alfa 145 - ulje u menjacu i u motoru (pomoc)

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

alfa 145 - ulje u menjacu i u motoru (pomoc)

Sre Maj 03, 2006 9:01 pm

zdravo svima nedavno imam 145 icu 1.6 boxer i imam par pitanja.
koliko ulja ide u menjac 145-ice i koje ulje je pogodno za tu svrhu,dokle traje.
Koje selenia ulje stavljate u motor 20k? racing? ili koji?
kolko kilometara vizite posle zamene? 10000 , 15000 , ili 20000 ?
hvala
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Maj 03, 2006 9:06 pm

Za ulje u menjacu ti sutra javljam kad proverim tacnu oznaku. U svakom slucaju u pitanju je Seleni Tutela

Za motor koristim i 20K i Racing, zavisi od godisnjeg doba. Prvo zimi, drugo leti.

Menjam ga na 5000 km, ma koje od ova dva sipao ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

foxy

Sre Maj 03, 2006 9:30 pm

hvala.
kanda nema ulja u menjacu kad radi na leru cuju se zubcanici
zato pitam kolko ide pa da ga napunim
misliosam da menjam ulje u motoru na svakih 10000 km ali u pravu si zasluzuje i na svakih 5000 :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 1:13 am

A koja je razlika izmedju 20k i racing?! Pretpostavljam da je ovo drugo gusce pa dobro dodje leti...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 10:50 am

kod mene je nesto slicno kao kod nikole...

ulje menjam na 5k...

evo citata boosta vezano za zamenu ulja u nasim uslovima
BOOST napisao:Da podvucem jednu stvar sa servisnim intervalima!

Svasta rade da bi smanjili troskove odrzavanja, prvenstveno je autoindustrija presla na niskofrikcione motore, dolaze ulja LONG LIFE serije zanjih.

Paradox !! Jedan niskofrikcioni motor ima vece produvavanje i URNISE ulje dok je HLADAN.

Imate li puno hladnih startova, gradske voznje, interval menjanja ulja je na 1/3 od preporucenog!!!!

Benzin u SCG ima sumpora u vanevropskim kolicinama, smanjuje interval za jos 50% .

Na sta smo spali?

30.000Km interval, jedna trecina, 10.000KM, pa sumpor na pola =5000KM.

Preko 5000 km u SCG nemate vise ulje vec stvarate sludz (hemiska koagulacija primesa) i talog na dnu kartera ispod pecurke ima tenziju da redukuje priliv ulja u pumpu.

Neigrajte se.

Zato sam rekao da ulja treba da se menjaju cesce, stoga moze rado biti i jeftinije jer ste hemisli razgradili i jedno i drugo jednako brzo!

Ajd sad.. odo da radim :D
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 8:29 pm

Da ali ti nemas niskofrikcioni motor pa tako da za tebe ova prica ne vazi...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 05, 2006 8:57 am

to je to, u navedenom primeru je cifra od 30.000 km... u nasem slucaju je 20.000 km + razlika u tolerancijama svede se opet na interval zamene od 5.000 km...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 06, 2006 7:22 am

čuo sam od jednog majstora ako koristimo Selenia ulja da je preporuka za TS motore Selenia Sport, Selenia 20K nije loše al ništa posebno, dok je Selenia Gold đubre, ostavlja garež i tako to. Quadrifoglio nas je mnogo puta ubeđivao i preporučivao nam Seleniu Sport. Izdržava visoke temperature i gušće je pa čak i onima koji ne prže svoje alfe dobro im dođe jer im i varijator duže izdrži.
E sada pitanje oko zamena ulja. Ako se menja ulje dva puta godišnje da li može kao Nikola da se leti koristi jedno a zimi drugo ili je bolje stalno sipati jedno te isto ulje, ne mešati ga naizmenično s drugim uljem. :? Na primer Selenia Sport i zimi i leti ili Sport leti a 20K zimi. :idea:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 06, 2006 2:35 pm

Gde u Ni&šu ima Selenia 20k ili Sport? Video sam na buvljaku, ali mi je mnoooogo sumnjivo.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 06, 2006 10:40 pm

Ja sam cuo od coveka koji je strucnjak za maziva i ulja na masinskom fakultetu da netreba menjati ulje(bilo koje od selenije)ispod 10k jel se tada aktiviraju shamponi u ulju koji .ciste.motor od garezi.Ajd sad piiiip nisam pametan.Ja sipam seleniju performer koja se shatro menja na 20k a majstor mi preporucuje na 15 k
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 07, 2006 12:48 am

alexdom napisao:Ja sam cuo od coveka koji je strucnjak za maziva i ulja na masinskom fakultetu da netreba menjati ulje ispod 10k jel se tada aktiviraju shamponi u ulju koji .ciste.motor od garezi.
Ima raznih .strucnjaka. ;)
alexdom napisao: Ajd sad piiiip nisam pametan.Ja sipam seleniju performer koja se shatro menja na 20k a majstor mi preporucuje na 15 k
Mora i majstor od neceg da zivi :P

Koji je motor u pitanju i koliko je presao?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 07, 2006 9:55 am

145 1.6 T.S 91000. Mislish da lupa gluposti?Na koliko onda da menjam seleniju Performer?Jedno znam , na prvom servisu sam sipao agip sint i auto je trosio malo ulja, a kadaa sam sipao seleniju ni grama.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 07, 2006 10:14 am

BOOST napisao:Imate li puno hladnih startova, gradske voznje, interval menjanja ulja je na 1/3 od preporucenog!!!!

Benzin u SCG ima sumpora u vanevropskim kolicinama, smanjuje interval za jos 50% .

Na sta smo spali?

30.000Km interval, jedna trecina, 10.000KM, pa sumpor na pola =5000KM.

Preko 5000 km u SCG nemate vise ulje vec stvarate sludz (hemiska koagulacija primesa) i talog na dnu kartera ispod pecurke ima tenziju da redukuje priliv ulja u pumpu.

Neigrajte se.
Eto, da ponovim opet ono sto je Milos citirao, a Boost napisao.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 08, 2006 9:12 am

stex napisao:Gde u Nišu ima Selenia 20k ili Sport? Video sam na buvljaku, ali mi je mnoooogo sumnjivo.
Ja sam kupio u AP-Sportu Seleniu 20K i kantica od 2L košta 1090din. Pitao sam za Seleniu Sport i 2L koštaju 1420din. Za sledeći put razmišljam da kupim Seleniu Sport.
A da ponovim pitanje:
Ako se menja ulje dva puta godišnje da li može kao Nikola da se leti koristi jedno a zimi drugo ili je bolje stalno sipati jedno te isto ulje, ne mešati ga naizmenično s drugim uljem. Na primer Selenia Sport i zimi i leti ili Sport leti a 20K zimi.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 08, 2006 9:21 am

Moze, i bolje je da leti sipas letnje a zimi zimsko ulje ;)
Mada ni jedno od ovih ulja nije zimsko ali ce 20K biti bolje za zimu od Sport/Racing-a.

Takodje dozvoljene su sve varijante mesanja ulja tipa: sintetika/sintetika(drugog tipa); mineralno-sintetika; polu sintetika-mineralno, itd....
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 08, 2006 1:06 pm

Ej ljudi niko neprica o SELENIJI PERFORMER, zna li neko kakvo je ulje i na koliko da ga menjam?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 08, 2006 3:38 pm

Sintetiku menjaj na 10000 ako ne vozis puno po gradu. Ako vozis onda na 5000. Nema tu nikakve tehnike.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 08, 2006 4:08 pm

stex napisao:Nema tu nikakve tehnike.
hahaha
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 08, 2006 5:02 pm

Momak, &šta je tu sme&šno ;)?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

foxy

Pon Maj 08, 2006 6:20 pm

hahaha stvarno ste cool
sedim za stolom citam stvari koje pisete, i u drugim topicima takodje i smejem se u sebi ko budala, vec su me pitali sta mi je... hahaha
za stexa:
,,Gde u Ni&šu ima Selenia 20k ili Sport? Video sam na buvljaku, ali mi je mnoooogo sumnjivo.,,
sto dalje od buvljaka sto se tice ulja!!!!
ulje uvek kupiti u orginal limenci i u prodavnici sa racunom! :besserwisser:

pitao sam za ulje u menjacu... jel zna neko kolko treba sipati?
i kolko traje?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 16, 2006 11:24 am

2-3L u menjac, jos uvek ti dugujem odgovor koji tip ide....

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”