Alfa Romeo Giulia Nuova

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sub Feb 03, 2018 11:27 pm

Alfa Romeo u 2017 evropi prodala 86805 od toga na Giulietta otpada 32.700, Giulia 24679, Stelvio 17159.
USA Alfa 13031 što je rekord od 1971. godine i to Giulia 8904, Stelvio 2721.

Za Kinu nigde podataka.
Slika
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Feb 28, 2018 10:01 pm

Giulia Veloce Ti

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Sre Feb 28, 2018 10:05 pm

Šta je dodato uz TI oznaku?
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re:

Sre Feb 28, 2018 10:09 pm

Rik napisao:Šta je dodato uz TI oznaku?
Praktički sve što ima :quadrifoglio.

Evo ti dio iz press materijala, na engleskom je:

Alfa Romeo Giulia Veloce Ti

The Alfa Romeo Giulia Veloce Ti, equipped with 280 HP turbo petrol powerplant combined with 8-speed automatic transmission and Q4 all-wheel drive, is a fine embodiment of the technical and automotive excellence of the Giulia range.
The time-honoured code "Ti", standing for "Turismo internazionale", has always been reserved to the most lavishly equipped, leading-edge, extreme versions. The Giulia Ti, presented in Racing Red livery, is the most exclusive version in the range, successfully combining the Giulia Veloce's sporty flavour with an alluring style, a rich standard outfit and the very latest technology, a near sister to the Quadrifoglio, with which it shares several stylistic features. The black roof, the leather-clad dashboard with carbon inserts and the leather and Alcantara seats with black stitching all immediately catch the eye, as well as many carbon details styled by Mopar, such as the backlit kick plates with Alfa Romeo logo, the "V" of the front cloverleaf, the gear knob insert and the rearview mirror caps. The side skirts with carbon insert and the rear spoiler are quintessential Quadrifoglio elements. The 19" burnished alloy 5-spoke wheels are another real racing style feature. The red brake callipers gleam enticingly between the spokes.
The sporty personality of this model is reasserted by the extreme care for details and extensive use of carbon fibre. The configuration is completed by the AlfaTM Connect 3D infotainment system with Apple CarPlayTM and Android AutoTM and 8.8" 3D navigation system with DAB, active cruise control, tinted windows and the Harman Kardon premium audio package.
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Feb 28, 2018 10:14 pm

E ovo je prava prica...daj boze za jedno pet godina i 220.000km da mi neka dodje šaka :D
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Feb 28, 2018 10:38 pm

Nadjoh na instagramu danas... ja se nadam coupé-u odavno, ali ovo povećanje od 130+ks meni deluje "malo" preambiciozno...

Slika
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Feb 28, 2018 10:52 pm

Alfa Romeo Giulia i Stelvio Quadrifoglio NRING 2018

108 komadi svaki. Specijalna nova boja za ove modele.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Feb 28, 2018 11:10 pm

Plexform napisao:Nadjoh na instagramu danas... ja se nadam coupé-u odavno, ali ovo povećanje od 130+ks meni deluje "malo" preambiciozno...
Pa ako bude hibrid kao sto pise na slici, onda je tih 130ks samo elektricni motor sto je sasvim realno
Slika
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Mar 01, 2018 9:01 pm

bums85 napisao:
Plexform napisao:Nadjoh na instagramu danas... ja se nadam coupé-u odavno, ali ovo povećanje od 130+ks meni deluje "malo" preambiciozno...
Pa ako bude hibrid kao sto pise na slici, onda je tih 130ks samo elektricni motor sto je sasvim realno
Ne kažem da nije realno, nego gledam nekako, LaFerrari ima hibridni sistem koji dodaje 163ks, a u Giuliu bi kao stavili 130ks. I meni ima više logike da ostave isti agregat za coupe, a odrade 6C kao hibrid, kao specialty model. A i nekako vidim hibridnu tehnologiju prvobitno u Ferrariju na "regularnim" modelima, pa onda u Alfi... čisto moje neko mišljenje, možda lupetam, ma bilo šta od toga da se desi, bilo bi sjajno.
;)
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 11:59 am

Plexform napisao:Ne kažem da nije realno, nego gledam nekako, LaFerrari ima hibridni sistem koji dodaje 163ks, a u Giuliu bi kao stavili 130ks. I meni ima više logike da ostave isti agregat za coupe, a odrade 6C kao hibrid, kao specialty model. A i nekako vidim hibridnu tehnologiju prvobitno u Ferrariju na "regularnim" modelima, pa onda u Alfi... čisto moje neko mišljenje, možda lupetam, ma bilo šta od toga da se desi, bilo bi sjajno.
;)
Možda sam pisao ovdje, a na nekim drugim mjestima sigurno jesam.

Verzija 2.9 V6 motora sa bar 600 KS je u fazi razvoja. Za koje modele je pitanje.

Ne zaboravite da je CTO Alfa Romeo i Maseratia, Roberto Fedeli, već javno rekao da za 2.0 motor spremaju mild hybrid sa e-turbom. Ja sam već davno prije toga rekao rekao da će 2.0 350 KS motor za Giuliu najvjerojatnije imati e-turbo.
To je tehnologija koja omogućava da se nabije veliki pritisak klasične turbine, a e-turbo "pegla" na nižim okretajima.

Nešto slično očekujem za 2.9 motor. To je realna solucija.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 12:20 pm

Već prolazi vreme za tu verziju od 350ks...

Ne sviđa mi se što su već počeli da "podgrevaju" priču sa specijalnim edicijama. To se radi kada prodaja ide loše, kada se kupuje vreme do nečega ili kada je model na zalasku. Giulia nije model na zalasku, tako da su prva li druga stvar u pitanju, a možda i obe.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 12:35 pm

Ovako sa distance od nekih 2god od kako se Giulija prodaje, rekao bih da je prodaja bas onakva kakvu moze da ima jedan karoserijski oblik, sa dizelom preko 2 litre i prilicno visoke cene... uz losu dilersku mrezu u prilicnom broju zemalja (na AO forumu englezi kukaju na dilere)... u prvih godinu dana dakle vec do pocetka 2017-e je trebalo izbaciti i karavan i kupe i kompletirati ponudu da se adekvatno izadje na crtu nemcima, ne na stazi vec u katalogu... bili bi mirni bar do 2020-e... jedini realan razlog je da nemaju para da sve to naprave kako treba u startu...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 1:02 pm

Prodaja ne ide kako treba i kako je očekivano, tu više nema nikakve dileme. Hajde Stelvio još donekle za svoju kategoriju, ali Giulia... Onakva rasna limuzina... Specijalne edicije su tu samo da se malo podgreje priča u medijima i privuče pažnja, iako realno baš lepo izgledaju svi modeli.

Šta god da urade izgleda da se isto hvata. Ljudi hoće "Švabu" pa to ti je, a ako bi uzeli Alfu onda bi hteli da košta kao Ford ili Peugeot... :roll:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 1:32 pm

Slažem se sa svim gore, od starta su trebali da ponude SW i coupe za Giuliu, sad kad je Stelvio "ubio" SW, preostaje im coupe. A kad im već Stelvio donosi više para, onda neka urade manji i veći SUV, da bi napravili novac.

• 2.9 agregat + hibrid je nesto što meni ima logike za 6C (ali prvo zarada, pa onda specijalne verzije);
• 2.0 agregat + hibrid je nesto što bi lepo islo kao QV verzija za manji SUV i novu Giuliettu (ako je uopšte bude?);
Poslednja izmena od Plexform u Pet Mar 02, 2018 1:33 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 1:32 pm

Ljudi hoće "Švabu" pa to ti je, a ako bi uzeli Alfu onda bi hteli da košta kao Ford ili Peugeot...
To si dobro rekao, Alfa u glavi prosecnog kupca sto je recimo 90% kupaca, ne opravdava toliku cenu, njena reputacija to ne dozvoljava... da bi se to promenilo, potrebne su godine marketinga i ispiranja mozga na pozitivnu stranu, kao sto nemci rade... cista psihologija...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 2:24 pm

Plexform napisao:Slažem se sa svim gore, od starta su trebali da ponude SW i coupe za Giuliu, sad kad je Stelvio "ubio" SW, preostaje im coupe.
Generalno se tržište pomera u smeru SUV kategorije, a ono najviše ubija klasične "karavane" i kod drugih proizvođača. Nisam siguran da bi Alfa nešto puno profitirala da je pustila tu verziju karoserije jer kupci zainteresovani za taj oblik sada biraju Stelvio.

Coupe je svakako za sladokusce i legao bi samo tako, ali ni on ne bi značajno pojačao prodaju. Ako Alfa želi prodaju, osim što mora da se konačno otrese lošeg glasa i marketinga, mora da napravi mali SUV, pa srednji SUV (koga ima), pa veliki SUV, onda nekoliko većih ili manjih crossovera (pandan BMW X modelima) i da na tome pravi okosnicu. A između svega toga da plasira koju limuzinu, hatch i copue, čisto da se malobrojni tradicionalisti zadovolje.

E sad, zadržati dušu i tradiciju koliko je moguće i žrtvovati velike prodajne tiraže, ili poput Nemaca naštancati tržištu ono što trenutno najviše voli i traži uz rizik gubitka identiteta - pitanje je sad ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 2:50 pm

Ubi njih nepromisljenost I glumljenje ludila da tako kazem, pa generalno u odnosu na nemce skromna paleta motora, pogona, menjaca.

Trebali su I djulijetu ubaciti 4x4 pogon vec od 150ks, trebao je biti jos neki motor izmedju 170ks I 240tbi, pa je trebala biti jaca verzija sa 280-300ks recimo.

Alfa je u nebranom grozdju jel gadja neku srednju gamu nemaca ili nesto malo iznad.

Recimo ima da isparira m3, ali 340I nema.

Dalje kod djulije trebali su ponuditi q4 pogon I u slabije motore, jer je to nekima potreba ili zelja, a umesto da doplati 2000e recimo, mora doplatiti za najjaci motor I paket opreme I pogon.

Ne ide to tako.

Trebali su ubaciti 1.6mjet I 1.4tjet, od 120 odnosno 150/170ks, kada mogu mercedes I audi moze I alfa.
Nema potrebe da budu veci katolici od pape.

Priblizili bi alfu kupcima, pre svega flotnim, ojacali dilersku mrezu, omasovili se, dobili na glasu.

Ili tako, po ugledu na nemce ili da ju dignu stepen iza I da samo prave male serije qv modela, sve je bolje nego da su neprofitabilni, jer to onda.nije odrziva prica.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 3:43 pm

starac vujadin napisao:Već prolazi vreme za tu verziju od 350ks...
Verzija za američko tržište.
Ne sviđa mi se što su već počeli da "podgrevaju" priču sa specijalnim edicijama. To se radi kada prodaja ide loše, kada se kupuje vreme do nečega ili kada je model na zalasku. Giulia nije model na zalasku, tako da su prva li druga stvar u pitanju, a možda i obe.
Ovakvu Veloce sa već davno najavio. Ništa što nisu planirali.

Može se reći da sa :quadrifoglio nešto griju. No i Veloce i :quadrifoglio se dosta dobro prodaju. Njima je veći problem što se u UK i Njemačkoj dizelke jako slabo prodaju.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 3:46 pm

IvanNS napisao:kada mogu mercedes I audi moze I alfa.
Svi imamo mnogo lepih i dobrih želja, mnogo toga je trebalo, ali postoji i velika disproporcija u snazi i veličini gore citiranih proizvođača, kao i raspoloživih sredstava za razvoj i ulaganja.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 3:50 pm

Alfanatic napisao:
IvanNS napisao:kada mogu mercedes I audi moze I alfa.
Svi imamo mnogo lepih i dobrih želja, mnogo toga je trebalo, ali postoji i velika disproporcija u snazi i veličini gore citiranih proizvođača, kao i raspoloživih sredstava za razvoj i ulaganja.

Oni jednostavno ne mogu konkurirati flotnom prodajom, pogotovo ne u Njemačkoj. A manji motori ne donose nešto nižu cijenu proizvodnje. Sigurno ne onoliko nižu koliko je takav proizvod jeftiniji kupcu.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 4:18 pm

2600 napisao:
starac vujadin napisao:Već prolazi vreme za tu verziju od 350ks...
Verzija za američko tržište.
Ne sviđa mi se što su već počeli da "podgrevaju" priču sa specijalnim edicijama. To se radi kada prodaja ide loše, kada se kupuje vreme do nečega ili kada je model na zalasku. Giulia nije model na zalasku, tako da su prva li druga stvar u pitanju, a možda i obe.
Ovakvu Veloce sa već davno najavio. Ništa što nisu planirali.

Može se reći da sa :quadrifoglio nešto griju. No i Veloce i :quadrifoglio se dosta dobro prodaju. Njima je veći problem što se u UK i Njemačkoj dizelke jako slabo prodaju.
Nebitno da li su najavili ili nisu. Bitno je da su izbagatelisali TI oznaku kao običan kozmetički paket...oznaka koja se inače koristi u Americi umesto Veloce verzije pa će tek tu da nastane konfuzija. Barem da su za Ti predvideli da bude s ručnim menjačem (npr.), pa da ima neke veze...
Acqua-Olio-Benzina
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Mar 02, 2018 5:39 pm

starac vujadin napisao:Nebitno da li su najavili ili nisu. Bitno je da su izbagatelisali TI oznaku kao običan kozmetički paket...oznaka koja se inače koristi u Americi umesto Veloce verzije pa će tek tu da nastane konfuzija. Barem da su za Ti predvideli da bude s ručnim menjačem (npr.), pa da ima neke veze...
To sam ja najavio davno kao i neke druge opcije. Znači nisu došli do ovoga preko noći. Dosta opcija su još nedostupne. Uostalom postoji ePER.

Jesam li znao da će dodati Ti oznaku? Nisam znao. Za mene je to bila Veloce. No valjda je lakše predstaviti ovako tržištu jer cijeli nivo opreme je predefiniran, nema opcija. To pojednostavnjuje samu proizvodnju.

Amerikanci imaju ekvivalent naše Super opreme. Nemaju Veloce paket opreme. Njihov Super se zove Ti. Zašto to rade sa imenima? Ne znam, nisam im ja u marketing odjelu. Opet ePER tu opremu poznaje kao Super.
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Mar 27, 2018 11:21 am

[video][/video]
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Mar 27, 2018 9:41 pm

Veloce se predstavlja u četvrtak. To bi trebalo biti to. Ona sa 350 KS.

Slika
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Mar 27, 2018 10:05 pm

Kad bi uveli dva motora u ponudu, 1.6 jtdm sa 120-130KS i 1.4 Tbi sa 150-160KS prodaja bi im skočila realno 25%. Karavan, što da ne, već smo navikli, 156, 159, zašto ne i Giulia, prodaja bi i dalje skočil toliko da se ne brinu za sledeći model.

Kako vidim 159ka je bila 1.9 jtdm sa 120 KS na šasiju 1480 kg, Giulia sa 2.2 jtdm je teška 1375 kg, znači sa 1.6 bi bila manje ~1350 kg. Giulia 1.4 tbi sa manuelcem ne bi prebacila 1250 Kg. Gde je problem?

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”