Problem Alfa 145 1.4ts, 97. god. gasenje, gusenje, ler gas

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
TihiAlfista
rookie
Garaža: Alfa Romeo 145 1.4TS
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Sub Jul 08, 2017 3:05 pm

Problem Alfa 145 1.4ts, 97. god. gasenje, gusenje, ler gas

Sub Jul 08, 2017 3:30 pm

Pozdrav ljudi,

Dolazio sam cesto posto volim po malo da ceprkam po auto, nesto da zamazem, sitno popravim
pa sam trazio odgovore, a evo sada prvi put nesto i da napisem.
Prvi put imam jedan veci problem sa mojom 145-icom, a kod mene je vec 9 godina. Emotivno sam se vezao za taj auto ;)
Naime, povremeno, obicno kada sam u prvoj ili drugoj brzini, najcesce kada krecem jednostavno izgubi snagu skroz. Motor radi, kao da mu se promeni zvuk (kao da se gusi) i nece uopste da vuce. Onda moram da stanem, ugasim ga,
i kada ga ponovo upalim on radi normalno. Ponekad se desi (mnogo redje) i da se ugasi kada mu se to desi, pogotovo na uzbrdici.
Negde u isto vreme se pojavilo jos par simptoma: kada stanem gas se vrati na 900 pa malo poskoci, pa padne na 700, pa se opet vrati na 900, drugo mnogo slabije vuce.
Pre par meseci je to sve odjednom mnogo ucestalo, toliko da nisam mogao da ga vozim i nakon sto sam ocistio MAF i onu granu za vazduh i leptir kod gasa poceo je da radi mnogo bolje, ali i dalje su ostali manje vise svi simptomi samo dosta redje i manje naglaseno.
Posto sam poslednjih nekoliko meseci slab finansijski probao sam da uradim sam sta sam mogao:
- zamenio filter za gorivo
- ocistio releje kod akumulatora (to sam cuo da moze biti problem), jedan cu danas da zamenim kao da je na jednom mestu goreo malo, ima crni trag
- ocistio onu granu i MAF senzor sprejom za bezkontaktno ciscenje, onaj leptir za gas (ako sam dobro rekao :) - posle ovoga je zivnuo znatno
- ocistio dizne u ultrazvucnoj kadici
Jos samo da napomenem da mi je majstor koji mi je cistio dizne rekao da mi je auto "ispao iz faze". Taj majstor radi Renoe doduse.
Ako imate neku ideju sta bih jos mogao da uradim bio bih vam zahvalan. Ako ne budemo mogao sam nista na kraju cu da skucam neke pare pa da odem kod majstora.

Pozdrav i hvala

Povratak na “Area Servizio”