Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Uto Avg 13, 2013 10:47 am

Baš prošle nedelje pogledah poslednju epizodu TG-a za ovu sezonu, i u delu emisije "The news" su dotakli temu saradnje Mazde i Alfe.

Spomenuli su saradnju Alfe i Nissan-a za koju su svi mislili da je odlična ideja: Alfa uradi stajling i motor, a onda Nissan odradi proizvodnju. Međutim ispalo je suprotno i dobila se Arna hahaha hahaha
"Styled by Nissan, bulit by Alfa Romeo" hahahaha hahahaha

Šalu na stranu, saradnja sa Mazdom stvarno deluje obećavajuće :gr8: , a kvalitet Mazde je neosporan :) .

Ali kad pogledamo celokupnu istoriju Alfe, nikada nije glasila za pouzdan i racionalan automobil, ali je uvek spadala u elitu (čak i danas kada su jako teška vremena za Alfa Romeo, uspevaju da zadaju domaći svima ostalima sa 4C). Svi ti "gremlini" su u neku ruku (barem meni) šarmantni. Znam da je Alfa deleko od savršenog (istom i ne težim), ali je volim (kao i vi naravno) i meni je dobra ovakva kakva je. Često vozim sa spuštenim staklima i isključenim radio-aparatom, slušajući simfoniju TS-a (šta li tek rade srećnici sa Busso-m :kadr ) i to je ono što nas razlikuje od drugih. Kao što očev prijatelj iz ZG kaže (ima Giuliu iz '73. prvi vlasnik), Alfa zarđa i na bilbordu (važi za starije), ali nijedan automobil mu nije pružio toliko zadovoljstva i toliko lepo provedenih trenutaka (a stvarno je vozio mnogo toga) kao ta Alfa.

Jako sam srećan :yahoo: , prvenstveno zbog Alfinog povratka na RWD i lanisranja modela kakav je 4C. Spider zaista obećava, lagani roadster sa živahnim motorom i RWD je dobitna kombinacija :gr8:, a MX-5 to već godinama dokazuje, kao što je to i legendarni Spider radio do '93.

Samo se nadam da Spider neće biti pretrpan raznim iphone/ipod/iped konektorima, raznim mm displejima i ostalim, potpuno nepotrebnim, gadget-ima za jedan takav auto, čija je svrha maksimalno uživanje u vožnji pod vedrim nebom.

Danšnji kapitalizam je surov, i nema više slobode u automobilskoj industriji kao šezdesetih i sedamdesetih, ali se toplo nadam da će saradnja sa Mazdom proći fantastično. I nadam se da će 4C pokazati u pravom svetlu svu veličinu imena Alfa Romeo :yahoo: :love:

Forzza Italia, forzza Alfa Romeo, forzza ARCS :arflag :arflag :arflag
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Alfa Romeo Spider (Mazda Miata MX5)

Čet Okt 24, 2013 2:34 am

http://www.autoguide.com/auto-news/2013 ... shots.html


ako bude ovako izgledala verzija Alfe.. prvi novi auto koji kupim nece biti porodicni auto cak i da imam 5-oro dece nego ce biti bice taj!
http://www.autoguide.com/auto-news/2012 ... dster.html
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Alfa Romeo "spajder" bi mogao da postane Abartov ili Fijatov

Pet Mar 07, 2014 12:02 pm

Alfa Romeo nikako da se izvuče iz problema, a poslednja vest koja stiže samo potvrđuje njihove muke. Njihov sportski automobil "spajder", koji će deliti šasiju sa "mazdom miata" izgleda da će ipak biti izgrađen kao Abartov ili Fijatov model.

Kako navode izvori bliski italijanskoj kompaniji, automobil sigurno neće potpuno biti odbačen jer bi takav potez skupo koštao pošto je prethodno postignut dogovor sa Mazdom.

U dogovoru o saradnji japanske i italijanske firme stoji da bi se oba automobila gradila na Istoku, međutim, kako je predsednik Fijat-Krajsler grupacije Serhio Marćione saopštio da se "nijedan Alfa-Romeo neće praviti van Italije", sudbina ovog modela je za sada nejasna.

Nagađa se da bi "spajder" mogao da postane deo Abartove ili Fijatove proizvodnje, a kada bi morali da biramo, nama se čini da bi se ovakav sportski dvosed savršeno uklopio u Abartovu ponudu.

Cela Vest:
http://vesti.mojauto.rs/Istrazujemo/448 ... atov-model
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Čet Apr 03, 2014 10:26 am

Novi Alfa Romeo Spider možda i bez saradnje sa Mazdom?

Nedavno se pojavila informacija da je saradnja Mazde i FIAT-a na razvoju modela MX-5 i Alfa Romeo Spider dovedena u pitanje. Ipak, ljubitelji Alfinog sportskog kabrioleta neće ostati uskraćeni za ovaj automobil, jer bi, kako piše Auto Bild, Alfa Romeo mogao samostalno da nastavi rad na tom modelu.

Mazda i FIAT najavili su još 2012. saradnju na proizvodnji dva srodna sportska modela sa otvorenim krovom, koji će se proizvoditi pod amblemima marki Alfa Romeo i Mazda.

Prvobitno je planirano da se oba modela izrađuju u Japanu, a da će svaki od proizvođača ugrađivati sopstvenu pogonsku jedinicu.

Dogovor dva proizvođača doveden je u pitanje početkom marta zahvaljujući insistiranju izvršnog direktora FIAT-a, Serđa Markionea, da se sve buduće Alfe moraju izrađivati u Italiji. Zbog toga bi Alfa Romeo mogao da proizvodi novi Spider isključivo u okviru FIAT grupacije.

Automobil bi u tom slučaju bio postavljen na novu univerzalnu Alfinu platformu sa zadnjim pogonom, koja će se u budućnosti koristiti i za druge modele tog proizvođača.

Bez obzira kakva će biti konačna odluka rukovodstva FIAT-a u pogledu razvoja Alfinog roudstera, za sada je planirano da Spider stigne u prodajne salone2016. godine.

Izvor: B92>>
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Čet Apr 03, 2014 10:57 am

sErGiO napisao: ...insistiranju izvršnog direktora FIAT-a, Serđa Markionea, da se sve buduće Alfe moraju izrađivati u Italiji.
:yahoo: :yahoo:

Što se tiče dolaska u prodajne salone, 6 se lako okrene u 9. :whistle:
Ipak je to Alfa. hahaha
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Uto Apr 22, 2014 6:37 am

Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Uto Apr 29, 2014 8:02 pm

Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Pet Avg 15, 2014 1:19 pm

MX5 ce biti predstavljen pocetkom septembra.
Alfa, da razvija roadster na bazi Mazde bi trebala odavno da testira svoje prototipe.
A posto se tamo ne desava nista onda sa prilicnom sigurnoscu mozemo reci da od toga nema nista...
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Uto Nov 25, 2014 3:23 pm

Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Uto Nov 25, 2014 6:43 pm

Malo ti bajata ta vest ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Uto Nov 25, 2014 9:40 pm

ovo je kao potvrda da ce se brak desiti. Za vest generalno znam odavno.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Sre Nov 26, 2014 12:35 am

Isti F-type na onim slikama
Slika
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Sre Nov 26, 2014 3:41 pm

U međuvremenu (u maju ove godine) je došlo i do potvrde da se brak neće desiti (v. http://www.topgear.com/uk/car-news/This ... 2013-05-06), već da će možda iz toga izaći samo neki novi Fiat kupe: plan Alfe za naredne godine uključuje verovatno mali roadster koji će izaći 2016-2018, tj. potpuno nevezano za Mazdu. Vidi i http://blog.caranddriver.com/alfa-romeo ... -chrysler/
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Sre Nov 26, 2014 7:55 pm

To i kažem. Ova vest što je Shanirani zakačio datirana je na 18.01.2013. U međuvremenu je Marchionne svašta nešto novo isplanirao ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Sub Dec 06, 2014 2:37 pm

I jos od vise od mnogo cega odustao ;)
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Sre Nov 18, 2015 11:12 am

Slika

I tako Fiat dobi' novi 124 Spider: http://www.b92.net/automobili/vesti.php ... 64358&fs=1
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Sre Nov 18, 2015 12:54 pm

Možda auto ne bude uopšte loš ali je poprilično bezličan. Posle gomile 500 varijanti gotovo da ne postoji način da nekim drugim oblikom karoserije i dizajnerskim detaljima uopšte izrekneš da je Fiat u pitanju.

Bolje da su od ovoga napravili Lanciu Fulviu, bio bi mnogo atraktivniji auto.

http://www.google.rs/search?q=lancia+fu ... LAodICkGzg

Još jedna propuštena prilika glupog marketinga.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Sre Nov 18, 2015 1:35 pm

Slažem se i nisam baš previše impresioniran, iako u suštini nije ni loše. Za razliku od 500 u ovom slučaju ne vidim dovoljno elemenata koji bi me iz prve asocirali na legendarnu 124-ku. Moglo je biti odrađeno malo hrabrije dizajnerski. Motor je naravno OK iz aktuelne palete, ali mi je skroz bezveze što je enterijer potpuno Mazdin, sa izuzetkom znaka na volanu!? Nisam tako zamišljao ovu saradnju, a dobro je što se Alfa nije na kraju našla u toj priči ukoliko bi se posao odradio na isti način...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Sre Nov 18, 2015 7:45 pm

J*b*š auto kome treba da priđeš na metar da bi prepoznao koja je marka (ili pročitao s haube)...

Kad su se već uvalili u priču s Mazdom i potpisali ugovor iz kog nema nazad, mogli su bar da okušaju sreću s Fulviom, to je zadnja Lancia na koju su ljubitelji Lancie bili odlepili i masovno hteli da uplate avans kad su videli prototip. Reakcija je bila kao na prototip 500 otprilike. I danas kad vidiš prototip izgleda kao da je nacrtan juče. Taman i da je to napravilo gubitak (koji će i ovaj auto nesumnjivo napraviti) bar bi Lancii dali neki tračak nade i mogućnost za opstanak. Čak i da je ta Fulvia jedina Lancia koja se nudi ni to nije bez mozga, takva vrsta auta bi mogla biti brend sama za sebe i bila bi itekako poželjna.

Ovako iako sam ljubitelj italijanskih automobila i volim Fiat, nikad ne bih kupio ovaj auto kao Fiat, jer je zapravo Mazda, pa bih čak i ja voleo da kupim Mazdu. Jedino da su mu prepakivanjem u Lanciu ulili bar malo italijanskog DNK u vidu dizajna, poželjnosti i motorizacije, onda bih se naravno mnogo radije opredelio za Lanciu nego za Mazdu. Mislim da uopšte nisam jedini koji tako razmišlja, i ovaj auto će proći prilično neprimećeno. Kupovaće ga samo onaj ko ima neke specijalne veze s Fiatom pa u nekim paketima kupovine flota možda zaluta i neki roadster da se nađe. Da bar upadljivo liči na 124 ili na Barchettu pa i ajde, ovako malo vrišti KOREJA. Baš su papci, oni kao da ni sami ne znaju zašto ljudi kupuju njihove automobile...
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Sre Nov 18, 2015 10:03 pm

Napred dodge dart, ostatak mazda mx5...
Slika
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Čet Nov 19, 2015 12:27 am

Mislim da stoji ova priča za Fulviu. Pokazani renderi su bili vrlo atraktivni i imali kopču sa istorijom po meni. Ali izgleda da Lancia više nije u planovima nadležnih ni u takvoj meri. Moguće da mi ne znamo nešto što stručnjaci iz Italije znaju, ali teško je da ne progovore emocije iz običnog čoveka/ljubitelja...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Čet Nov 19, 2015 3:25 pm

Koliko sam čuo info na zadnjoj FCA prezentaciji Lancia program za evropu je ugašen. Sada će raditi samo za američki kontinent tj. american style.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Čet Nov 19, 2015 6:09 pm

Fulvia nije bila render, nego gvožđe napravljeno na platformi Barchette, pravi prototip u funkcionalnom stanju. Ima brdo fotki i snimaka s neta. Verovatno prerada dizajna na Mazdinu platformu nebi bila jeftina, ali bi auto imao neke šanse.

Lanciu su ugasili, osim za tržište Italije, nema nikakvog govora da se s njom ide u USA, gde ona nikad nije ni bila prisutna. Po meni su Alfa+Lancia u kompletu možda i mogli da dosegnu prodajne cifre o kojima sanjaju uz puno sinergije medju sobom i pametnom politikom modela. Ovako je šteta što će Lancia nestati a nije to zaslužila.

U svakom slučaju ovaj roadster je bio prilika da se Lancii bar odloži nestajanje, kad se već igrom slučaja došlo do njega, ionako ovaj auto svakako neće postići ništa spektakularno. Neće se obogatiti od njega
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa + Mazda = Istina (Najnovije vesti)

Čet Nov 19, 2015 8:34 pm

Naravno, ja sam spomenuo rendere još od kada su se pojavili i meni upali u oči, a znam da je nesuđena Fulvia bila i izvajana. Slika ima sijaset po sajtovima, baš kao i pozitivnih kometara i želja da se pretvori u prodajni proizvod.

Nego gledam malo hype oko 124-oke ovih dana i izgleda da je FIAT zatalasao javnost. Koliko će se to odraziti na prodajne rezultate ostaje da se vidi, ali u marketinškom smislu se nešto dešava. Nisam srećan zato što je "Mazda inside", ali želim 124-ki tržišni uspeh. Naravno, ne mislim ništa loše o Mazdi - naprotiv, da ne postoji Italija sigurno bih vozio neki atraktivan proizvod sa dalekog istoka, već samo kažem da je FIAT morao i enterijer malo preoblikovati po svom nahođenju. Ali troškovi proizvodnje,.........
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”