Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pet Jun 03, 2016 7:04 am

I to spoljasnja mera. Unutrasnja je ista. :)
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pet Jun 03, 2016 7:31 am

Super, znači rešeno i ne moram da manevrišem lenjirima ili skidam točak :D :gr8:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pet Jun 03, 2016 7:37 am

Haha, ne moras, ali hvala u svakom slucaju. :)
Gagster
rookie
Garaža: Alfa Romeo MiTo
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Jun 08, 2016 8:48 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sre Jun 08, 2016 9:47 am

Pozdrav svima na forumu!!! Vozim MiTo nekih par meseci, firma mi dodelila kao sluzbeno vozilo... :) Ranije nisam imao neko specijalno misljenje o Alfama, ali kad sam ovaj volan uzeo u ruke, upalio auto i krenuo, sve mi je bilo jasno... Osetio sam se kao tinejdzer kad vidi simpatiju... :D Zaljubio sam se u ovaj auto... Jedna stvar me muci, a to je ventilator (klima ili bez klime). Naime, na jacinu 1,2 i 3 ne radi, a na 4 radi... Desava se da nekad i nekad proradi, ali cim se ugasi motor i ponovo upali opet nece da duva... Ide leto, ako je neka sitnica u pitanju koju mogu sam da resim vikajte, u suprotnom da ga odvezem nekom majstoru... Hvala svima unapred, i bolje vas nasao... ;)
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sre Jun 08, 2016 7:06 pm

Dobrodošao kolega, pa makar to bilo i po službenom vozilu :)
Daj neki podatak, koji model, odnosno koji motor je u pitanju, godište, kilometraža, oprema,... Što se tvog problema tiče, verujem da je sitnica u pitanju i da se da rešiti kad se rasklopi i proveri sam ventilator. Ja sam pre godinu-dve imao problemčić da je postao malo bučniji nego obično i prilikom redovnog servisa su ga izvadili i malo izduvali i podmazali, nakon čega se sve vratilo u normalu. Prilično jednostavna i brza intervencija koja čak nije ni naplaćena, a ti ako želiš sam da se zanimaš verujem da neće biti problem uz malo zanata i alata :arflag
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sre Jun 08, 2016 8:14 pm

Kolega službeno vozilo se održava preko firme nisi valjda mislio sam da finansiraš popravljanje ?

Ako koristite Alfu kao službena vozila treba i adekvatno održavanje obezbediti, u mojoj firmi se vozila koja su u garantnom roku održavanju u ovlašćenom servisu - AK Kole Zemun (što se tiče italijanske flote vozila).
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Ned Jan 01, 2017 1:44 am

[video][/video]
A1eksandar
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Sub Jul 21, 2018 1:17 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sub Jul 21, 2018 1:39 pm

Pozdrav drugari! :)

Ovo mi je prvi post ovde, nadam se da ćemo se družiti u budućnosti! Uskoro kupujem svoj prvi auto i to će 99% biti MiTo.
Da li možete da mi kažete kako vam se čini ovaj sa oglasa? Planirao sam da ga kupim u skorije vreme, ako se ne proda naravno. Čitao sam forum ovde, odvezao bih ga u neki servis da isproveravaju pre nego što kupim :)

Slika
Slika
Slika

Elem, imam 25 godina a tek sad treba da položim za vozačku (znam da sam zakasnio debelo), a doneli su neki zakon da sa probnom ne smeš da voziš ništa jače od 109 ks, meni je ta konjaža krajnje nebitna (sve jedno mi je da li kupio mita od 80 ili 150ks), u ovom trenutku mi je presuđujući izgled, treba mi da se vozim do posla i nazad i da mi bude prijatno, dovoljno sam odrastao da nemam nameru da ludujem autom ni malo. Problem je što je ponuda polovnih Mita kod nas očajna, pa mi retko koji zapadne za oko (kao ovaj gore npr.). Pa sam u suštini rešio da rizikujem, kupiću ga, ako me kazne platiću 200e kaznu i to je to :)

Živi bili :wave:
pedja82
Postovi: 28
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 6:00 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Avg 13, 2018 2:16 am

Drugari, prelistao sam malo ovu temu, ne mogu da kažem detaljno.
Razmišljam se da kupim jednog ovakvog .... ali sad problem koji motor.
Pre svega mislio sam dizel... 1.3 ili 1.6 ?
Prednosti i mane
I vidim da imaju sa 85, 90, 95 i 120 konja... pa koji se pokazao najbolji, i zanima me zna li se potrošnja. Ispada najmanji potrošač 85ks, pa 120 ?! dok su 90 i 95 veći potrošači.... car data site i slični... Mada negde nailazim da je gradska 1.6 5.9l i to verovatno gradska u savršenim uslovima... sa nekom većom gužvom i klimom logično mi je da naraste na 7l pa se pitam da li je to OK potrošnja ako se uzme u obzir da auto ima svega 1100kg ?!

Isto tako video sam i neke benzince sa plinom... što fabrički što valjda ugrađeni... Ima li neko iskustva?

Druga varijanda je djulijeta.... tu mislim da ne bih išao na 2.0 kako zbog registracije/potrošnje, tako što 95% vremena mi je suva beogradska vožnja.

Hvala puno unapred. Kako mi treba zbog posla veliku ulogu mi igra i sama potrošnja goriva, pa bih zamolio vlasnike MiTo vozila da napišu koji motor imaju i koliko im troši u proseku gradske vožnje (pošto za put imam drugo vozilo i budući mito neće izaći iz BG).
Korisnikov avatar
ljubanve
Garaža: Alfa Romeo MiTo
Lokacija: Beograd
Postovi: 58
Pridružio se: Čet Jun 21, 2018 9:56 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Avg 13, 2018 11:15 am

Ja imam 1.4 benzinca sa 170 konja i recimo da po gradu troši 10 litara, trenutno mi piše 8,2 ali to je uglavnom autoput (Grčka i nazad). Na autoputu troši koliko ga nagaziš. Ako namestiš tempomat na 110 km/h onda može do Grčke i 6,5 da troši. Ako se vozi preko 130 km/h onda ne može manje od 8, nema šanse. Motor se u šestoj vrti malo preko 3.000 obrtaja na 120 km/h.

Za grad ne mogu da ti kažem tačno šta i kako. Uglavnom meni se vrti oko 10-11 stim što sam još uvek u fazonu drag race od semafora do semafora. Ako se vozi lagano (normalno) može verovatno i ispod 10 u ovim uslovima kojima ja vozim kad kažemo "grad".
pedja82
Postovi: 28
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 6:00 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Avg 13, 2018 12:27 pm

@ljubanve
Hvala na odgovoru, ali taj od 170ks mi ne igra ulogu :)
To je za uzivanje i divljanje, a meni treba za posao...
Auto ne bi video ni jednu jedinu naplatnu rampu, iskljucivo vožnja po bg, doslovno 100% jer za vožnju van grada imam drugo vozilo.
Ništa da sačekam ostale ponosne vlasnike 1.3 i 1.6 dizel ili neki benzinac 135ks i plin pa da vidim matematiku oko potrošnje.
Dakle ako ima vlasnika ovakvih mito vozila i ako znaju kolika je potrošnja čiste gradske vožnje
1.3 85ks = ?
1.3 90ks = ?
1.3 95ks = ?
1.6 120ks = ?
1.4 135ks plin = ?
hvala
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 587
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Avg 13, 2018 12:41 pm

Mislim da izmedju tih 1.3 MJet motora razlika u potrosnji moze maksimum da varira ispod 0.5l/100km gradske voznje. :)
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Avg 13, 2018 12:53 pm

ljubanve napisao:Ja imam 1.4 benzinca sa 170 konja i recimo da po gradu troši 10 litara, trenutno mi piše 8,2 ali to je uglavnom autoput (Grčka i nazad). Na autoputu troši koliko ga nagaziš. Ako namestiš tempomat na 110 km/h onda može do Grčke i 6,5 da troši. Ako se vozi preko 130 km/h onda ne može manje od 8, nema šanse. Motor se u šestoj vrti malo preko 3.000 obrtaja na 120 km/h.

Za grad ne mogu da ti kažem tačno šta i kako. Uglavnom meni se vrti oko 10-11 stim što sam još uvek u fazonu drag race od semafora do semafora. Ako se vozi lagano (normalno) može verovatno i ispod 10 u ovim uslovima kojima ja vozim kad kažemo "grad".
Vidim da si izostavio "najbolji" motor, >TB bez MA

1.4 155ks=9.5L (ngd-centar-nbg sa klimom i stani kreni). Zima 10, 10.5 ista ruta. Samo NBG (8-8.5L leti).
pedja82
Postovi: 28
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 6:00 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Avg 13, 2018 1:46 pm

@Slash
Ok 0,5l mi je korektno ako je tolika razlka, a na 1l na 100km razlike imao bih finu uštedu mesečno.... ~50eur

Svakako stoji i pitanje koji je bolji motor, ima li nekih mana neki motor... baš mi čuno toliko različitih konjaža na 1.3 motori.

p.s. po onim kataloškim vrednostima ispada da 1.6dizel troši manje od 1.3 sa 90ks... pa ako je tako jurio bih 1.6 onda... em manje troši em više konja... mada mi je to iskreno čudno.
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 587
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Avg 13, 2018 2:19 pm

Moram samo da konstatujem da sam nekom brzom racunicom iz glave dosao do zakljucka da prelazis oko 3000km po gradu mesecno :)

Moguce je da 1.6 trosi manje jer je manje opterecen motor u toj karoseriji. Verovatno je razlika u tezini auto izmedju 1.3 i 1.6 oko 50kg.
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Avg 13, 2018 5:12 pm

Nema šanse da 1.6 troši manje po gradu od 1.3

Ako tražiš jeftinu varijantu vožnje plin ti je opet isplativiji. Imaš model sa fabričkim plinom od 120ks t-jet motor mislim da troši 10-11 L plina po gradu kreni stani. Ako ćeš ispod toga imaš i 0.9 twinair mada njih skoro da nisam viđao.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Pon Avg 13, 2018 5:28 pm

Najvažnije je da se kupi dobar primerak, mada je moje lično mišljenje, da se kupuje MiTo za poslovnu primenu i velike km u gradu, pomalo iracionalno.

Skuplje od goriva će biti izgubljeno vreme i novac po servisima, za poslovni prevoz.

Kao veliki ljubitelj Alfe bih ipak potražio nešto što mlađe, što manje km, i da nije omča oko vrata za održavanje. Nije samo gorivo €/km.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Avg 13, 2018 6:18 pm

Pa veci utisak ostavi kad dodje na sastanak sa Mitom (ili makar krene sa njim, pa dokle stigne :) ), nego sa Polom, Fabijom ili Puntom. hahaha
Giuliettu bih izbacio iz razmisljanja jer je malo nezgrapna za grad.
pedja82
Postovi: 28
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 6:00 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Avg 13, 2018 11:30 pm

@Slash
Dobra ti je računica... tu je negde... 100km dnevno ide....danas po paklenom danu 118km sve pod klimom :)

@Falcon037
Da nešto sam počeo da gledam i benzin i plin, ali najviše je ovih 1.3 sa 135ks... ne znam uopšte pre svega da li je to ok motor.... a posle i ta potrošnja.

@nidza
Mito mi se baš sviđa i mislim da bi mi puno olakšao ove svakodnevne kilometre :) ne volim škode, vw i ostala "prava" vozila kada ja moram u oglasima da podesim kožni volan i dobijem 2 primerka... levi i desni i to je ceo izbor.

@gpendula
Ima i toga :) dođeš na sastanak i odmah vide da imaš šmek :)
Salu na stranu, stvarno mi se sviđa, ovi dizel agregati idu i u punta van teretne koji jašu i 300km dnevno, tako da što se motora tiče mislim da ne bih pogrešio ako uzmem mita za grad sa solidnom km....sad ostalo održavanje.... verovatno je skuplje od punta, ali verovatno bih mu to oprostio :)
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Uto Avg 14, 2018 7:29 am

gpendula napisao:Giuliettu bih izbacio iz razmisljanja jer je malo nezgrapna za grad.
:D

@pedja82, uzmi ti, naravno, šta ti srce kaže, tvoja poslovna investicija je u pitanju. Ne zameri što čuješ razna mišljenja, tome forum i služi. Ako naiđeš na dobar i mlad MiTo, naravno da treba da ga uzmeš, ali moje skromno mišljenje je da za automobil koji treba da služi svakodnevnom poslu, srce ipak ne bude prvi prioritet, nego glava, te bih bez dileme proširio izbor brendova. Neka taj auto zaradi neku ozbiljniju Alfu time što će bez mnogo glavobolje da te služi.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Uto Avg 14, 2018 8:03 am

Ako se izuzme multiair, sa mitom nema glavobolje. Prilično pouzdan automobil, makar u benzinskoj verziji. Za dizel ne znam, nisam se interesovao, ali ne vidim razloga zašto bi bilo problema sa mjet motorima.
Složio bih se sa Tomom i preporučio onaj od 155ks
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Uto Avg 14, 2018 8:45 am

@Pedja82
A jel si razmisljao o nekom mladjem primerku 147? One su dosta vozene kod nas i ima i majstora i delova na sve strane.
pedja82
Postovi: 28
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 6:00 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Uto Avg 14, 2018 12:38 pm

@nidza
Verovanto si upravu, mito baš malo ima i vrlo malo baš mladih... uglavnom oko 2009 godišta se vrte...

@gpendula
Nisam, jer to već imam :)
Staro mi je to već dosta, polako neke sitnice zezaju koje mi znače jer provodim dosta vremena u vozilu.
dugme za podizače otišlo, guma oko pedale kvačila se raspala, auto je već dosta prešao i tako.... sve me žulja :)

pošto nema puno mladin mita, biće verovatno izbor neki puno ali da mu svako dugmence radi... polo, fabie i ostala "prava" vozila ipak ne mogu da svarim.... dodatna oprema volan i branik u boji .... :write:
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Avg 14, 2018 1:41 pm

http://carsalesbase.com/european-car-sa ... omeo-mito/

Najviše ih je i prodato 2009-e.

Ako voziš puno po gradu, samo auto sa lajsnama na vratima. Cenim da bi MiTo bio olupan samo tako.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
If it ain't broke, don't fix it.
srkiv
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Pet Mar 02, 2018 12:33 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Avg 27, 2018 3:37 pm

Jel neko cipovao Mita od 155 konja?

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”