Alfa Romeo Giulia Nuova

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Dec 06, 2019 11:21 pm

“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
bnovica
Contact:
Garaža: ex Fiat Stilo jtd
ex AR 159 2.4jtdm Q-Tronic
Lokacija: Shangai Kina
Postovi: 75
Pridružio se: Uto Apr 18, 2017 1:17 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sub Dec 07, 2019 2:42 am

Da l je percepcija ili su mozda samo prodate u NSu, a registrovane negde u okolini i zato ih nema po novosadskim drumovima. Ne znam na sta tacno @range misli kad kaze prodate u NS. Npr. video sam jednu u Kikindi, ali gde ju je vlasnik kupio, samo on zna.

Aza coveka koji kupio QV Giuliu i Stelvia, sta reci. Ako je posteno zaradio, naklon do poda, a ako nije bas, cestitke za dobar ukus :D
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sub Dec 07, 2019 9:57 am

Kolega Range je sve svoje Alfe poslednje generacije pazario u NS, a obojica tamo imamo insajderski pristup i na moje konkretno pitanje o prodaji Giulia i Stelvia dobijem vrlo iskren odgovor gde jedino nema pritužbi na prodaju ultimativnih modela. Dileri se poznaju međusobno, pa i takmiče i prodaji, tako da se može doći do informacija te vrste. Čak sam dobar deo Giulia i Stelvia imao priliku da vidim tamo pre nego što su otišle kupcima, ali podrazumeva se da ne odu sve prodate u BG ili NS gde su glavni uvoznici i dileri, odnosno gde je i najveće tržište.

Naravno, podaci o kupcima su poverljivi i takve informacije se ne dele, a jedino što je procurilo jeste da je taj kupac dva QV-a (podrazumevano) jak novosadski privatnik, te da se bavi nekom grafikom, štampom ili nešto slično. U suštini to Alfi nije ni bitno, baš kao ni da li je kupac pošten ili "kontroverzan", već da se ponešto i proda. Mada nemam nikakvu dliemu šta one prave bitange i krimosi priželjkuju u svom voznom parku. Teško da je to baš Alfa Romeo i za to je ipak potrebno malo životnog stila i unikatnosti ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sub Dec 07, 2019 6:52 pm

Slazem se da za alfu treba malo stila i unikatnosti, kao i za maserati. Vecina tih "krimosa" kupuje automobile tipa "vidite me" a ne zbog nekih drugih kvaliteta. Tu bih posebno izdvojio porsche panameru rugobu od auta, pogotovo prvu seriju, mada ni bmw x7, cayenne i onaj kockasti q7 nisu mnogo bolji. Mislim da se voze samo zato sto su skupi i to je to. Slicno je i za garderobu, nema veze sto im stoji kao klovnovima, bitno je da se kupi skupo i da bude sto veci natpis brenda da se vidi sa 50m. Onda odes u neku normalnu drzavu i vidis koliko su to nebitne stvari ljudima
Slika
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sub Dec 07, 2019 10:02 pm

Pa da, postoji to neko merilo uspeha u tim krugovima i tačno se zna šta kome priliči. Alfa nije iz te priče koliko god se upinjala da bude premium i da se cenovno pozicionira uz takve rivale. Sve i da ima dostojnog predstavnika u svakoj od tih klasa, bojim se da bi opet privlačila samo određeni profil kupaca. Sa jedne strane to je odlično, ali sa druge veliki teret i problem za onog ko živi od prodaje.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Ned Dec 08, 2019 7:15 am

bnovica napisao:Da l je percepcija ili su mozda samo prodate u NSu, a registrovane negde u okolini i zato ih nema po novosadskim drumovima. Ne znam na sta tacno @range misli kad kaze prodate u NS. Npr. video sam jednu u Kikindi, ali gde ju je vlasnik kupio, samo on zna.

Aza coveka koji kupio QV Giuliu i Stelvia, sta reci. Ako je posteno zaradio, naklon do poda, a ako nije bas, cestitke za dobar ukus :D
Kao sto rece Alfanatic, napisao sam prodate u NS da ne bi reklamirao salon. Ako su oni prodali 7, neka su svi ostali u zemlji prodali jos 5, dolazimo do cifre koja je ozbiljna za tu klasu. Ne znam postoji li ta statistika (postoji sigurno, ali doci do nje je druga stvar) ali da li mislite da je prodato 12 NOVIH C63 ili RS4 od 2017 na ovamo? Ustvari, neka je i prodato, ali nije sigurno 30 ili 50. Hocu reci da je u tom krugu automobila QV itekako pozeljan auto pa cak i na trzistu kao sto je nase.
Korisnikov avatar
bnovica
Contact:
Garaža: ex Fiat Stilo jtd
ex AR 159 2.4jtdm Q-Tronic
Lokacija: Shangai Kina
Postovi: 75
Pridružio se: Uto Apr 18, 2017 1:17 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Ned Dec 08, 2019 9:48 am

Nisam mislio salon, svima nam je jasno koji je u pitanju, nego da l prodate u NS znaci bas to: prodao ih je taj novosadski salon ili prodate prodate u NS znaci: prodate vlasnicima iz NS koji ih registruju u NSu. Ako je drugo, a kolega Djo83 rece da je video sve video svega 3-4 generalno u NS (nije naveo obicne ili QV), onda je percepcija bas cudna... Ako je prvo, onda ko zna gde se voze.
Slozio bih se s tvojim estimacijom i konstatacijom da je to ipak skroz ok broj za Srbiju, za QV rang. Mozda je M3 malo cesca pojava, ali su C63 a pogotovo RS4 znacajno manje popularni.

U Becu do februara ove godine, mislim da sam video svega jednu QV, dok su M3 na svakom koraku. Stelvio je bio cesci, sto QV sto obican.

U Sangaju sam video par obicnih, takodje par Stelvia i jos nista QV. Doduse cene ovde su 60-80% vise od evrope, ali to para ne manjka, to nije problem.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Ned Dec 08, 2019 5:40 pm

U NS ima crvena QV i beli Stelvio QV, plava,bordo i crna Giulia obicna i siva QV koju vozi neki menadzer Stojanova, od Stelvia ima jos 3-4 koje vidjam obicni, to je sve na NS tablama iskreno verujem da vise nije ni prodato lokalcima
Tricolore
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Srbija
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Jun 04, 2019 1:07 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Ned Dec 08, 2019 6:22 pm

U Beogradu cesto vidjam sivi QV stelvio (mislim da sam video i crveni), a obicnih stelvia ima solidan broj. Naravno nema ih kao nemaca ali naidje cesto Stelvio, u raznim bojama.

Imam utisak da Djulije takodje cesto srecem, a jednu plavu Veloce Q4 redovno vidjam u jednoj javnoj garazi, ocigledno je vlasnik tamo zakupio mesto. Neverovatno lep auto. Covek koji parkira u toj garazi a vozi Volvo XC 60, potpuno nepristrasan, je prokomentarisao da je ta Djulija najlepsi auto koji je ikad video :)
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pon Dec 09, 2019 12:19 pm

Tricolore napisao:U Beogradu cesto vidjam sivi QV stelvio (mislim da sam video i crveni), a obicnih stelvia ima solidan broj. Naravno nema ih kao nemaca ali naidje cesto Stelvio, u raznim bojama.
To mora da je ovaj stelvio QV, svako jutro ga vidim :)

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Dec 13, 2019 11:19 pm

Danas izašao 6 Underground:

[video][/video]

[video][/video]

Ko nema Netflix, na "tržištu" već postoje ripovi, a i titlovi su najavljeni za koji dan ;)

Nije ista tema, čak šta više ni automobilizam u čistoj formi, ali da napomenem kako se poklopilo i sa startom četvrte sezone The Grand Tour:

[video][/video]
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pon Dec 16, 2019 3:53 pm

Evo posle 2 i po godine, mogu da kazem da sa svojom montecarlo blue Giuliom 2.2 nisam imao nijedan problem. 46.990 placena, nikakve veze, isterana iz salona u NS. Hteo sam jednom da kupim nov auto, i verovatno vise necu nikad, posto kupujem za kesh.

Samo servise sam uradio, male, na 12-14.000 sam ih radio zato sto je proslo godinu dana, a ja malo vozim. Trenutno je oko 39.000 na obrtomeru i sve sam ih ja sprzio. Inace, ubacena je mapa od Veloce modela pa je na 210ks, zvanicno, ali je dole u Revochip izmereno 237ks i 567 Nm. Rekose mi dole ljudi da Alfa sa novim modelima dosta laze za snagu, svaki dizel je bio jaci za 15-25ks a benzin za 10-15ks. Po merenju sa uredjajem 0-100 stize za 5.8 sekundi. Ja sam se posle tri godine bas navikao na tu brzinu, pa mi je sad drugi auto, Djulijeta 170ks, spor auto. Od samog starta nisam imao nijedan jedini problem niti cak cudan zvuk na autu...

Hm... Lazem, imao sam problem sto su otpadali poklopci prskalica farova pa sam to disableovao relejem u servisu. Inace nista nisam platio te poklopce i farbanje, naravno, auto je u garanciji.

U odnosu na F30 2013. koji sam vozio pre njega, ne znam... F30 je bio dinamicniji i dosta upravljiviji i zabavniji za voznju od 159 ili Djulijete. Ali je Giulia, u odnosu na taj F30 ja mislim za tri klase vise driver's car! Kazu da je ovaj G10 sad dosta bolji od prethodnika, neki kazu i da je zabavan kao Giulia, ali nesto sumnjam u to.

Ovo je prvi put da vozim auto ovoliko dugo i jako me svrbi da pazarim nesto novo. Velike automobile ne volim, iako me privlaci udobnost kod recimo novog A6 50tdi koji sam vozio, ako ne mogu da odem do Avale uvece i malo izdivljam, ne vredi. Dzaba im oni animirani migavci :D.

Ljudi ovde znaju da sam medju prvima uzeo 159 i da sam ih promenio 11 komada, ukljucujuci breru i 2.4 qtronic i 1750tbi. Ne vidim da cu bas imati 11 Giulia, ali nesto kontam da cu imati bar jos dve. Medjutim, ja sam uzeo auto za 47.000e koji sad ne mogu prodati ni za 22.000, a za Veloce benzin mi treba bar 20.000 doplate, sto je suludo. Mislim, nista nije suludo ako nesto volis, ali opet, kontam ako dajem 20.000 mogu i 30.000 pa onda da sacekam malo da QV bude oko 50.000 pa njega da jurim. Uostalom, ja sam pazario Giuliu u momentu kad su davali 5 godina garancije ili 200.000km, sto znaci da je ona jos 2.5 godine u garanciji ili jos 160.000km.

Stelvio sam vozio i... ne znam, mocno on izgleda, pogotovo uzivo, ali ja tu pomamu za dzipovima ne kapiram preterano. Bar ne u smislu appeal-a za voznju. Sve je znatno gore, a svi ih kupuju...
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pon Dec 16, 2019 5:11 pm

Čoveče, gde ti nestade, nema te godinama :wave: Drago mi je što si ponovo tu, a još draže da se i dalje voze Alfe :gr8:

Baš pre par dana diskutujemo i prebrojavamo Giulie, a ja htedoh reći da sam jednu Montecarlo plavu video na parkingu BIG tržnog centra pre nekoliko meseci :) Taman sam moju Plavu parkirao i hodao, kad prođe Jula pored mene. Mislim da sam pored muškog vozača video i lepšu polovinu, ali najviše pažnje je ipak poklonjeno Plavoj. Znači, sasvim je moguće da sam tebe video!?

Inače šteta što nije benzinka, iako sam siguran da i deizelka ide sjajno. Potpuno razumem ovo što pričaš za Giuliettu 170, zaista deluje sporo kad se u nju vratiš iz Giulie, a imao sam prilike da osetim kako ide i Veloce 280 i QV :)

Hajde nemoj opet da nestaneš i češće deli zanimljive informacije. Potpuno te razumem i u vezi želje da jednom iz salona isteraš nov auto. Ja sam takođe sebi tu želju ispunio, na istom mestu kao i ti :yes:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Dec 19, 2019 1:03 am

Ma nisam nestao, nego nekako kad kupis nov auto, nema sta da se hvalis posebno. sve radi, nov auto, servisi. Mada mislim da sam se pohvalio kad sam je kupio, ne secam se. Bio je na instagramu arcs-a. Uradio sam mu odmah i keramiku... skroz sam se isprimao. Sad mi je zao sto nisam sacekao benzinku, mada i ova nije spora, ali verujem da bi mi 300ks vise terali osmeh na lice. Videcemo, mozda, uskoro...

licitirali smo sad jednu Veloce 2018, deveti meseci, 280hp. Crvena. Iste felne kao moja, ali ima ona veloce sedista, grejace, memoriju, harman kardon, adaptivno vesanje i panoramu. Mojoj sve to fali.

Moguce je da si mene video u Big-u, sasvim moguce.
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Dec 19, 2019 11:10 am

Eto i to malo što izađem iz kuće i ne mogu da omašim Giuliu, ma šansi nema. A u dolasku u NS sam video i jednu belu na BG tablicama :) Ti si taman ušao na parking BIG-a nedaleko od moje Plave, a onda si prošao bukvalno na par metara od moje lepše polovine i mene. Čudi me što nisi primetio da je neko bukvalno odvalio vilicu kad je video lepu Plavu hahaha

Inače nisi je ovde predstavio definitivno, redovan sam ovde, a ne praktikujem bilo kakve društvene mreže i već duže se čeka da neko predstavi Giuliu obzirom da je to do sada uradio samo kolega Range i to sa varijantom od kojih nam ovde svima idu žmarci niz kičmu :) Možda bi mogao da otvoriš temu u virusu i makar zakačiš neku fotku, da vidimo kombinaciju enterijera sa eksterijerom i da se konačno pojavi jedan "civilni" primerak tog modela.

Inače, Veloce je zaista fantazija, neki takav primerak pa još u TI varijanti bio bi ultimativni san snova ako zanemarimo QV, a baš je jedna takva prodata u NS nedavno :) U svakom slučaju uživaj maksimalno u svojoj Plavoj :wave:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Dec 19, 2019 11:35 am

treba pogledati ove nove ponude... ja iskreno nisam siguran sta se sada isplati, ali kada sam ja gledao Veloce sa slip difom i jos nekim dzidzbidzama je ulazio opasno u zonu QVa. Mislim da je razlika bila oko 10k... E sad, naravno postoje fore tipa onaj veloce za italijansku ambasadu se sa nekih 5k km prodao za ispod 40, sto je fantazija cena.
Druga stvar je benzin vs dizel... ako imas mogucnosti za drugi auto koji ce biti gradski, apsolutno ne postoji razlog da se vozi dizel. Razlika u potrosnji na otvorenom je toliko mala a uzitak kudikamo veci.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Dec 19, 2019 2:15 pm

byMaX napisao:Evo posle 2 i po godine, mogu da kazem da sa svojom montecarlo blue Giuliom 2.2
Kakvi su ti utisci sa tim motorom u odnosu na stare 2.4 i 1.9?
Slika
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Dec 19, 2019 10:28 pm

Alfanatic napisao:Eto i to malo što izađem iz kuće i ne mogu da omašim Giuliu, ma šansi nema. A u dolasku u NS sam video i jednu belu na BG tablicama :) Ti si taman ušao na parking BIG-a nedaleko od moje Plave, a onda si prošao bukvalno na par metara od moje lepše polovine i mene. Čudi me što nisi primetio da je neko bukvalno odvalio vilicu kad je video lepu Plavu hahaha

Inače nisi je ovde predstavio definitivno, redovan sam ovde, a ne praktikujem bilo kakve društvene mreže i već duže se čeka da neko predstavi Giuliu obzirom da je to do sada uradio samo kolega Range i to sa varijantom od kojih nam ovde svima idu žmarci niz kičmu :) Možda bi mogao da otvoriš temu u virusu i makar zakačiš neku fotku, da vidimo kombinaciju enterijera sa eksterijerom i da se konačno pojavi jedan "civilni" primerak tog modela.

Inače, Veloce je zaista fantazija, neki takav primerak pa još u TI varijanti bio bi ultimativni san snova ako zanemarimo QV, a baš je jedna takva prodata u NS nedavno :) U svakom slučaju uživaj maksimalno u svojoj Plavoj :wave:

Nije valjda da u klubu nema vise Giulia? Evo juce je bilo tacno 32 meseca kako je imam. :) Dosta ljudi se pre 2 i po godine okretalo za njom, sada vise i ne. Ljudi nemaju ukusa, impresioniraju ih nabudzeni bmw i merc suv-ovi, koji meni svi izgledaju besmisleno

Predstavicu je, ovaj forum definitivno nije kompatibilan sa mobile safarijem pa upload slika puca...
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Dec 19, 2019 10:43 pm

range napisao:treba pogledati ove nove ponude... ja iskreno nisam siguran sta se sada isplati, ali kada sam ja gledao Veloce sa slip difom i jos nekim dzidzbidzama je ulazio opasno u zonu QVa. Mislim da je razlika bila oko 10k... E sad, naravno postoje fore tipa onaj veloce za italijansku ambasadu se sa nekih 5k km prodao za ispod 40, sto je fantazija cena.
Druga stvar je benzin vs dizel... ako imas mogucnosti za drugi auto koji ce biti gradski, apsolutno ne postoji razlog da se vozi dizel. Razlika u potrosnji na otvorenom je toliko mala a uzitak kudikamo veci.
Ja bih dao 60k za QV ali do 20-25.000 da je presao i da ima ona carbon sedista i apple car play. Ulazi u obzir samo jarko plava ili crvena. Nista drugo.

Jel si siguran da je mala razlika? Meni je giulia na life timeru sada 37200km. Potrosnja 7.6 l/km od kako sam je kupio. Ja autoput ne vozim ispod 150-160 a jako cesto bas pržim recimo 180-200-220, zavisi od puta i uslova a i samo kad sam sam. Life averafe je 7.6 litara. Po alfaowneru, 280hp trosi od 35 do 60% vise od 2.2. Bas sam citao topic gde je bilo glasanja. I ja sam siguran da uz moju voznju, nema sanse da bi mi trosio manje od 10-11 u nekom proseku. Sto je ok. Ja prelazim 10-12 hiljada godisnje. Koga briga za potrosnju. Cak mislim da bi me uz registraciju koja je duplo manja izaslo isto na godisnjem nivou.



Inace uhvatili su me u giuliji, 15 dana nakon sto sam kupio, posle naplatne, krenuo bio u italiju.... 232km/h. Kako?? :) ja mislim da nisam toliko vozio. Nisu mi naplatili nista,
zastarelo je sta da im radim, nabio mi se bmw iza i blica. Ja umesto da se sklonim ja kao ma ti ces da mi blicas. Idiot. I upecao me.

Sto se motora tice, zaista je “more refined” i to za dve klase u odnosu na 2.4jtdm. Tih je kao najmoderniji bmw i merc motori, a opet deluje da je ostriji nekako. Zvuk mu je bezveze, isto kao i kod 2.0jtdm. Meni se dopada kako ide tamo od 0-60 i ona medjuubrzanja. Tako bas volim da divljam. Ali i dalje ona turbo knedla postoji i zato mi se menja za benzinca. Jedini razlog.
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Dec 19, 2019 10:54 pm

byMaX napisao:Nije valjda da u klubu nema vise Giulia? Evo juce je bilo tacno 32 meseca kako je imam. :)
Tako je kako je, pa kad stigneš... Biće pratilaca :wave: :arflag
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Dec 20, 2019 7:42 am

byMaX napisao:
range napisao: Jel si siguran da je mala razlika? Meni je giulia na life timeru sada 37200km. Potrosnja 7.6 l/km od kako sam je kupio. Ja autoput ne vozim ispod 150-160 a jako cesto bas pržim recimo 180-200-220, zavisi od puta i uslova a i samo kad sam sam. Life averafe je 7.6 litara. Po alfaowneru, 280hp trosi od 35 do 60% vise od 2.2. Bas sam citao topic gde je bilo glasanja. I ja sam siguran da uz moju voznju, nema sanse da bi mi trosio manje od 10-11 u nekom proseku. Sto je ok. Ja prelazim 10-12 hiljada godisnje. Koga briga za potrosnju. Cak mislim da bi me uz registraciju koja je duplo manja izaslo isto na godisnjem nivou.
Pa siguran skoro 100%. Mogu da poredim Stelvia i QV. Stelvio na autoputu meni ne trosi ispod 7.5 i to je voznja 140 tempomat sa izletima do 150/160. Ista takva voznja sa QVom je ~10l. Stvari postaju drasticno drugacije kada se ubaci gradska voznja u jednacinu: QV je na oko 15l+, Stelvio na 9. Zato kazem ako mozes da QVa ne uterujes u grad, njemu potrosnja nije stavka. Verujem da je 2.0 tu negde stim da verovatno mnogo teze podnosi divljanja, tj tu mu skace potrosnja bas.
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Dec 20, 2019 8:46 am

Vozio sam 2.0 stelvia po gradu jedno 100km, preko 15 je potrosnja po boardu glatko. Verzija od 280ks
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Dec 20, 2019 3:04 pm

15l po gradu za QV je bas smesno, s obzirom da su mi automobili sa 3 puta manje snage trosili po 18l i to normalne voznje
Slika
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Dec 20, 2019 6:29 pm

Ogromna je razlika izmedju turbo motora novije generacije i starijih atmosferaca ... 166 2.5 je po gradu umela da srkne tih 18-20l, na otvorenom oko 12. S8 koji sam vozio mislim da mi je po jednoj guzvi izbacio 35l/100km za sat vremena gnjavaze po Becu.
S druge strane M5 je bio vrlo pristojan a QV mozemo zvati i upaljacem :). to trosi u rangu starih TS motora.
Mada meni za auto uvek vazi: trosi onoliko koliko se vozi. Ako ga cepas, on ide na koliko hoces, sa QV mi je jednom prosek do ZG bio 17l... sa prosecnom brzinom 187 km/h.
Korisnikov avatar
FenjeR
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Stelvio Veloce 2.0 280 '22
-------------------------
Alfa Romeo Giulia 2.2 190 '19 Montecarlo Blue
BMW F10 2.0 '13
Audi A4 2.0 '12
Alfa Romeo 159 1.9 '06
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pon Dec 23, 2019 12:04 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pon Dec 23, 2019 1:00 pm

Nije valjda da u klubu nema vise Giulia? Evo juce je bilo tacno 32 meseca kako je imam. :) Dosta ljudi se pre 2 i po godine okretalo za njom, sada vise i ne. Ljudi nemaju ukusa, impresioniraju ih nabudzeni bmw i merc suv-ovi, koji meni svi izgledaju besmisleno
Ima nas jos sa Giuliom :D . Montecarlo Blue 2.2 190hp novorodjence. Prvi auto koji je vratio osmeh posle 159-ke. Mozda su navikli kolega na tvoju ali okrecu se i dalje kao sto se i ja okrecem za 159 ;)

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”