Skidanje displeja Borda na 156?

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Skidanje displeja Borda na 156?

Uto Jun 25, 2019 12:32 pm

.
Kada je leto i digne temperaturu u kolima ne prikazuje mi dobro sve na displeju borda.
Auto je FL je i decembar 2005, ali ipak ima problem. Pretrazivao sam na forumu ali ima milion strana (24) i pregledao nekih 5 i zamorih se. Pa ako ima ko voljan da opise kako se skida displej? Odakle se pocinje?

Hteo bih da skinem displej i zamenim kondenzatore. Neko je rekao da bi to moglo resiti problem. Dao je i sliku.

Slika

Dakle kako da skinem displej.
.
Korisnikov avatar
Nicola Romeo
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 150ks '06
--------------------------------
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115ks '02
--------------------------------
Ex Alfa Romeo 156 SW 2.0TS 16v 155ks '00.
--------------------------------
Lokacija: Zvezdara
Lokacija: Beograd
Postovi: 2252
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:15 pm

Re: Skidanje displeja Borda na 156?

Uto Jun 25, 2019 2:03 pm

Najbolje resenje ti je da nadjes displej sa FL. Sto se skidanja tice, imas 2 inbus srafa na plastici, blizu soferke, njih prvo odvrnes.Podignes tu gornju plastiku, i onda krece ses :D Imas cini mi se 8 malih krstastih srafova unaokolo, koji drze plastiku, i jos 2 ili 4 krstasta koja drze displej. Nije problem da se skine, problem je vracanje tih malih srafova, zbog velike pristupacnosti.
Slika
Što ja nekad popijem, nekima teško je preplivati!!!
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Skidanje displeja Borda na 156?

Uto Jun 25, 2019 2:41 pm

Ja sam prošle godine skidao ali ne na taj način da odvrćem te šrafiće od gore jer da bi ih vratio moraš otprilike da budeš hudini da uspeš,da ne kažem da smo drugu tražili posle toga alat koji je ispao u ventilaciju i naravno nismo ga izvadili :D . Rastavio sam centralnu konzolu gde su satići i radio da raskačim instalaciju i taj deo sa displejom skinem ceo.Inače ti kondenzatori rešavaju problem kad se gubi displej na niskim temperaturama a ti imaš obrnut problem pa ti treba drugi displej.Ipak bi ti savetovao da zameniš i kondenzatore jer ni oni nisu više novi pa da preduprediš mogući problem.Inače većina navodi da su problem ta tri kondenzatora ali ja sam zamenio sva sedam ili osam više se i ne sećam.Rastavio skinuo ploču i odneo u rtv servis i za par stotina din. mi zamenili.
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Re: Skidanje displeja Borda na 156?

Uto Jun 25, 2019 11:37 pm

Gubi se sve na minusu. A kada je toplo ne gubi se sve nego nije bas svetlo i citljivo.

Povratak na “Area Servizio”