Opada nivo antifriza (147 1.6 TS)

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Petar G
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6
Lokacija: Srbija
Postovi: 13
Pridružio se: Ned Jun 09, 2019 7:08 pm

Opada nivo antifriza (147 1.6 TS)

Uto Dec 03, 2019 8:10 pm

Pozdrav ljudi,

Primetio sam skoro da mi opada nivo antifriza u overflow boci. Prvo sam primetio da je nivo spao ispod minimuma pa sam dolio antifriza do maksimuma, i posle nekih 15 dana je ponovo spao odmah ispod minimuma. (sve ovo sam radio na hladnom motoru naravno)

Ne dimi nigde, radi normalno, ne pregreva se, na meracu je ulje normalno cisto, ne vidi se kondenzacija na njemu. Creva su meka i motor je suv koliko sam ja uspeo da primetim. Jeste mi se pojavljivao "majonez" na cepu od ulja ali sam mislio da je to samo kondenzacija jer ga ja skoro iskljucivo vozim po gradu, znaci ture od 10-15 minuta, bas retko da ga vozim duze od 20 u cugu. Antifriz mi se takodje cini cist koliko mogu da vidim.

Mozda je neko video moj prosli thread kako nije hteo lepo da pali po hladnom vremenu, ali to sam resio Wynns aditivom za ciscenje dizni i sad pali na prvu.

Moje pitanje je da li da i ovo pokusam da resim onim zaptivac aditivom za antifriz ili da odmah teram kod majstora? Da li je dobro da ga uopste vozim u ovakvom stanju?
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Opada nivo antifriza (147 1.6 TS)

Uto Dec 03, 2019 9:31 pm

Verovatno je taj majonez od antifriza. Proveri na hladnjaku gde ulaze creva da li slini, takodje moze u kabini da pusta a da ne vidis, kao i na vodenoj pumpi koja se takodje ne vidi. Te aditive ti ne bih preporucio, dosta njih je zapusilo mali hladnjak od toga i ostali bez grejanja. Teraj kod majstora neka je ispregleda
Slika

Povratak na “Area Servizio”