Alfa Romeo Giulia Nuova

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 1:19 pm

A komentari vezani za pouzdanost. Kao i na svakom Americkom portalu.
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 2:35 pm

Shanirani napisao:A komentari vezani za pouzdanost. Kao i na svakom Americkom portalu.
Citiram sami Motor Trend:

"But in this year’s accelerated wear-and-tear Car of the Year testing of three Giulias, we found nary a glitch, hiccup, or bark of protest—while several cars from other luxury automakers had notable issues."
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 2:55 pm

Sve je to ok, ali zatucani narod koji prati magazine, a kupuje kola po statistici...

http://www.motortrend.com/news/alfa-rom ... w.facebook

Citam sad ovaj clanak, obicna djulija ima isti upravljacki odnos kao QV. To je odlicno.
Samo me interesuje ima li Q2 verzija kod nas ili ima samo Q4?
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 2:59 pm

Kažem po ko zna koji put - ne postoji nijedan racionalan razlog zbog koga ljudi ne bi kupovali Alfe i zbog koga brend ne bi imao svetlu sadašnjost i budućnost. A kada je već tako teško je i onima na vrhu praviti strategiju jer urade sve što je u njihovoj moći (i to odlično!), a opet bude ćorak :(
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 3:40 pm

Shanirani napisao:Sve je to ok, ali zatucani narod koji prati magazine, a kupuje kola po statistici...

http://www.motortrend.com/news/alfa-rom ... w.facebook

Citam sad ovaj clanak, obicna djulija ima isti upravljacki odnos kao QV. To je odlicno.
Samo me interesuje ima li Q2 verzija kod nas ili ima samo Q4?
Normalno da ima. Ne znam ima li sam ili dio Performance Packa. Ne znam sada na pamet. Mislim da je sve skupa opcija od 2100 eura. Tu ulazi i adaptivni ovjes te ako je automatik shifteri na volanu.


Ima i loša vijest. Stelvio je izgubio SUV of the Year nagradu za samo jedan glas razlike od nove Honde CR-V.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 4:20 pm

Mislim da smo mi isuviše nestrpljivi. Novi Alfini proizvodi su karakteristikama, performansama i kvalitetom odlični i cenom su se popeli jednu stepenicu više, potrebno je sada vreme da bi se informacija o kvalitetu raširila i počela da dovodi nove kupce.

Ja mislim da je minimum jedan životni ciklus jednog modela da "lek počne da deluje". Znači jedno 6 godina do opipljivog pomaka u prodaji. Treba to izdržati, ali to je neminovnost koja može da se preskoči samo nekim sipanjem suludih para u advertising, što očigledno nije realna opcija sa AR.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 4:35 pm

upravo tako, i da novi modeli izlaze na vreme, a ne kao sa 159, posle zadnjeg komada 5 godina do Djulije...
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 4:57 pm

Ni nemačka "trojka" nije postala to što jeste preko noći već godine i godine truda i pametnog poslovanja i naravno da sad po svaku cenu brane svoj položaj pa čak i lobiranjem preko medija.Kolač je jedan i da bi neko dobio veći deo nekome mora da se umanji tako da Alfu ćeka težak posao da se probije i odvali nekom deo tog kolača. Dobro je da su krenuli u oporavak sa kvalitetnim modelom koji je čak karakteristikama na vrhu ali treba vremena i još modela da se osvoji tržište.Treba shvatiti da Giuliu ne kupuju ili ne treba da kupuju samo "alfisti" već bilo ko ko ima para a takvom kupcu ponekad treba vremena da stekne poverenje u nešto čega na tržištu baš i nije bilo zadnjih godina a da ne govorime o opšte prihvaćenim predrasudama...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 4:59 pm

Nije u pitanju naše nestrpljenje. Pa ko je još toliko strpljiv kao što smo mi Alfisti inače. Ovo sada se doživljava bukvalno kao poslednja šansa za opstanak Alfe pod okriljem Italijana, onakvu kakvu znamo i volimo, pa je iz tih razloga i strah velik i opravdan. Nemam ja nikakav problem da progutam još jedan tržišni neuspeh (u finansijskom smislu) ako bih znao da posle toga kreće renesansa, ali ko nam garantuje da stari mitovi i legende neće da ostanu aktuelni ne samo posle 30 nego i posle 35, 40 i više godina, do konačnog kraha (ne daj bože).

U svakom slučaju bio bi idealan scenario da se uz Giuliu i Stelvio uhvati zalet i napravi baza za nešto zaista dobro i veliko. Iskreno sanjam da je upravo to taj lek koji se spominje. Tome se svi nadamo, ali zbog svih iskustava sa modelima iz prošlosti ne čudi višak paranoje i želja da Alfa sada i odmah krene snažno napred...

@ 2600
Koliko je zapravo loša vest ukoliko Alfin model ne uzme prvo nego drugo mesto na nekom izboru? Mislim da je najbitnije da se u svim izborima kotira visoko i da se o Alfi priča, a koje je mesto manje je bitno. Uostalom Alfini modeli se već duži niz decenija obavezno kotiraju visoko u raznim izborima. 156 i 147 su uzimale titule, 159 je bila blizu, Giulia i Stelvio sada takođe, po raznim forumima se vidi želja mnogih da sednu u njih, ali uvek se nekako desi da se za Alfom balavi, a da se drugi kupuju i prave profit...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 5:06 pm

Upravo tako,ovo im je prvi SUV i novi su u tom segmentu i ne može biti razočarenje da bude drugi.Realno svaki SUV koji se pominje u finalu izbora je profitirao.
Korisnikov avatar
Raketa
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giu
Lokacija: Lochen am see-salzburg
Postovi: 317
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 7:57 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 5:17 pm

Alfin trenutni problem je verovatno cena , u eu je bas visoka cena, nece ni ovde obican covek da da 50k eura za auto,. koliko je veloce ... da je veloce 38k sigurno bi se prodavao mnogo vise ...
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 6:12 pm

Pa kako visoka cijena. Kao da su Nijemci jeftiniji. Nemoš curu prodat za istu cijenu kao babu.
Korisnikov avatar
Raketa
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giu
Lokacija: Lochen am see-salzburg
Postovi: 317
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 7:57 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 6:51 pm

Ali ako je slican novac nemac ce da kupi nemca a ne italijana , isto kao i balkanac , a kad je italijan jeftiniji onda ga mozda kupi... alfa bi sad trebala da proda sto vise automobila , pa tek od spedece generacije da racuna na zaradu ... kad skupi kupce po toj malo nizoj ceni ... pa makar im zarada po autubsad bila 1€... sto vise je ljudi vozi vise da se prica o njoj pa da se siri i kod drugih ...
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 7:59 pm

Tu je malo obrnuta psihologija. Ako sada ponude vrhunski proizvod znacajno jeftiniji od konkurencije mislis li da ce ga ljudi kupiti?
Cim je jeftiniji ispada iz premiuma i niko nece ni da pomisli da kupi nesto jeftino od vec utemeljene trojke.
Fora je u tome ako hoce kupac da se "otvori" za bmw 3 (m3) ili c (c63) ili a4 (rs4) sada ima jos nesto malo interesantnije i na to se ide.
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 8:07 pm

Za sada se slabo otvara.
Slika
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 8:21 pm

To je vec stvar marketinga i kako ljudi vide Alfu kao brend.

Nova Alfa je nova Alfa..
Ako neko ima novac za Pasata, a Djulija je u tom cenovnom rangu opet ce joj prodaja biti ovakva.. Mozda neki procenat veca jer ce biti dostupnija ali nece biti nesto revolucionarno. Nece onaj nameracen za Bmw 3 da se spusta na niske grane. Da to hoce ima da bira u tom segmentu sta hoce, i ako je nameracen na Nemce i on ce uzeti Nemca.
Ali jedno je sigurno, ako Alfa ponudi Djuliju kao zamenu za Pasata tesko ce sledeci naslednik da ode u premium.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 8:32 pm

Visok kvalitet i pregršt nove tehnologije svakako nameću višu cenu. Navići će kupci na višu cenu ako kvalitet to prati. Samo treba vremena... Još i ako gubitak vrednosti postane prihvatljiv napraviće se neka nova ravnoteža.

Uostalom, ako prodaju automobile po niskoj ceni ne zarađuju ništa i samim tim se cela stvar svakako ne isplati. Ovako se možda jednom isplati, pitanje je jedino dali oni imaju kapacitete da to dočekaju. Smešno je reći da treba da rade sa gubitkom dok se ne pročuju - pa oni su proslavili 100 godina, treba li još 100 da se pročuju?

U suštini italijani su stalno na ivici kolapsa ali isto tako i nisu nikad bankrotirali. Mislim na celokupnu autoindustriju, ne na nekog proizvođača pojedinačno. Kad se zaljulja doda neku kintu država ili navataju neku Mubudalu da investira. Sreća je i u tome što oni itekako presipaju lovu iz jednog krila u drugo, teško je i pohvatati šta se tu sve dešava. Ako ne ide Alfi ide Ferrariju, neko je to sve do sad ipak uvek platio.

Lično mislim da oni nikad neće propasti, ali isto tako nikad neće biti ni Mercedes/Audi/BMW, niti treba da budu. To je samo njihova želja, san i vizija u nedostatku originalne ideje. Možda jednom i na čelo te firme dođe neko sa vizijom, a ne brojač pasulja.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Nov 28, 2017 11:06 pm

Ja imam svo strpljenje ovog sveta za Alfu, a i pregršt lepih želja i jakih emocija. Nadam se da strpljenja i računice još imaju i oni "gore". Lično smatram da su ovaj put baš sve uradili i odigrali kako treba, ako ne i preko mojih najsmelijih očekivanja. Neka vremenom stigne nekakva kompenzacija za to.

Cena mora biti u rangu onih na koje se puca i koji su po kvalitetu i ponuđenom tu negde, ako ne i u zaostatku. U Alfi će svakako vremenom proceniti da li i kada korigovati cene. Ionako je kupovina stvar dužih ili kraćih pregovora svakog pojedinačno, a i na primeru Julke sada mogu da se uverim kako sve to može da ide.

Jednostavno to je to i ostaje jedino da se uz stalno prisustvo u medijima sačeka da tržište konačno odgovori. Ne naravno na nivou nemačkog trilinga kao što i Dejan kaže, to ni najveći optimisti ne očekuju, ali recimo da bude jedna Alfa na tri ili četiri modela trojke, a ne kao sada 1/10. Verujem da bi to bile cifre koje bi generisale zaradu i napravile zamajac za svetlu budućnost...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 29, 2017 10:50 am

alfanatic napisao:Kažem po ko zna koji put - ne postoji nijedan racionalan razlog zbog koga ljudi ne bi kupovali Alfe i zbog koga brend ne bi imao svetlu sadašnjost i budućnost.
Uvek postoji razlog, često više njih i vrlo često su veoma racionalni. Tržište je surovo i (za većinu nas) previše košta nov automobil da bi se podilazilo bilo kom brendu.

Na primer, ako stvarno daju samo dve godine garancije na nov automobil, koliko sam uspeo da saznam iz tvoje teme (ne zameri), to je poprilično diskriminišuće pri trenutnom stanju na tržištu. Kolika je garancija na Đuliju, da li neko zna uopšte?
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 29, 2017 11:08 am

Bila je 5 godina ili 200 000 u pocetku. Mislim sad da je to skresano na 3 godine i 120 000. Nisam siguran.
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 29, 2017 11:08 am

Uvek postoji razlog, često više njih i vrlo često su veoma racionalni. Tržište je surovo i (za većinu nas) previše košta nov automobil da bi se podilazilo bilo kom brendu.

Na primer, ako stvarno daju samo dve godine garancije na nov automobil, koliko sam uspeo da saznam iz tvoje teme (ne zameri), to je poprilično diskriminišuće pri trenutnom stanju na tržištu. Kolika je garancija na Đuliju, da li neko zna uopšte?
U potpunosti se slažem.
Baš bi na garanciji mogli da porade. Prosto neverovatno kako su napravili tako dobar auto, sa neverovatnim detaljima, a o suštini ne razmišljaju. Na svakoj internet slici ili klipu se prvo postavlja pitanje kakva je pouzdanost tog modela Alfe, a oni i dalje drže 2 godine, koliko sam dobio garancije na Elektroluks belu tehniku (i to je malo, Beko mašina za pranje veša - 5 godina). Mislim da bi sa nekom dužom garancijom upravo vratili poverenje ljudi što se pouzdanosti tiče, pa taman povećali cenu redovnih servisa. I ovako je priča za Alfu da je održavanje papreno.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 29, 2017 12:10 pm

nidza napisao:Uvek postoji razlog, često više njih i vrlo često su veoma racionalni.
Uz svo dužno poštovanje, ali ne slažem se sa ovim. Kada neko baš želi automobil kupiće ga svakako, a kada neko uvek traži dlaku u jajetu, pronaćiće je i dobiti opravdanje zašto da ne kupi neki automobil. Da je garancija 6 godina opet bi se pronašao motiv da se zameri Alfi.

Cela FIAT grupa ima jedinstvene uslove garancije na nova vozila:
http://www.fiatcentar.rs/garancija.html

Meni to nije bila neka posebno bitna stavka i jedva sam je i zapamtio. Uzeo bih Alfu i bez garancije. Ali OK, to sam ipak samo ja...

U svakom slučaju Alfa nema tu snagu i potporu da parira mnogostruko bogatijima. Imala bi da joj je prodaja malo bolja. Znam da super zvuči garancija od 5 godina koju recimo daju Korejci, što im je jak adut za proboj na evropsko tržište, ali iz iskustava korisnika vidi se da ni tu uvek nije baš sve onako kako se čini, te da tu ima i raznih "sitnih slova" koje niko ne vidi kad potpisuje ugovor, a dočekaju ga kad onako spokojan ode u servis.
Lično smatram da je bitnije da sam za ove dve godine skroz pokriven kako valja i meni je to dovoljno. Da mi je garancija najvažnija verovatno bih završio u taboru Korejaca...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Raketa
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giu
Lokacija: Lochen am see-salzburg
Postovi: 317
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 7:57 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 29, 2017 12:23 pm

U austriji je 4 god garancija , sad nisam siguran dal imaju besplatnih servisa , mada ako nema bilo bi dobro uvesti to kao kod bmw-a ...
Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 29, 2017 12:28 pm

Verovatno je za posebnu temu (nisam video ako je negde već otvoreno), ali interesantna vest u sklopu svega što se ovde piše oko finansija i planova za budućnost.

http://www.b92.net/sport/automoto/f1.ph ... id=1330606
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 29, 2017 1:44 pm

mickeyrs napisao:Verovatno je za posebnu temu (nisam video ako je negde već otvoreno), ali interesantna vest u sklopu svega što se ovde piše oko finansija i planova za budućnost.

http://www.b92.net/sport/automoto/f1.ph ... id=1330606
Evo i na zvaničnom F1 sajtu vest! Admini, mislim da bi trebalo da se otvori nova tema :)
https://www.formula1.com/en/latest/head ... auber.html

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”