Novi clan Alfa 146 1.6 boxer

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
djamsi
Garaža: Alfa Romeo 146 1.6box - sad story
Alfa Romeo 156 1.8ts
Alfa Romeo 147 1.9JTDm
Lokacija: Ljubovija - Beograd
Lokacija: Ljubovija
Postovi: 188
Pridružio se: Sub Okt 18, 2014 9:53 pm

Novi clan Alfa 146 1.6 boxer

Uto Okt 21, 2014 7:38 pm

Pozdrav svima i unapred se izvinjavam moderatorima foruma, trazio sam 2 dana informacije vezane za alfu 146 ali nisam uspeo da se snadjem na forumu. Ako vec ima negde odgovoreno na moja pitanja postavite mi link i ugasite ovaj topic. Jos jednom se izvinjavam.

A sada da pocnem sa onim sto me interesuje. Nasao sam jednu alficu 146 1.6 boxer plus plin. Auto stvarno deluje ocuvano i vidi se da je mazeno i pazeno. Vlasnik deluje kao posten i iskren covek, tj sve mane mi je odmah predocio(nema ih puno) pa me zanima na sta bi konkretno trebao da obratim paznju prilikom kupovine.
Mana na ovoj alfi je po recima vlasnika sto trenutno ide samo na plin. Nova pumpa je montirana(ima i uredan racun uz pumpu) samo treba da se ociste dizne(namerno ih nije sredjivao zbog prodaje). Pa me zanima koliko je to moglo(ako je moglo) da steti motoru i koliko bi me izasla ta popravka tj to ciscenje dizni. Auto je presao 180000, od 2002 je kod sadasnjeg vlasnika(1997 prva registracija) i na autu je u skorije vreme radjeno sledece: Lamela pre 5000km,trap sredjivan pre 8000km(nije komplet nego samo odredjeni nedostaci koji su se u tom trenutku ukazali). I osvezavanje motora je radjeno pre 15000km zbog potrosnje ulja od 500g na 10000km.

Na sta treba da obratim paznju prvo bih ja isao da je opet detaljno pregledam, pa ako sve to sto mi preporucite da pregledam bude ok, onda bi ponovo isao sa majstorom i verovatno kupio auto.
HVALA UNAPRED
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Novi clan Alfa 146 1.6 boxer

Sre Okt 22, 2014 2:10 pm

pisano je dosta o tome na forumu, preko search opcije mozes naci sve odgovore ali nema veze, evo ukratko...
to su odlicni motori i u principu ne treba nista bitno gledati kod njih, sve kao i kod obicnih motora, a boxeri ako su lepo odrzavani gotovo da su neunistivi.
jedina i najcesca mana tih motora je sto hoce da odu lezajevi radilice a to se najcesce desava ako se auto gazi dok je motor hladan (sto naravno nije dobro generalno za motore a za boxer posebno) inace kad se ugreje ni stalno u crvenom da ga vozis nece nista da mu fali ;)
odrzavanje nije skupo, povljnije nego za TS motor.
boxeri nemaju problema sa potrosnjom ulja kao TS motori.

samo ciscenje dizni nije skupo, cene su u proseku 20-30e za sve 4 (bar ovde kod mene) ali problem moze biti da ne mogu lepo da se ociste ako auto dugo nije vozen na benzinu, ja sam imao taj slucaj na mojoj 145ici, i posle ciscenja nisu mogle lepo da se usaglase tj da sve cetiri dizne jednako bacaju pa nije lepo ni radila na benzinu dok nisu stavljene druge dizne.
inace motoru nije imalo sta da steti to sa prljavim diznama jer svakako nije vozen na benzinu nego na plinu.
ako ubodes dobar primerak boxera sigurno se neces pokajati, idu odlicno, lepo se cuju, auto bolje lezi zbog nizeg tezista, itd.
ja samo moj prodao coveku koji nikad nije "video" ni vozio alfu u zivotu (vozio golfa 1 dizel :) ) i sasvim slucajno kupio alfu od mene jer mu se svidela, na prvu odusevio u svakom pogledu, evo posle godinu dana voznje hvali je kad god me sretne :)

btw. baci pogled na patos i sajtne odozdo (posebno ako ima plasticne pragove), to hoce da strada kod njih kao i zadnji kosevi, ne kod svake ali desava se iako mislm da i 145ica ima pocinkovanu karoseriju kao 155 ali video sam nekoliko trulih koje su spolja na oko delovale perfektno ali odozdo prilicno lose ;) moze su neke serije pocink. a neke ne :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
djamsi
Garaža: Alfa Romeo 146 1.6box - sad story
Alfa Romeo 156 1.8ts
Alfa Romeo 147 1.9JTDm
Lokacija: Ljubovija - Beograd
Lokacija: Ljubovija
Postovi: 188
Pridružio se: Sub Okt 18, 2014 9:53 pm

Re: Novi clan Alfa 146 1.6 boxer

Sre Okt 22, 2014 2:19 pm

e ja sam isti kao taj tvoj sto je kupio. vozim juga vec 8 godina, i sad sam dobio posao pa mi treba auto a nema se puno para,pa sam naleteo na ovu i zaljubio se na prvi pogled:-) oduvek me je nekako vukla alfa pogotovi 156, ali ova je bas bobona,kao da je sisla sa fabricke trake. Koliko kostaju nove brizgaljke i koliko je stetno(ako je uopste stetno) voziti samo na plin posto se mora cekati sledeca plata da bi to sredio, i hoce li mi praviti probleme ovi mrazevi sto su najavljeni ako budem na plin vozio?
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Novi clan Alfa 146 1.6 boxer

Sre Okt 22, 2014 7:11 pm

nove brizgaljke ne verujem da uopste mogu da se nadju negde(eventualno negde po evropi ali ???) a i ako ih ima cena je strasna sigurno.
ako ne uspes tvoje da ocistis, mada 90% ces ih srediti, onda nadjes dobre polovne po mogucstvu sa nekog stranca jer tj sigurno nije vozen na plinu :)

sto se tice toga da li steti ako vozis samo na plinu, motoru ne ali steti sistemu ubrizgavanja goriva jer je verovatno presusio pa od nekoriscenja propada, stradaju dizne, reglator (vrlo cesto, pumpa, itd

jesi probao da je palis na benzin i sta se desava ako jesi? ako kako tako radi i to je bolje povremeno nego da se uopste ne pali na benzin jer je bitno da benzin malo procirkulise sitemom s vremena na vreme da ne ostaje suv
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
djamsi
Garaža: Alfa Romeo 146 1.6box - sad story
Alfa Romeo 156 1.8ts
Alfa Romeo 147 1.9JTDm
Lokacija: Ljubovija - Beograd
Lokacija: Ljubovija
Postovi: 188
Pridružio se: Sub Okt 18, 2014 9:53 pm

Re: Novi clan Alfa 146 1.6 boxer

Čet Okt 23, 2014 12:35 am

Evo mene,ponosnog novog vlasnika alfe146:-) prvi utisci su fenomenalni. dobio sam pismenu garanciju na 30000 km,tako da sam prezadovoljan:-)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Novi clan Alfa 146 1.6 boxer

Čet Okt 23, 2014 9:01 am

cestitke, aj sad se prebaci u virus i predstavi auto :)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Novi clan Alfa 146 1.6 boxer

Čet Okt 23, 2014 9:49 am

Dobro došao :)
Uletela Boxerica, baš lepo :D :arflag

Ae sad u Virus, Nova tema pa da vidimo novosti :D :arflag

viewforum.php?f=6

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”