Felne za 145, sa cega jos pasu?

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
flugzeug
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd-Banjica
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 10:49 pm

Felne za 145, sa cega jos pasu?

Pet Maj 11, 2007 11:23 pm

Ajde ko zna da me obavesti da li sa jos kojih automobila pasu felne na 145. Odnosno da li samo italijanski automobili imaju famoznih 98mm razmak izmedju srafova ili takve dimenzije imaju i drugi automobili? Listajuci oglase primetio sam da najmanje ima felni 4x98mm, a ostalih ima ko' drva. :?:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 12, 2007 12:08 am

Sva Italijanska vozila imaju 4x98 ili 5x98, sa izuzetkom jednog modela sa 5x108! Pa logicno od svakog Fiat-a, Lancie i Alfe, mada ne vidim koje bi bile lepse od originalnih Alfinih felni... :?
Korisnikov avatar
flugzeug
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd-Banjica
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 10:49 pm

Sub Maj 12, 2007 9:21 am

Slazem se sa tobom da nema lepsih od Alfinih, ali sam hteo da vidim da li mozda pasu sa nekog drugog auta pa da mi izbor bude veci!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 12, 2007 11:45 am

Zavisi koliko para imas, ali ja sam pronasao savrsene felne (jako slicne Alfinim) za 145 i 146, znaci polu uglaste, polu oble, definitivno nesto kao telefonke!
Video sam ih najednoj 145 ali 14 i na jednoj 146 ali 16 incha, definitivno brutalne felne, cena 16 je nesto oko 370 eura, nove!

Ovo srce felne ide unutra tako da cela felna malo izadje napolje...

http://www.reggianigomme.it/html/cerchi ... /EURO1.jpg
Korisnikov avatar
flugzeug
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd-Banjica
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 10:49 pm

Sub Maj 12, 2007 2:41 pm

Zaista su lepe. Podsecaju me na felne sa neke 147 koju sam nedavno video! Ucinilo mi se da su one alfine, imale su znak, a mozda sam se i prevario, mozda su bas ove bile. Ali kada si pomenuo cenu da kazem i ja. Mislim da za 15 incha, alu felnu, polovnu , alfinu original, dizajna starijeg od 2000. godine nikada nebih dao vise od 150 evra. Ustvari mozda i bih, ali da su gume na njima, i to prosecno izrabljene. Sada, vidi to je moj stav, sto ne znaci da se podudara sa nasim sivim trzistem polovnih delova. Ali moji se stavovi uglavnom ne podudaraju sa opste prihvacenim. :lool: Bilo kako bilo, nastavicu tiho da tragam za polovnim 15 inch-a dok ne nadjem balans izmedju cene i izgleda. Naravno, po mom misljenju!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 12, 2007 5:57 pm

Pasu i od Yuga. hahahaha hahahaha hahahaha . Pozz
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 12, 2007 8:25 pm

pa ovo je smesno!

slazem se da su ukusi razliciti, ali zasto vam je tako suzen vidokrug?! :shock:

hocete reci da su vam originalne alu felne najlepse?! :shock:

pa postoji brdo firmi koje proizvode brutalne felne, za tuning ili styling, sa vecim ili manjim ET-om, sa ovom ili onom sirinom, za gumu koju vi zelite, za one koji zele nesto vise od felne...

sto se mene tice alfa generalno bira ruzne stock felne koje se ne pripadaju linijama auta... sve su im blage varijante... (malo izuzetaka)
uhvatili su se primera sa puno rupa (telefonke) i to vrte kroz X generacija...

nema onog trkackog duha ako me razumete... :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 12, 2007 8:36 pm

Ne, ti si malo zalutao! Razmisli malo o stilu i dizajnu, definitivno 90% felni koje su na trzistu ne lice ninasta osim na pimp my ride sranja, a Alfa ne predstavlja nista slicno, bar ti to znas!
Mislim da su sve Alfine felne, to jest one koje bira za svoje modele i fabricku ugradnju lepse od svih ostalih koje bilo koja druga fabrika ugradjuje, ustvari potpuno sam siguran! Pogledajmo Audi sa kopijom i onim malim rupama, pa onda novi A3 sa onim kracima koji se sve vise sire kako idu ka rubu felne, kriminal! Peugeot koji nesto isto zamislja sa rupama, ali smesno! Opel slicno kao i kod Audi-ja, neki kraci debeli i bez nekog preteranog smisla! Onda BMW kao klasicni predstavnik Svapskog ukusa, Amerikance necu ni da pominjem!
Mozda se tebi ne svidjaju jer su blage i ne trkacke, ali su definitivno jako jednostavne i genijalne kako one od malih krugova, pa sve do telefonki! cak i to sto su malo blaze upravo doprinosi tom savrsenom skladu izmedju elegancije i arogancije, stila i brutalnosti!
U svakom slucaju zna se kakve felne idu na trkacki auto, a ljudi koji trpaju svasta na svoja kola i pri tom ne razmisljaju kako to izgleda bivaju smesni!
Pored ovih koje sam naveo takodje mi se svidjaju i one sa jako tankim kracima kojih ima puno, malim srcem i obavezno bele! Mislim da cemo se tu sloziti... ;)

Sustina Alfinih felni je ta pritajena starinska fora, tu takodje gresis! Pogledaj ovu sliku dole pa ces videti kako izgleda sve zajedno, automobil je pokretna skulptura!
Slika
Mislim da je to tradicija, neprikosnoven stil i ukus, definitivno nesto drugacije od svih drugih, jednostavno to mu dodje kao gril koji je uvek bio prisutan!
Kapiram sta ti hoces da kazes, ali to o cemu pricas je jedan drugaciji pogled na sve, ti malo vise naginjes ka trkackom izgledu koji je i dalje brutalan, ali tu se malo gubi ona elegancija, u sustini nemam nista protiv, ali opet ovo je regularan automobil za svakodnevnu voznju, pa cak i pored svega toga opet je dovoljno brutalan i lep u isto vreme, to je Alfa!

Samo jos nesto, jedino na Alfinim felnama uvek gledas kakvog su oblika otvori, naspram svih ostalih gde gledas kakvi su kraci...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 12, 2007 10:42 pm

moguce da ja lutam, ali gde god zalutam, na neki fotosession alfi, ili slike sa skupova napolju, naidjem na gomilu primera koji zapravo nemaju veze sa tvojom praznom pricom oko elegancije, kakva crna elegancija? sa felnama od 5-6 jota, 14' ili 15' izreda, potopljenim unutar karoserije... jel to za modele kao sto su 75, 155, 156, 164? jel alfa sportski nastrojen automobil? :shock: neki modeli izgledaju kao neki nabudzeni bicikli...
maltene svaka felna na isti kalup, ravna, rupicasta, uska, maksimalno potopljena unutar karoserije, a da ne pricam o dimenzijama... jedva mozes da vidis 164 sa 16' a 155-icu svake prestupne... (pricam o onome sto izlazi iz fabrike)

ok, ti ove stvari ocigledno posmatras iz drugog ugla... te sve ovo mozda nema smisla!

zasto li se entuzijasti sirom sveta odluce za upgrade felni u velikom broju slucaja za drugu felnu pored fabricke? :roll:
prosetaj malo po internetu, kazace se samo... :plavi_voli:

@flaugzeg
ukoliko ne nadjes nista zanimljvo za italijanskoi program, jedino ti preostaje da stavis felne drugog promera - sto nije za preporuku...
Korisnikov avatar
flugzeug
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd-Banjica
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 10:49 pm

Ned Maj 13, 2007 9:18 am

Trista mu jada, a ja samo hteo da mi neko kaze: .brate pasu ti te te felne., a ovo dobilo ozbiljnu dimenziju. Ljudi svi ste u pravu o ukusima je tesko da se raspravi. Mozda ima malo naklonjenosti alfinim felnama zbog same ljubavi prema alfi, ali bre i drugi ljudi prave super felne. Trazim za pocetak original, a kada ne budem nasao dovoljno lepe i jeftine, onda idem dalje. :dugokosi: Vidis ove felne na slicici ispod tvog nicka Milose, mi se na primer svidaju!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 13, 2007 9:23 am

@Milos Skoro se u potpunosti slazem sa tobom da postoje mnogo bolje felne od alfinih ali je ovo daleeeko od ruznog
spanjeli napisao: Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 13, 2007 12:16 pm

Ma pusti ti Milosa, ja ga skroz kapitam ali ponekad malo preteruje! On je iste takve zamenio na svojoj 146 jer mu se nisu svidjale ali orosteno, za Speedline koje su zaista brutalne, ali ako mene pitas prelepe felne za 145 i 146!

Poenta price je da su sve felne koje Alfa bira jako originalne i da dolaze sa uglavnom svim automobilima koji izlaze iz fabrike i to je jedan od zastitnih znakova brenda!

To o cemu ti pricas je definitivno custom i nema veze sa ovom pricom, pogledaj i BMW koji je kao stock izasao iz fabrike sa sve nekim tanusnim gumama i ruznim felnama, pa cak i celicnim ponekad! Sve to zavisi od kupca, sta zeli i koliko hoce da doplati i da li ga to interesuje! Poenta svega sto sam gore napisao je da je 90% felni na trezistu kicherica i da ima vrlo malo onih koji ce da ulepsaju vec lepu Alfu, e sad treba odabrati!

I da slazem se potpuno za izbacivanje istih van karoserije, pa onda veci precnik i sve sto si napomenuo, ali lagano covek je pitao koje sve mogu da idu na Alfu, ja sam mu jednostavno rekao da ne treba da trazi dalje od Alfinih... ;)

Da se vratim na temu, imas u oglasima negde @duxi-kg prodaje svoje, meni se te felne svidjaju, ne kao ove gore na slici, ali su isto dosta zanimljive, malo stariji model, izgledaju dosta lepse u prirodi i definitivno originalne, u smislu da niko nema nista slicno! ;)
Korisnikov avatar
TOXON
Garaža: Bmw E30 318is
Lokacija: Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:06 pm

Pon Maj 14, 2007 12:38 am

Boki mnogo si se izkakkio pa cu morati malo da te primirim!

Alfa pravi lepe felne ali Milos je skroz u pravu!

Ne znam odakle ti toliki strah od odstupanja fabrickih mera??

Postoji na hiljade tipskih proizvodjaca felni na svetu i stotine hiljada modela felni koje sluze za opste uskladjivanje sa izgledom automobila!

NPR 155 je ostar auto i trebaju mu ostre felne!

A ne neke gayevske 14inch-ne 6J oblo rupicaste sa et-eom 40, preko kojih visi sasija!
Korisnikov avatar
flugzeug
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd-Banjica
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 10:49 pm

Sre Maj 16, 2007 7:55 pm

spanjeli napisao:@Milos Skoro se u potpunosti slazem sa tobom da postoje mnogo bolje felne od alfinih ali je ovo daleeeko od ruznog
spanjeli napisao: Slika
E, ovo su divne felne!!!! A, kako ubacis slicicu da bude ovde?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Maj 16, 2007 9:13 pm

Hehehe, ovo sada spada u interni razgovor... ;)

Malo me nisi dobro razum'o, ja volim maximalno velike felne, van karoserije, sa kracima takodje, znaci uopste nisam ogranicen po tom pitanju, ali...
Da zabuna bude veca, u onome sto sam Milosu napisao ima malo i onoga sto ja znam o njemu i kako poneka voli da pretera ;) pa sam i to malo ubacio u pricu a da nisam napomenuo, ali ono na sta sam mislio je da mi se Alfine felne dosta svidjaju i da ako doje do toga da se menjaju, treba ih zameniti sa lepsim (za sta mislim da nije tako ni lako, jer dosta je svega na trzistu sto ne zavredjuje ni najmanju paznju), a nikako bilo kakvim samo zato sto su 'malo vise' u nekom 'trkackom' fazonu, ili nekom drugom...

Slika

Ova slika je klasican primer jednog vrhunskog automobila, sa isto tako vrhunskim felnama! Postoje i one sa dosta uskih krakova koje mi se takodje svidjaju, ali ove predstavljaju dugu tradiciju i nijedan drugi brend nema nista slicno pa je i u tome neka tezina, a najosnovnije je sto su jednostavno prelepe!

Znaci rezime moje price je da uopste nisam protiv, samo ima vrlo malo toga sto mi se svidja i sto bih stavio umesto fabrickih! Inace na jednom autu kao sto je moj gde je sve originalno, totalno ide ova prica o fabrickim felnama, e sad kada bih pronasao 75 o kojoj sam te u jednom navratu smarao tu bi bila totalno druga prica! Sve su Alfe prelepe i jedinstvene, ali neke jednostavno teze ka mirnijem izgledu, a neke zato traze da postanu jos opasnije, nadam se da shvatas, a ako ne onda pogledaj kroz prozor, ima jedna crvena 75 3.0 v6... ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Maj 16, 2007 10:51 pm

ok, samo ne znam sta bi ta moja bivsa telefonka imala da trazi pored ovih petokraka koje sam menjao posle?! :shock:
Slika

telefonke gore na slici nisu ruzne, (sto se mene tice to su mi zenske felne, koje su napravljene za one .lep mi je auto, ja tu nista ne bi dir'o.) daleko su od neke agresivne varijante, (znaci za pijac hahaha ) mnogo potopljene unutra - pravio sam distancer od tacno 20mm da bi se dobio fazon, (10mm uopste nije malo kad se gledaju dimenzije i luftovi na automobilu a kamoli 20mm) i jos jedna stvar - mozda ja gresim ali za ovako ostre linije auta mi se ne slazu blage felne, znaci mora i ona imati coskove po sebi ili neki dobar falc ili vec...

jos nesto o telefonkama...
zasto su posebne - odlicne telefonke radjene za GTA verziju, sa ostrim oivicenim otvorima?
odgovor je upravo to na sta pokusavam da te navedem...

ali dobro, svako od nas je rekao sta je hteo, ja i dalje ostajem pri svome... :?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 21, 2007 3:16 pm

ala ste vi odlutali i otisli u totalni off, pa covek je trazio konktretan odgovor a vi razvezli o eleganciji, brutalnosti i ko zna o cemu jos...
ako ste hteli da se raspravljate o tome mogli ste da otvorite novu temu, mada sumnjam da bi opet doslo do nekih carki i da bi vrlo brzo letela pod kljuc... pa sad kad ste svi toliko offirali, moram i ja da kazem svoje misljenje.. u potpunosti se slazem sa Milosem cak sta vise mislim da je veliki broj alfinih felni ruzan... to je moje misljenje i imam prava na njega...ima stvarno mali broj fabrickih felni koje bi pozeleo na svojim kolima... najveci problem je po meni sto felna uglavnom nije pratila ostalu liniju automobila... kao da nisu isti ljudi dizajnirali i odlucivali kakvu ce felnu staviti na koji model... druga stvar je upravo ta o kojoj je milos pricao, ete je toliko veliki da jedna 155 koja ima poprilicno veliko dupe, kada se pogleda od nazad deluje najblaze receno smesno... ko slon na dve cackalice...

ps. boki nemoj da se ljutis, ali mislim da je ovo smesno sto si rekao da brendovi kao mercedes, bmw, audi, peugeot i jos po neki kopiraju neuspesno alfine modele felni... em sto ima mnogo lepih felni u izvodjenju istih fabrika em sto ne mislim da alfa pravi toliko lepe felne da bi ih neko kopirao... izvinjavam se ako sam te mozda lose shvatio sto se tice ovoga....
Korisnikov avatar
flugzeug
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd-Banjica
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 10:49 pm

Pon Maj 21, 2007 11:28 pm

Evo ja nasao ove, trazi 200 e! Inace bez guma su. Slika je naravno sa neta, ali su iste takve! Sta mislite da li trazi mnogo? Jer kada uracunam i gume koje treba da kupim, a to su 15., izaci ce me preko 350e(naravno ako su u pitanju nove gume)!
Slika
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Pon Maj 21, 2007 11:36 pm

Nebih da pametujem mnogo ali mislim da ovakve nevrede vise od 150,u nekom pristojnom stanju(bez guma).Btw,na 155 lepo pasu (po meni),na 145 ih jos nisam video.No,cujmo i druge ...
Korisnikov avatar
flugzeug
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd-Banjica
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 10:49 pm

Pon Maj 21, 2007 11:47 pm

A jos nesto, pod pretpostavkom da ih kupim, trbace mi novi srafovi, mislim, pa zna li neko gde mogu ih mogu naci?
Gu
Gumetina
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 21, 2007 11:56 pm

flugzeug napisao:
spanjeli napisao:@Milos Skoro se u potpunosti slazem sa tobom da postoje mnogo bolje felne od alfinih ali je ovo daleeeko od ruznog
spanjeli napisao: Slika
E, ovo su divne felne!!!! A, kako ubacis slicicu da bude ovde?

pa ja od sveg jada ovakve felne teram na jugu, platio sam sve 4 130e na fiat lancia otpadu u futogu... ima ih na tone...

nadji neke supertourismo ili slicno, ne daj 200e za stock felne :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 22, 2007 1:21 am

Da ne raspredamo pricu...

Mislim da je 200 eura mnogo, pa cak i za originalne felne! Sta bi sa onima sto prodaje duxi-kg, on kaze u izvrsnom stanju, cini mi se oko 150 eura, plus su sa krugovima, jako zanimljive i naravno originalne sa QV, ne svidjaju ti se ha?!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 22, 2007 8:28 am

flugzeug napisao:A jos nesto, pod pretpostavkom da ih kupim, trbace mi novi srafovi, mislim, pa zna li neko gde mogu ih mogu naci?
srafovi ti odgovaraju od jugica... dakle u prvi ap sport i trazi srafove za alu felne... taj sraf je duzi od onog za celicne i ima levkasto podnozje glave...
posto sam imao dosta iskustava sa srafovima, mogu ti samo reci da ni slucajno ne stavljas srafove za celicne (cak ni privremeno, cak ni ako ljudi to stavljalju..) ako zelis .originial. srafove imas ih u cvijicevoj po duplo vecoj ceni... postoji i treca varijanta a to je pravljeni srafovi... ako se odlucis za tu varijantu poslacu ti na pm neme brojeve telefona...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 22, 2007 8:33 am

BREZON = MAMA :lool:
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Uto Maj 22, 2007 11:35 am

Da, al' kad brezon postane kratak, onda mos' se 'bes... :?

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”