Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
ivcha90
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS
Lokacija: Knjazevac
Lokacija: Minicevo - Knjazevac
Postovi: 128
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:23 am

Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Ned Apr 23, 2017 9:58 pm

Pozdrav, interesuje me da li je neko imao slican problem, auto kad je hladan slabo vuce, tj ugusi se nacisto kad se da gas i jedva da ubrzava, kao da mu treba da probije, dok kad se zagreje super radi u vuce dobro, zamenjene svecice, kablovi, klapna, lambda senzor, na kompu ne prijavljuje gresku. Sumnjam na senozr temeperature mada a MES pokazuje vrednosti normalno, ili protokomer?
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Ned Apr 23, 2017 10:03 pm

ako je auto s plinom - plin ti je "raštelovao" benzin. Ako nije - moguć problem sa lambda sondom ili protokomerom. Zakači MES pa prati od hladnog do zagrejanog kako se kreće vreme brizganja benzina, lambda signal i MAF vrednosti.
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Ned Apr 23, 2017 10:34 pm

Prljave dizne (benzinske) ?
Korisnikov avatar
ivcha90
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS
Lokacija: Knjazevac
Lokacija: Minicevo - Knjazevac
Postovi: 128
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:23 am

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Ned Apr 23, 2017 11:47 pm

ForestGump napisao:ako je auto s plinom - plin ti je "raštelovao" benzin. Ako nije - moguć problem sa lambda sondom ili protokomerom. Zakači MES pa prati od hladnog do zagrejanog kako se kreće vreme brizganja benzina, lambda signal i MAF vrednosti.

Ima plin , zamenjena sonda stavljena original Bosch za taj motor. Maf sam menjao ali nisam proboa na hladan motoro nego uvek sam probao sa nekog auta kad je moj auto bio zagrejan.
Za vikend cu da zakacim MES i da pratim te paremetre mada sve mi se cini da protokomer brljavi kad je auto hladan. jer sonda ne radi dok se ne zagreje.
Korisnikov avatar
Mladen7
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 16v Sportwagon
......................
ex147 1.6 TS
ex 156 2.0 TS
ex 146 1.6TS
Lokacija: Beograd
Postovi: 150
Pridružio se: Sre Apr 20, 2016 5:04 pm

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Pon Apr 24, 2017 3:28 pm

ivcha90 napisao:Pozdrav, interesuje me da li je neko imao slican problem, auto kad je hladan slabo vuce, tj ugusi se nacisto kad se da gas i jedva da ubrzava, kao da mu treba da probije, dok kad se zagreje super radi u vuce dobro, zamenjene svecice, kablovi, klapna, lambda senzor, na kompu ne prijavljuje gresku. Sumnjam na senozr temeperature mada a MES pokazuje vrednosti normalno, ili protokomer?
Ne bih rekao da je senzor temperature. Meni je pre nekoliko meseci na 1.6ts otišao senzor temperature, nije bilo simptoma koje si pomenuo-podvučeno u tvojoj poruci.
misar
Garaža: Fiat Bravo 1.8 GT
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 24
Pridružio se: Sub Apr 17, 2010 2:02 pm

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Pon Apr 24, 2017 7:34 pm

Čuj, sonda bi trebalo, na tom autu, da je sa grejanjem tako da brzo dostigne radnu temperaturu.
Kada je motor hladan, treba mu više goriva pa ako su injektori donekle prljavi, to se prvo primeti kada je hladan.
Možda da prvo probaš sa čišćenjem injektora. To ne bi trebalo da škodi. Pre nego što kreneš sa menjanjem delova.
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Pon Apr 24, 2017 9:34 pm

ivcha90 napisao:
ForestGump napisao:ako je auto s plinom - plin ti je "raštelovao" benzin. Ako nije - moguć problem sa lambda sondom ili protokomerom. Zakači MES pa prati od hladnog do zagrejanog kako se kreće vreme brizganja benzina, lambda signal i MAF vrednosti.

Ima plin , zamenjena sonda stavljena original Bosch za taj motor. Maf sam menjao ali nisam proboa na hladan motoro nego uvek sam probao sa nekog auta kad je moj auto bio zagrejan.
Za vikend cu da zakacim MES i da pratim te paremetre mada sve mi se cini da protokomer brljavi kad je auto hladan. jer sonda ne radi dok se ne zagreje.
Protokomer ili brljavi na svim temperaturama ili ne brljavi uopšte. Ako ti je plinska mapa pogrešno naštelovana, rad na plin izaziva poremećaj takozvane korekcije ubrizgavanja benzina. Kada motor startuje i radi hladan, radi prema prethodno memorisanoj korekciji koju je zapamtio pogrešno tokom rada na gas. I to traje po pravilu kad je hladan motor sve dok se sonda ne ugreje i ne počne da koriguje ubrizgavanje benzina. Simptomi su baš kao što su prethodni članovi naveli, kao da su prljave benzinske dizne.

Ne poznajem MES, ne znam šta sve može da se vidi s njim. Zakači se kad motor prenoći, upali motor i u mestu(ili još bolje ako možeš u vožnji) prati da li se rad motora normalizuje kratko vreme nakon što sonda počne da menja signal. Ako da - provozaj auto jedan dan na benzin, prešteluj plin i rešio si problem. Ako ne - onda je moguć problem sa benzinskim diznama i treba ih skinuti i odneti na mašinu radi provere i pranja.
Korisnikov avatar
ivcha90
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS
Lokacija: Knjazevac
Lokacija: Minicevo - Knjazevac
Postovi: 128
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:23 am

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Pon Apr 24, 2017 11:25 pm

Vrlo moguce da su dizne i ja sam razmisljam, nema detonacije ali kad mu dam gas kao da nema goriva tako se ponasa, verovatno su dizne prljave, jer se auto 90% vozi na plin, na benzin se upali i to je to, moracu da ga provezem par dana na benzin ostije, mada nista bez ultrazvucnog pranja. Videcu i protokomer da proverim, da vidim kad upalim auto koje vrednosti pokazuje tad i sta pokazuje za temperaturu usisnog vazduha, i provericu creva vakuma redom i sve.
Korisnikov avatar
ivcha90
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS
Lokacija: Knjazevac
Lokacija: Minicevo - Knjazevac
Postovi: 128
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:23 am

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Sre Jun 14, 2017 5:26 pm

Resen problem, ociscene dizne ultrazvucno i auto neverovatno lakse i brze upali, bas velika razlika. I zamenjen protokomer, moj auto je euro 2 CF2 motor a neku mu je pre mene stavio ulozak protokomera sa cf3 ili euro3 motora, sad sam nasao fabricki protokomer i auto neverovatno bolje radi i vuce u svim rezimima voznje, i kad je hladan odlicno prima gas. Inace parametri sa euro 3 protokomerom su odlicni bili i pokazivao je kao da je ispravan, s tim sto eto ocigledno ima razlike i to sta koji pokazuje, sve u svemu resen problem :arflag
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Sre Jun 14, 2017 6:53 pm

Ima razlike izmedju e2 i e3 kada je protokomer u pitanju.

Evo sajta gde pisu sifre za protokomer i koji gde ide.

http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/156 ... eter.shtml
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Sre Jun 14, 2017 8:02 pm

Strucnjaci .... imam iskustva sa takvim stvarima. Dizne cistim preventivno, pre nego sto dodje do bilo kakvih simptoma, bez obzira na to sto nema simptoma, oseti se da bolje radi.
Korisnikov avatar
ivcha90
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS
Lokacija: Knjazevac
Lokacija: Minicevo - Knjazevac
Postovi: 128
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:23 am

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Ned Jun 18, 2017 11:58 pm

Shanirani napisao:Ima razlike izmedju e2 i e3 kada je protokomer u pitanju.

Evo sajta gde pisu sifre za protokomer i koji gde ide.

http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/156 ... eter.shtml

Tu sa i gledao ali na zalost oni daju samo oznake celog kucista a ne samog protokomera unutra, okod mene je ostalo bilo staro kuciste a neko je u njega stavio euor 3 protokomer, tako da dok se ne otvori ne znamo na cemu smo, protokomeri se razlikuju i fizicki, sitnice ali ocigledno znace :)
Korisnikov avatar
Antonijo
Garaža: Alfa Romeo 166
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Pridružio se: Pon Mar 21, 2016 11:30 am

Re: Alfa 156 1.8 TS ne vuce kad je hladna

Pon Jun 19, 2017 8:44 am

Super što si riješio problem i podjelio svoje iskustvo da pomogneš drugima ako će imati sličan problem :gr8:

Povratak na “Area Servizio”