Q: Plasticni poklopac motora [ 156 1.9 JTD 16V ]

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Q: Plasticni poklopac motora [ 156 1.9 JTD 16V ]

Uto Avg 01, 2017 4:18 pm

.

Imam mini problem sa poklopcem motora. Imam ideju kako ću to rešiti, ali bih radije da se posavetujem sa vama i da razbistrim par dilema.

Na poklopcu je polomljen deo što sam na sledećoj slici obeležio cervenim kvadratom. Ta slika nije od mog auta, nego da pokažem samo.

Slika

Polomilo se samo nešto malo oko pop'nitni. Imam metalni deo sto je tu bio nitovan. Evo ga na sledecoj slici:

Slika


Do sada je poklopac na autu bio montiran sa tri preostala srafa a tu gde je bilo polomljeno bio je stavljen malo duži običan šraf sa par širih matica. Ja bih to da sredim ali nikada nisam video kako je to originalno bilo rešeno. Pretpostavljam da je tu bio šraf koji na jednoj strani ima navoj a na drugoj umesto obicne glave ima neku kao kuglcu. Idealno bi bilo da imam sliku originalnog 'klina' koji je tu bio. Ali to bi trebalo neko da skida zatim slika i sliku postavi ovde. Da ne bi to radio, dovoljno bi mi bilo da mi neko, ko je voljan, opiše kako to tačno izgleda ili eventualno nacrta.

.

Povratak na “Area Servizio”