :arflag
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: sajla za grejanje - zamena.... kako?

Sub Sep 20, 2014 9:00 pm

Nemoras da skidas celu tablu ali centralnu konzolu moras kako bi dosao do komandi gde su ti oni koturici -prekidaci za hladjenje i grejanje.Bas na njih se kaci sajla.Kada si to pomerio zec si odvio glavno kuciste gde je hladnjak za grejanje sa ventilatorom.Mozes da ga pomeris malo na gore kako bi izvadio sajlu koju si predhodno otkacio..ima malo posla ali nije strasno..uradi se.
Korisnikov avatar
Nikola_no1
Contact:
Garaža: Alfa 33 1.3 VL
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 105
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 12:22 pm

Re: sajla za grejanje - zamena.... kako?

Ned Sep 21, 2014 8:22 am

Hvala na odgovoru Lalicu.
Znaci najpre skidanje plastige sa leve i desne strane one plastike gde su zvucnici, pa zatim skidanje centralnog dela konzole... nadam se da necu morati da skidam onaj deo gde je ventilator i sve to cudo :(

bas nesto razmisljam da odradim pomeranje ove klapne sa step motorom, moze se iskoristiti step motor iz floppy-ja, tu ima i drajver za njega :P

A najelegantinije resenje bi bilo da step motor kontrolisem pomocu potenciometra
evo ovako
[youtube][/youtube]
kako krecem potenciometar tako da se okrece i step motor...
Samo za ovo je potreban arduino (programibilni mikrokontroler) i on je kod nas oko 1900 din, a na e-bay-u je oko 6$
Ovo bi bilo elegantno resenje za sve automobile sa istim problemom,

Video sam da prodaju step motore (mozda su cak servo motori) od alfe 156 samo za njih nisam uspeo da prondjem semu, pa za sada neznam kako mogu njih da upogonim :(

Povratak na “Boxer Odeljenje”