Novi pocetak (modeli)

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re:

Uto Sep 19, 2017 8:23 pm

Rik napisao:U kom pogledu praznina izmedju Veloce i QV?
Pa tako sto nema ni jedan benzinski motor kome ks pocinje sa 3 ili 4.
A nema ni dizel v6. Ali npr taj v6 dizel se vec koristi u Maseratiju i Jeep-u.

obican Bmw 3 (f30) ima paletu motora od 130ks do 340. I ti jaci koriste 3.0 slican onome u m3.
V6 dizel sa oznakom 335d je jaci od benzinca u Veloce paketu. To govori sve.

Kod Audija slicna prica. Od 1.4 tsi od 150ks do 3.0 od350 i dizeli od 120 2.0 do 240 3.0

Alfa ima sve to, ali opet prave polovicnu ponudu. Gube se, ne znaju svoj identitet.

Sto se mene licno tice, ja znam odlicno kakvog je kvaliteta Alfa. I znam sa sigurnoscu da su to sve prazne price. Ruku na srce ima svaki model svojih mana koje su se resavale u koraku, ali takodje svaki proizvodjac ih ima. Uostalom delove za te automobile prave jedne te iste kompanije. Tako da su i problemi slicni kod svakog.
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Uto Sep 19, 2017 10:29 pm

Slažem se za motorizaciju, mada sa druge strane Veloce i QV skoro da se preklapaju što se cene tiče, možda je par k eura razlika izmedju Veloce sa dobrom opremom i QV u nekom kompromisu.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Sep 19, 2017 11:15 pm

Pa, nije baš...20000 je razlika. Dobro opremljen Veloce je oko 50 soma, može da se nagura još par soma ko hoće da preteruje, a klot QV je 70 soma, a može i znatno više. Fali jedna međuverzija od oko 350-400ks. No, bitnije od toga je da fali jači dizel, karavan, kupe, kabriolet i da svaka (ili skoro svaka) varijanta može da se uzme s manuelnim ili automatskim menjačem i sa 4wd.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Sre Sep 20, 2017 10:16 am

Neko mi rece u nekom trenutku da se igrao na konfiguratoru i da mu je Veloce model sa finom opremom kostao 60-63k, dok se QV model moze uzeti i za 66-67k.
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Sep 20, 2017 10:54 am

mene samo zanima koliko će za npr. 5 goina koštati 2.0 benzinac u prosek opremi :)
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Sep 20, 2017 11:02 am

Za 67000 je kupio QV kolega s foruma Range i dobio fenomenalnu cenu i uslove

Kada se gleda konfigurator za Veloce, ja nisam dobacio dalje od 56000, možda ima još nešto za par hiljada...ali Veloce se praktično ne prodaju za tu cenu jer se već u startu dobija debeli popust (vidi cenovnik Stojanov)...otprilike odmah može da se dobijje 10000 eur popust na osnivnu cenu koja je tamo postalvjena, tako da razmera ostaje otprilike na nivou 50000-70000 ...s tim što je Veloce za 50000 jako dobro opremljen, a QV je klot...ako tako nešto može da se kaže.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
DejanCA
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTD - TI 651 GRIGIO STROMBOLI MET.
Alfa Romeo GT 2.0 JTS - Rosso 130 B/B
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 867
Pridružio se: Pon Okt 05, 2015 6:42 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Sep 20, 2017 11:12 am

Sauriann napisao:mene samo zanima koliko će za npr. 5 goina koštati 2.0 benzinac u prosek opremi :)
i moje razmisljanje... samo bih dodao jos 3 godine hahaha
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Sep 20, 2017 11:57 am

Mene najviše zanima što se sada toliko odugovlači sa službenim predstavljanjem MY2018. A proizvodnja, barem za američko tržište, već počela mjesecima u nazad. OK, oni nisu imali tehničke novotarije dok bi ih Europa trebala dobiti i to mislim na one ispod haube.

Isto tako se ne slažem da treba sve predstaviti na predstavljanju. Apsolutno nitko to ne radi.
Bolje je ovako, malo po malo neki novitet, uvijek održavati model atraktivnim.

Opet sada netko o motorima kao prije sa bojama. Očito su napravili analizu tržišta i zaključili što im može donijeti novac. Jer jedino je to bitno, generirali neki proizvod gubitke, pozitivnu nulu ili dobit. Ostalo je valjda nebitno.

Jedino što se kod pisanja kritičara slažem je onih 30 godina nebrige. Ali to ne vrijedi samo za Alfu. Tada je negdje počelo vrludanje sa svim talijanskim masovnim brandovima.
Inače Alfa i da je ostala samostalna bi prešla na FWD jer je pala takva odluka. Bio je i jedan drugi projekt koji je izgašen. To je onaj sa novom RWD platformom, motor i mjenjač naprijed i evolucija benzinski alu motora da imaju 3 ventila po cilindru.

Što se tiče karavana. Morao bih naći intervju od jednog Audievog glavešine. Priča kako razvoj karavana košta još dodatnih bar 50% s obzirom na cijenu razvoja limuzine na kojoj je bazirana. Drugim riječima vrlo vjerojatno ništa manje nego razvoj Stelvia.
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Re:

Sre Sep 20, 2017 11:58 am

Shanirani napisao: obican Bmw 3 (f30) ima paletu motora od 130ks do 340. I ti jaci koriste 3.0 slican onome u m3.

M3 motor i oni slabiji veze nemaju, možda od sljedeće generacije.

Inače tebi je OK da od običnog modela do M3 prođu 3 godine, a istodobno Alfi zamjeraš što nema sada onaj model od 350 KS? Ako išta mrzim to su dvostruka mjerila.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Sep 20, 2017 4:33 pm

Dvostruka merila? Dal si ti realan da tako uporedjujes Bmw koji ima 10x bolju prodaju od Alfine? Koji je u Americi odavno. Koji ima posebnu fabriku za Indiju?
Bmw je poziciji da radi sta mu je volja, iako uglavnom to ne radi.
To sto Bmw predstavlja performance verziju kasnije od socijalne je pokazitelj sta ljudi kupuju. A Alfa se hvata za svaku foru kako bi privukla paznju na sebe. A ako se hvata za svaku foru mora nesto da i ispostuje. Dzabe predstavljanje qv od 500ks ako je sledeci model ispod nje upola slabiji...
Naravno da zameram mnogo toga Alfi. I svako normalan bi, jer nije ono sto jeste odavno i sada ispasta zbog toga. Tako da im treba kompletna gama motora, opreme, verzije karoserije odmah kako bi ih svatili ozbiljno.
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Sep 20, 2017 5:11 pm

Znači ko više proda odmah je bolji i nema tu priče. Krasno!
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Sep 20, 2017 5:19 pm

Ko prica ovde ko je bolji? Pricamo o prezivljavanju...
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Sep 20, 2017 5:36 pm

FCA kao i svi drugi sluša konzultante, daje veliku lovu za to.

Ja na jednom forumu imam doticaj sa jednim u toj branši. Po njemu moraš biti u segmentu gdje su prodajne brojke. Nema tu priče ima profita ili nema.

I što je bilo i sa Fiatom i sa Chryslerom dok su to radili? Pušili su velike pare, imali manju dobit s obzirom na obrtaj para.

Sada su promijenili tu priču, a tu priču gura i dobar dio forumaša, i ide im na bolje.

I to je to. Sad može svak pizdit treba ovo ili ono, ali činjenica je da im financijski nikad nije išlo bolje.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Sep 20, 2017 8:02 pm

Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Sep 20, 2017 11:04 pm

Taj isti AutoNews, od njih je originalna vijest, je lani u ovo vrijeme tvrdio kako će uskoro izaći Giulia karavan. Tako da ništa do toga. Coupe i Spider su tamo zadnji na listi za izlazak i nemaju veze sa Giuliom.
Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Sep 22, 2017 8:34 am

alfanatic napisao:Joooooooj, FL Giulietta, Veloce paket (pod drugim imenom) i Misano plava boja :bluechin: :bluechin: :bluechin:
Gotovo, krećem sa razradom "bubreg" varijante, nema mi druge :D
Dobra ova plava skroz, samo da nisu carbon stavili i na prednju masku. Cene su korigovali odavno, od proleća se uz malo cenjkanja dobije Veloce pack po ceni Super. ;-)

I da spuste i modele sa Veloce paketom kao ovu TBi na slici, imaju bar 3-4cm viška. :-D

Sent from my E6683 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Sep 22, 2017 8:49 am

Ja sam bio ozbiljan kad sam spomenuo bubreg i ostale varijante :lol:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Sep 22, 2017 9:51 am

2600 napisao:FCA kao i svi drugi sluša konzultante, daje veliku lovu za to.

Ja na jednom forumu imam doticaj sa jednim u toj branši. Po njemu moraš biti u segmentu gdje su prodajne brojke. Nema tu priče ima profita ili nema.

I što je bilo i sa Fiatom i sa Chryslerom dok su to radili? Pušili su velike pare, imali manju dobit s obzirom na obrtaj para.

Sada su promijenili tu priču, a tu priču gura i dobar dio forumaša, i ide im na bolje.

I to je to. Sad može svak pizdit treba ovo ili ono, ali činjenica je da im financijski nikad nije išlo bolje.
Odlične konzultante imaju. Fiat i Kina avgust 2018. celih 116 . Vagen 260966.
Amerika tu priznajem imaju velike uštede, samo gase modele ili izbacuju nešto što niko neće.
I skoro svi u crvenom. Alfa je ranije imala smešnu prodaju sa 4c tako da je sada u velikom plusu ali opet miljama daleko od velike džerman trojke.

Sad ove priče na sve strane o kašnjenju ili možda o gašenju projekta naslednika 166 dobro dođu za .....

Slika

Slika
Slika
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Sep 22, 2017 10:49 am

Da, kada sam gledao Giuliu, pokusao sam da napravim nesto od Veloce-a, i dobacio sam do 52 ili tako nesto hiljada. Mislim da je ovo sto se tice ponude motora sasvim ok...za pocetak. Setite se pocetaka sa 159: 1.9jts, 2.2jts, 3.2jts, 1.9jtd, 2.4jtd. S tim da su dizeli bili modifikacije motora starih po 7-8 godina u to vreme, a o jts-u ne vredi trositi reci. A sta imamo sada: 2.0 sa 200/280/350 i 2.9 sa 500ks. pa dizel 150/180/210.
Ovo sto sada alfa radi je napredak u odnosu na ono gde je bila. Ne gde je bila sa 164/75/33 ili upisite po zelji sta vodite pod "alfino zlatno doba", vec u odnosu na 159/Breru. E sada, vreme se promenilo. Ja ne znam sta su u FCA mislili, ali sada nije vise moguce izbaciti limuzinu koja ce imati sport look, biti lagana i imate ludilo motore (156), pa ce svako moci da se oseti kao Fandjo dok pravi krugove po kosutnjaku. Jednostavno, pojavili su se drugi igraci, a i takvih kupaca je sve manje i manje. Sad se trazi nesto drugo, i svi mi volimo tradiciju i istoriju. ali kad je RR mogao da izbaci kupe, Bentley i Maserati dzipa a Ferrari razmislja o hibridu... pa jbg i Alfa mora da ise menja
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Sep 22, 2017 12:34 pm

Po meni nije nikakav problem u promeni i ulasku u nove segmente, ali može biti problem napuštanje jezgra i izlazak iz tradicionalnog okvira i zanemarivanje tradicionalnih kupaca koji su kako god se okrene baza iz koje se raste i iz koje sve počinje. Mnogo je lakše i jeftinije da nekoga ko je već imao tri Alfe, Lancie ili Fiata nagovoriš da kupi i četvrtu nego da juriš kupca koji nema pojma šta je Alfa Romeo ili Fiat. Sve druge marke nisu gasile postojeće palete proizvoda nego su ih samo proširivale i dodavale novu i raznovrsniju ponudu. Jedino su Italijani pogasili pola ponude usled lošeg menadžmenta i lošeg baratanja novcem i krajnje loših i neinformisanih procena.

Ako se već odlučiš da tradicionalne kupce zameniš novim, onda te nove moraš ispočetka da edukuješ o svojim vrednostima i kvalitetima. Ja ne videh da se oni nešto time bave... Takođe, ako promenom linije proizvoda pogubiš prethodne kupce, a uspeš da navataš nešto novih - lako može da ti se desi da zapravo na kraju završiš tamo gde si bio kad si krenuo.

Može za Alfa Romeo biti pozitivno što će naučiti kupce da njihova limuzina iz D segmenta ne košta više €30.000 nego €50.000, ali je veliko pitanje koliko ima tih novih kupaca kojima je to ok. Trenutno smo u procesu otkrivanja toga, rekao bih da je situacija vrlo neizvesna :)
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Sep 22, 2017 12:56 pm

DejanGT napisao:Može za Alfa Romeo biti pozitivno što će naučiti kupce da njihova limuzina iz D segmenta ne košta više €30.000 nego €50.000, ali je veliko pitanje koliko ima tih novih kupaca kojima je to ok. Trenutno smo u procesu otkrivanja toga, rekao bih da je situacija vrlo neizvesna :)

Malo pretjeruješ sa cjenovnom razlikom u zapadnoj Europi. Da, Giulia je u većem cjenovnom rangu u usporedbi sa 159 ali ne baš toliko dramatično. Isto tako treba uzet u obzir inflaciju u tih više od 10 godina.

Njihov veliki problem je sve slabije, sve siromašnije talijansko tržište. Jer nekada je znalo ići i npr. 3000 Serija 3 mjesečno, sada ide oko 700. Pričam za Italiju. Tu čak Alfa ili BMW ili netko treći ne može ništa.
Njemačka, Velika Britanija i slično je teže za progurati su. Tu već fali sama prodajno-servisna mreža. Možda, ali možda, bi to bilo bolje kada bi Alfa imala širu, potpuniju, ponudu. Tada bi netko uložio u novi salon ili bi Alfi salon otvorila neka bolja auto kuća od ovih sada što drže Alfu.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Sep 22, 2017 1:19 pm

Pa nek je razlika u ceni i samo 15-20% pa i to je ogromna razlika u očima potrošača koji je navikao da stvari vremenom samo pojeftinjuju. Uostalom, ljudi često menjaju brendove proizvoda zato što je onaj drugi jeftiniji, a da bi promenili brend za skuplji moraš da uložiš ogroman napor da im dokažeš da je skuplji zaista bolji. E sad možeš misliti koliko tek napora u tom smislu treba da uloži brend koga inače bije glas da ima trap od plastelina ili benzince na kojima se radi generalka na manje od 200.000 km ili dilere i servise koji ujedaju od neljubaznosti. Mi koji vozimo Alfa Romeo znamo da su predrasude neistinite, ali ljudi koji nikad nisu seli u Alfu to ne znaju. Zato i kažem, jako je glupo preskočiti nas koji smo provereno već ulupali silne pare u Alfu u potrazi za onima koji se možda na kraju nikad ne odluče da daju novac za to.

To povećanje cene bi trebalo da se radi postupno u nekoliko generacija proizvoda, da ga kupac nikad ne primeti, ali oni očigledno nemaju vremena za to, para je malo Alfi se žuri.

Ja mislim da je Giulia super auto koji vredi traženih para, i da će na kraju balade prodajni rezultati biti solidni za to što jeste, ali da prodajne cifre nikad neće biti onolike kolike je Alfa Romeo sanjao ili "planirao" jer su ti planovi bili nerealni u datim uslovima. To i jeste odlika tog njihovog glibavog menadžmenta. Dali će pare koje zarade biti dovoljne, to samo oni znaju.
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Sep 22, 2017 2:05 pm

Ja mislim da su shvatili to o cemu Dejan prica sa visokom cenom i da su resili da je spuste. Elem, bio je drugar skoro u procesu kupovine i cene koje je imao posle svih popusta su:
- BMW 318d u M paketu - 35000
- Audi A4 2.0tdi - 37000
- Passat 2.0tdi - 35000
- Alfa 2.2jtd - 35000

S tim da je alfa bila konkurentna i sa brojem ukljucenih servisa, itd... Na stranu nasa neobjektivnost, ali mislim da je Alfa u ovom drustvu auto koji ipak nudi najvise. Ukljucena oprema, motorizacija, itd...
Ono sto mislim da iz FCA rade, to je da daju dobre popuste dilerima umesto smanjivanja list price-a

Zaboravih da dodam... cene automobila u zadnje 3-4 godine su otisle NA GORE. Isti covek je kupio pre 4 godine 316i u M paketu za nesto vise od 30k. Sada ga bi ga to zadovoljstvo kostalo oko 33.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Sep 22, 2017 2:07 pm

Passat je verovatno full oprema cim je 35000e.
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Sep 22, 2017 2:28 pm

Highline, ali ne recimo 4motion. Uporediv sa alfom.

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”