Kodovi boja, iste ili razlicite nijanse?

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
AlfistaBRE
Garaža: 2006. Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 110KW
Lokacija: Ivanjica
Lokacija: Ivanjica
Postovi: 96
Pridružio se: Pet Okt 17, 2014 11:46 pm

Kodovi boja, iste ili razlicite nijanse?

Sub Maj 21, 2016 11:12 pm

Zdravo. Pre svega, izvinjavam se za naslov teme jer zaista ne mogu da smislim bolji... Preprosle zime me je zakacio cistac snega i udubio mi krilo. Par meseci kasnije sam nasao krilo koje je na slici delovalo kao da je potpuno iste boje, ali se ispostavilo da je to prelepljena folija, i uopste se ne uklapa sa bojom mog auta... Plasim se da je skinem jer je mozda radjeno krilo, ili mozda cak nema fabrbu. Zelim da nadjem drugo krilo koje ima originalnu boju, ali me zanima da li je moguce da nijansa ne bude ista cak iako je ista sifra farbe na mom autu i autu sa kog se skida krilo? Inace, sifra moje fabre je 195/A Rosso Proteo Met.
Evo slike da vidite razliku... :arflag
Ako neko od vas ima krilo navedene nijanse na prodaju, neka mi se javi.

Slika
petarc+alfa
Garaža: Citroen xara 2.0 hdi
Lokacija: Begrad
Postovi: 21
Pridružio se: Sub Mar 07, 2015 6:34 am

Re: Kodovi boja, iste ili razlicite nijanse?

Ned Maj 22, 2016 9:05 pm

To je nemoguca misija,pod pretpostavkom da ti je auto u prvoj boji,treba naci takav isti na otpadu,i da je on u prvoj boji ,pa da se poklope nijanse,pod uslovom da je boja na tom krilu ne promenjena posle toliko godina.Posto se bavim iz hobija autolakiranjem znam da kad se pravi boja za auto,nosi se sifra,po kojoj se u ton karti ,od nekoliko nijansi odabere prava iako su sve nijanse pod istom sifrom.Sto ce reci da za ovu tvoju sifru imas pet veoma slicnih nijansi na oko gotovo identicnih.Zato se tera auto na poredjenje i moze da bude problem pravljenje farbe ako je auto vec farban.
Korisnikov avatar
Marko NS
Contact:
Garaža: AR Brera 2.0jtdm
ex AR 156 2.0jts
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 564
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 7:31 am

Re: Kodovi boja, iste ili razlicite nijanse?

Ned Maj 22, 2016 9:24 pm

Ne bavim se farbanjem- ali znam da nije moguće pronaći deo u istoj nijansi iz prostog razloga što svaka boja "stari" tj menja se vremenom.. izloženost farbe je specifična za svaki automobil pa zato svaki specifično i "stari".

Nađi dobrog farbara i nećeš imati problema- ja sam pola prednjeg dela farbao na prošlom autu (krilo, branik, deo haube) i nakon toga ispolirao ceo auto.. realno- ništa se sada ne primećuje
Living for the open roads.
Korisnikov avatar
AlfistaBRE
Garaža: 2006. Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 110KW
Lokacija: Ivanjica
Lokacija: Ivanjica
Postovi: 96
Pridružio se: Pet Okt 17, 2014 11:46 pm

Re: Kodovi boja, iste ili razlicite nijanse?

Ned Maj 29, 2016 11:56 pm

Aha. Nasao sam neka krila po netu, sva su 195/A Rosso Proteo Met.
Iako ste rekli da za jedan kod postoji pet nijansi koje su veoma slicne, da li postoji mogucnost da je i naj razlicitija nijansa 195/A pribliznija od ove koja se trenutno nalazi na autu?
petarc+alfa
Garaža: Citroen xara 2.0 hdi
Lokacija: Begrad
Postovi: 21
Pridružio se: Sub Mar 07, 2015 6:34 am

Re: Kodovi boja, iste ili razlicite nijanse?

Pon Maj 30, 2016 4:00 pm

Izmedju svake nijanse pod istom šifrom postoji razlika.
Korisnikov avatar
AlfistaBRE
Garaža: 2006. Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 110KW
Lokacija: Ivanjica
Lokacija: Ivanjica
Postovi: 96
Pridružio se: Pet Okt 17, 2014 11:46 pm

Re: Kodovi boja, iste ili razlicite nijanse?

Sre Jun 01, 2016 10:27 pm

Znam da postoji razlika, nego me nisi razumeo. Da li i naj razlicitija nijansa 195/A izgleda slicnije boji mog auta od ovog krila koje je prelepljeno folijom?
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: Kodovi boja, iste ili razlicite nijanse?

Uto Avg 30, 2016 4:52 pm

napraviš boju po uzorku na tvoju u nekoj radnji koja ima boje jedno 100gr i lak,
ošmirglaš bilo koju boju krilo skineš lak i malo farbu, prefarbaš izlakiraš i eto ti ga
možeš i da ispoliraš na kraju
lep neki auto ova alfa

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”