Problem sa prvim paljenjem

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Micko_147
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 TS 120 KS 2006.
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 2:37 pm

Problem sa prvim paljenjem

Čet Feb 23, 2017 1:49 am

Kolege pomagajte,
Imam problem sa autom, naime: Auto je pre mesec do mesec i po na prvo jutarnje prebacivanje na plin imao problem, odmah se ugasi ili krene da štuca u vožnji prvih 5 sekundi i onda sve savšreno, nakon toga se to drastično pojačalo, do te mere da trebam da ga baš mučim da prebaci na plin, i onda sve savršeno opet. Od juče je počeo i da prvo jutarnje paljenje traje baš dugo i jako teško zastavi, palim ga iz drugog puta, nakon toga sve opet savršeno. Svećice nisu menjane minimalno 70000 k m, termostat je bio totalno van funkcije na minusima, to je zamenjeno, sad dalje šta može biti...
«La meccanica delle emozioni»
Korisnikov avatar
Antonijo
Garaža: Alfa Romeo 166
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Pridružio se: Pon Mar 21, 2016 11:30 am

Re: Problem sa prvim paljenjem

Čet Feb 23, 2017 6:48 am

Svakao bi bilo dobro spojiti auto na dijagnostiku da vidiš ima li kakve greške.
Koliko je star isparivač i koliko ima kilometara ?
U kakvom su stanju LPG dizne ?
Jel redovito mjenjaš LPG filtere (tekuće i plinovite faze) ?
Provjeri sapunicom da li negdje na spojevima pušta plin.
Korisnikov avatar
Fittipaldi
Drug Član
Drug Član
Garaža: KIA Pro Ceed
Z101 mediteran '82
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 917
Pridružio se: Pet Nov 23, 2012 7:28 pm

Re: Problem sa prvim paljenjem

Čet Feb 23, 2017 2:45 pm

Možda ti je prljavština iz plina zaprljala filtere ili dizne, onda se od toga poremetila mapa i pravi probleme sa paljenjem. Zatvori bocu i vozi ga par dana samo na benzin pa vidi, ako pali, onda je plinska instalacija u pitanju. Ako ne, onda najpre dijagnostika i sređivanje rada na benzin pa onda i na plin.
Korisnikov avatar
Micko_147
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 TS 120 KS 2006.
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 2:37 pm

Re: Problem sa prvim paljenjem

Čet Feb 23, 2017 5:08 pm

Auto je kod mene godinu i po dana, ni dizne ni filtere nisam nikad menjao, ali nisam ih menjao jer je auto stvarno radio, i sad radi beskprekorno, niti trza, niti se oseti da radi auto u mestu, baš je bukvalno savršen rad u svakom pogledu, samo što je počeo da se gasi prilikom prebacivanja na plin, to sam prepisao isparivaču jer sam vozio auto po teškim minusima sa totalno neispravnim termostatom, te sam čekao u mestu da mi auto prebaci na plin, kada prebaci vozim ga 7-8 km nizbrdo u grad (živim u čuki gore) i onda se hladna voda vrtela kroz isparivač, pa sam to njemu prepisao, ali od pre par dana počeo da teško pali, dugo vergla, malo teže sastavi, ali onda opet sve savršeno i besprekorno...
Da napomenem, rađena je glava i komplet ventili i sve pre pola godine, tako da je motor u izuzetnom stanju sa mehaničke strane.
I da, poslednjih 7-8 dana ga samo na benzin i vozim, iz razloga što auto ne prima plin nikako...
Ali hvala na savetima svakako :-)
«La meccanica delle emozioni»

Povratak na “Area Servizio”