Potreban DOBAR elektiricar , HVALA

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
krsa156
Garaža: 156jtd 16v 140ks
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 112
Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 10:23 pm

Potreban DOBAR elektiricar , HVALA

Ned Dec 31, 2017 11:16 am

Pozdrav dobri ljudi ! Imam ,nadam se mali, problem sa mezimicom . U pitanju je 156 1.9 16v 2003 . Od letos mi izvuce akumulator za 2 dana ako je ne vozim . Prvobitno sam mislio da je akumulator los , pa sam ga reklamirao i posle "testa" mi rekli da je akumulator dobar . U pitanju je Varta 74A (ako se ne varam Silver , ili mozda Blue , uglavnom onaj skuplji model) . Dok svakodnevno vozim auto nema nikakvih problema , ali kao sto sam napisao , cim 2 dana ili ne vozim ili to budu jedna-dve kratke relacije (do radnje ili slicno) , treci dan ne mogu da zaverglam . Iznerviran odem i kupim jos jedan aku od 74h , kad ono isti problem :banghead:
Akumulatori su sami po sebi dobri iz razloga sto kada nisu nakaceni na auto , bez problema drze 10-15 dana (toliko sam ih testirao) , posle ih nakacim i normalno upalim . Raskacivao sam muziku , nisam zakljucavao preko alarma nego samo na kljuc , kontam mozda te dve stvari vuku struju ali nista , isti problem... Kada upalim auto na kablove , dovoljno je da ga kratko vozim da bi se akumulator dopunio za normalno koriscenje taj dan . Alternator puni tu oko 14V (gore/dole 0.5) . Cuo sam da i sam alternator moze da vuce struju . Mislim da je u pitanju neki veliki "potrosac" jer treba izvuci toliki a napunjen akumulator za dan/dva . Ja sam iz Batajnice , imam ovde dva elektricara ali nisu bas nesto na dobrom glasu . Ako poznajete nekog dobrog u blizini , ma moze i u krugu 50km , napisite mi pa da resim ovaj problem . Nije mi toliki problem sto svaki drugi dan razvlacim kablove ili vadim akumulator da ga napunim , nego sramota bre , ipak , ALFA je to :love:
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Potreban DOBAR elektiricar , HVALA

Ned Dec 31, 2017 11:32 am

Komšo, u privatnoj poruci imaš broj telefona i kontakt majstora u Zemunu, kod Inse (Tršćanska, između Ugrinovačke i Cara Dušana). Čovek je mehaničar i ima mali servis ali godinama već radi Fiat, Alfa i Lancia program. Sigurno ima nekog dobrog električara sa kojim radi, jer mi je rešavao neka vozila koja sam mu slao a koja mnogi drugi nisu uspeli da reše. Obzirom da su praznici možda se neće javljati na poziv. U tom slučaju mu pošalji SMS pa stupite u kontakt.
Pozdrav i srećni praznici!
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Potreban DOBAR elektiricar , HVALA

Ned Dec 31, 2017 1:28 pm

Jednostavno je proveriti da li (i koliko) nešto vuče struju kad je auto isključen, mada u tvom slučaju je sada očigledno. Raskači se akumulator i serijski se spoji preko mernog instrumenta.

Obzirom da kod novijih automobila ima stalnih potrošača treba znati koje su granice tolerancije jačine struje, ali trebalo bi da je nešto vrlo malo. Načelno, ne više od 50 mA.

Ukoliko je značajno više od toga, a kod tebe je verovatno u pitanju par ampera, kreneš sa izvlačenjem osigurača jedan po jedan dok ne padne struja.

Dakle, nije neka nauka utvrditi šta pravi problem, ali može da bude kako rešiti.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
voosaa
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9jtd
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 167
Pridružio se: Uto Jul 26, 2016 10:32 am

Re: Potreban DOBAR elektiricar , HVALA

Pon Jan 01, 2018 8:10 am

Kao sto rece Macola, nije problem pronaci sta vuce struju. bolje(i jeftinije) bi ti bilo da si kupio multimetar, nego novi akunulator. :D

Inace, od ovih benignijih stvari, proveri prvo CD plejer, pogotovu ako nije fabricki, ja sam na Punticu imao problem da je CD plejer "vukao" preko 150-200mA kada je iskljucen, a maskica ostane na njemu, dok je sa skinutom maskicom sve bilo u granicama normale. Pritom je sasvim normalno radio. I onda ne skines maskicu, ne vozis ga par dana, pa aj trazi nekoga sa kablovima da ti pripomogne da upalis. :-)

Inace, po Alfinoj knjizici je za tu amperazu akumulatora maksimalna preporucena struja u mirovanju ~60mA.
Korisnikov avatar
Nicola Romeo
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 150ks '06
--------------------------------
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115ks '02
--------------------------------
Ex Alfa Romeo 156 SW 2.0TS 16v 155ks '00.
--------------------------------
Lokacija: Zvezdara
Lokacija: Beograd
Postovi: 2252
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:15 pm

Re: Potreban DOBAR elektiricar , HVALA

Pon Jan 01, 2018 11:19 am

Iskra u Vojvode Vuka
Slika
Što ja nekad popijem, nekima teško je preplivati!!!
Korisnikov avatar
Caca
Drug Član
Drug Član
Garaža: GT 2.0 JTS
GTV 2.0 V6 TB
ex GTV 2.0 16v
ex 147 1.9jtd
ex 145 1.6box
ex 33 1.7
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2894
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:46 pm

Re: Potreban DOBAR elektiricar , HVALA

Pon Jan 01, 2018 12:21 pm

Vlada u AK Kole
Slika

Povratak na “Area Servizio”