Fail sa pedalom gasa

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
miro91
Garaža: - AR GT 1.9 JTDm
- AR 147 1.6 TS
Lokacija: Aleksandrovac - Beograd
Postovi: 122
Pridružio se: Pon Jan 22, 2018 12:49 am

Fail sa pedalom gasa

Sre Dec 26, 2018 2:21 am

Cisto malo da podelim glupost koja mi se juce desila.

Ukljucujem se u Ustanicku iz V. Ilica juce i ponekad tu volim da nagazim. Cepnem ja tako pun gas u drugoj i da prebacim u trecu obrtaji se jos vise podizu i ostaju na 5.000. Ja se u tom trenutku istripujem i pomislim da je doslo do iberture (iberturaze ili kako god), kocim, ubacujem u sestu i na kocnicu i tako gasim auto.

Uopste nisam provalio da mi se pedala gasa zaglavila iza patosnice i ostala u tom polozaju, a posto sam znao da se na dizelu moze desiti da turbina otkaze i da ulje ode u motor i on pocne da radi na maksimalnom broju obrtaja i da ga nije drugacije moguce ugasiti pomislio sam da je to u pitanju.

Eto cisto jedan fail, da se pohvalim. A ja cu patosnicu iseci da je vise pedala gasa ne moze dohvatiti :D.
galoviccc1
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Stelvio 2.0 280ks
Lokacija: CH
Postovi: 112
Pridružio se: Čet Jun 14, 2018 11:05 am

Re: Fail sa pedalom gasa

Sre Dec 26, 2018 8:22 am

Meni od gumene patosnice pedala kuplunga nije mogla da se pritisne do kraja, šta mi je sve proletelo kroz glavu u tim trenucima :blackeye: :banghead: ...Sreća pa sam povukao patosnicu i "otklonio problem"... :whistle:
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Fail sa pedalom gasa

Sre Dec 26, 2018 8:48 am

Tipske patosnice su uvek dobra investicija bas iz tog razloga.


Meni se na puntu 1.2 desilo da stisnem kvacilo i patosnica ga zaglavi u tom polozaju. Bilo je malo cesanja po glavi dok nisam shvatio sta se desava.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Fail sa pedalom gasa

Sre Dec 26, 2018 1:59 pm

I ja sam imao problema sa kvacilom, ali sam takodje bio u cudu zasto mi atuo ne vuce kako treba, a ustvari nisam mogao da pritisnem gas vise od 30-40% zbog patosnice
Slika
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Fail sa pedalom gasa

Sre Dec 26, 2018 2:11 pm

Ja nikad ne pritisnem gas više od toliko. :huh:

Problem sa gumenom patosnicom, koju koristim zimi, i kačenjem kvačila pokušao sam da rešim bušenjem rupica gde dođe boca na podu, ali ne drži baš naročito, pa kad god sednem u auto prvo guram nogama nazad.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Fail sa pedalom gasa

Sre Dec 26, 2018 2:28 pm

Hahahha a prokleta patosnica jednom sam mogao da napravim karambol pre par godina kad mi se zaglavila pedala gasa malo pre racvanja za pravo i skretanja u desno. Od tad gumene patosnice ne praktikujem vise :D
ALFAFORZAITALIA

Povratak na “Area Servizio”