Atestiranje folija na staklima

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
alfabg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd(85 kw)rest. 2004.Remaped
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 455
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 5:53 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Ned Dec 11, 2016 7:44 pm

:scratch: Nesto nisam u toku pa da priupitam.Od kad treba da se atestira kad su zatamljena zadnja stakla tj.npr.zadnja sofersajna i zadnja stakla na zadnjim bocnim vratima.(al sam srocio)Bio sam ubedjen da se ide na atest samo ako se zatamne sva stakla tj.vozacka i suvozacka.Naravno sofersajbna nesme da se zatamni to je jasno.Ko skonta sta sam pitao nek napise :drink
Show Must Go On
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Ned Dec 11, 2016 7:53 pm

Pa prvo ti treba papir da to smes da uradis, pa zatim da zatamnis stakla, zatim da to atestiras. Realno, to su izmislili, ako me secanje ne vara, pre jedno 2 godine, pre svega toga je bilo da smes da zatamnis koliko zelis nazad, i to nije bio problem, ali je tada onemugucena otimacina para. pa su zatim izmislili da ti u stvari postavljas plasticnu presvlaku na/u auto... oni u stvari mere refleksiju, i ne smes biti preko 15%. Prednja stakla, mislim, da ne smeju biti zatamnjena preko (mislim da je) 25% -ukupno sa fabrickim zatamnjenjem . Soferku ne smes nikako. u amss mi rekose da ce da poostre kontrolu, trebaju da usvoje jos neke dopune, u smislu povecanja kazni i ono sa traktorima i punom linijom, i tada ce stati na rep nama sa folijama. Da li ce zaziveti, hoce sigurno, samo je pitanje - kada.
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
alfabg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd(85 kw)rest. 2004.Remaped
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 455
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 5:53 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Ned Dec 11, 2016 8:05 pm

Xe Xe ...Superiska :fool Bruka.Nisam znao.....i za zadnja znaci atest :banghead:
Show Must Go On
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Ned Dec 11, 2016 8:31 pm

jbg, ulazimo u sistem, gde je ogromna vecina u nekakvim institucijama koje naplacuju svoje usluge, a mi ostali placamo ;)
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
alaza
Garaža: ex AR 166 2.4 jtd 2005.g.,
ex AR 155 2.0 16v Super '98,
ex AR 155 1.7ts '94,
ex AR 164 2.0ts '89,
ex AR 164 2.0ts '91,
ex AR 164 2.5td Super '96,
ex AR 164 2.0tb Super '96,
ex AR 164 2.0ts Super '98.
Lokacija: Pecinci
Postovi: 1147
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 11:01 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Pon Dec 12, 2016 2:08 pm

Prosto da poludis od birokratije
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Atestiranje folija na staklima

Pet Apr 06, 2018 5:20 pm

Krenuo sam i ja da se bavim ovom tematikom pošto bih zatamnio zadnja stakla za nadolazeće sunčane dane i malog putnika pozadi.

Pre svega, hvala što ste dali smernice ovde — trenutno se razne potvrde mogu tražiti na http://www.fiatsrbija.rs/stari-sajt/pot ... izvodjaca/, pa ako izaberete potvrdu za prepravke i pošaljete taj obrazac, e-poštom dobijete link ka zahtevu: http://fiatsrbija.rs/potvrde/dokumenti/ ... VOZILU.pdf

Taj popunjen zahtev uz očitanu LK i saobraćajnu dozvolu treba proslediti na fas.prodaja.potvrde@fcagroup.com, kako već stoji u samom zahtevu. Verovatno je dobro naglasiti da vam je potvrda potrebna radi zatamnjivanja stakala, pošto je cena za to 30€, a za ostale prepravke 85€.

Ja sam dotle stigao, pa ćemo videti od utorka (kad prođu praznici) kako dalje funkcioniše.

Meni je atest neophodan pošto volim saobraćajce da dočekam sa „koji je razlog zaustavljanja“ (ne prihvatam „rutinska kontrola“ pošto to ne postoji u pravilnicima o postupanju policije, već mora da postoji osnovana sumnja na neki prekršaj) i „molim vas službene legitimacije na uvid“ (koje kriju kao zmije noge — samo jednom sam video istu pre pokazivanja mojih dokumenata, a čuo sam svakakve gluposti od „ne moram ja da znam zakone republike Srbije“ do „dobro, moram da pokažem građaninu na zahtev ali kako ja znam da si ti građanin“ :-D).
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Pet Apr 06, 2018 6:22 pm

Nije mu potreban apsolutno nikakav razlog da se on tebi pravda zašto te zaustavio, nebitno dal' je saobraćajac, interventna, ili običan prašinar. Tvoje je da staneš i pokažeš svoja dokumenta na zahtev službenog lica bez ikakve dalje rasprave. 'Ne prihvatam rutinsku kontrolu' možeš mačku o rep okačiti. Svako ko je tako pokušao da istera pravdu na kraju je popunio uplatnicu: 'primalac budžet Republike Srbije'...
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Pet Apr 06, 2018 6:28 pm

Ta recenica je uvertira u nudjenje dve crvene :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Atestiranje folija na staklima

Pet Apr 06, 2018 9:06 pm

MareKG napisao:Nije mu potreban apsolutno nikakav razlog da se on tebi pravda zašto te zaustavio, nebitno dal' je saobraćajac, interventna, ili običan prašinar. Tvoje je da staneš i pokažeš svoja dokumenta na zahtev službenog lica bez ikakve dalje rasprave.
Hahaha, kad građani tako misle, naravno da će ih maltretirati.

Naravno da je obavezan, sve ostalo je čisto uznemiravanje. Po tvom rezonovanju, ti ideš ulicom, i policajac može da te zaustavlja svakih pet metara i da ti traži dokumenta (da, jedan isti), čisto zato što mu se tako prohte. Mi građani dajemo ovlašćenja policiji da obavlja teške poslove, ali zato i strogo propisujemo kako mogu da se ponašaju. Osnovana sumnja je osnovni preduslov za bilo kakvu primenu policijskog ovlašćenja, a sledeći preduslov je predstavljanje službenom legitimacijom sa fotografijom kada za to ne postoji neposredna opasnost. Uniformisana lica to moraju da urade samo na zahtev lica prema kome primenjuju to ovlašćenje.

Svako živi u državi u kakvoj želi. Jednom me neće mrzeti pa ću ih pustiti da me nose u stanicu, tj. kidnapuju, pošto oni nisu službena lica dok se kao takva ne predstave (ali za to čekam da smontiram kameru, tako da imam i snimak kao potporu pošto vrlo brzo oni promene priču). Takvi su zakoni u našoj državi, a tebi ako ne smeta da te gnjave bez razloga, ima kome smeta. Neki od njih me zapamtiše pa rekoše „jao, tu priču si već pričao kad sam te zaustavio tamo-i-tamo, ne mogu“ i ode :-) I ne, već sam se dvadeset puta isto ponašao u „rutinskoj kontroli“ ili „alko-test kontroli“ i nikad ništa nisam platio, pošto razloga za to nije ni bilo.

Već sam se jednom ubacio iza policijskog vozila koje se vozilo žutom trakom pa me budale zaustaviše. Zapisnik u kojem je stajala moja primedba da sam vozio iza vozila bez rotacije je netragom nestao (osim mog primerka), čak ni njihov komandir nije razumeo zašto se žalim, „pa njima će 10% od plate uz kaznu“. Tad su se dosetili (tj. neki pravnik u stanici im je rekao) da kažu kako su upalili zvučnu signalizaciju, pa su se na tu foru izvukli (pošto to nisam stavio u zapisnik, nikom ništa).

Policije se plaši samo budala ili sitan kriminalac (krupni kriminalci ih se ne plaše iz drugih razloga): oni su naši zaposlenici, i od mog poreza dobijaju platu, i rade posao za opšte dobro, koje je i moje dobro. Da me gnjavi zato što je njegov kvazi-RNG u glavi rešio da sam ja na redu za gnjavažu znači da ću i ja njega da gnjavim.

Kao što rekoh, ti sam sebi biraš državu u kojoj želiš da živiš.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Atestiranje folija na staklima

Pet Apr 06, 2018 9:24 pm

Slika


"vrsenje pregleda zbog preventivne kontrole"

Ovo moze dosta da se razvuce, a i nema logike da bas ceo mup radi protivzakonito.
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Pet Apr 06, 2018 10:04 pm

Ko kaže da policija bilo koga maltretira? Nisam znao da
je zaustavljanje vozila i provera istih maltretiranje. Imaš lepo unutrašnju kontrolu gde prijaviš šta ti se desilo ako je došlo do maltretiranja od strane policije. A to bahato ponašanje 'tipa pokaži ti meni legitimaciju, ili nisam ja u obavezi da slušam šta ti meni pričaš ili šta mi naredjuješ' u banana državi kao što je naša to je i dalje moguće koliko vidim, u Americi bi zbog takvog ponašanja bio izveden iz kola i bačen na haubu pa bi tek tada počelo maltretiranje u pravom smislu te reči.
Nikad me ni jedan pandur nije maltretirao, i u 90% slučaja svadje izbiju jer vozač krene da se mangupira. Kad god su me zaustavili bilo je da pogledam dokumenta, pogleda registraciju, eventualno nekad pogleda u gepek i to je to, prijatno i dovidjenja. Ako si čist i ako se ponašaš kao čovek prema čoveku koga prvi put vidiš, dakle normalno i kulturno nikad nećeš imati problema sa njima. A to što neko vozi sa zatamnjenim staklima bez atesta, ili ne veže pojas, glumi baju po ulici, takvima je policija trn u oku. Normalnim ljudima susret sa policijom je kao i svaki drugi susret sa 'običnim' čovekom
Nije pandurima lako, ceo život imaš posla sa budalama..
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Atestiranje folija na staklima

Pet Apr 06, 2018 11:26 pm

@MareKG: ja ne znam sa kime se ti svađaš — zahtevanje da se postupa po zakonu ne mora biti neuljudno. Pola policijskih službenika dobronamerno shvati moja pitanja i nemam nikakvih problema (čuo sam i „u pravu ste, ali meni komandir danas rekao da moram da napišem toliko i toliko kazni i šta ću ja“).

Zakonima i podzakonskim aktima je definisano šta je maltretiranje a šta ne, a i svako od nas to drugačije doživljava (ja cenim svoje vreme, što se možda ne može videti iz ove prepiske :-)). Evo čak je i Mali Radojica citirao šta su opravdani razlozi za zaustavljanje iz Zakona o policiji, i svaki od njih govori o razlogu zaustavljanja. U tom smislu, pošto se „preventivna kontrola“ ne pominje nigde u Zakonu osim u tom pasusu, ona se izričito mora odnositi na stav 1 istog člana, tj. preventivna kontrola zbog razloga 1-4. Čak i da se ne složimo oko toga (zakoni jesu podložni interpretaciji), ovim članom je isključivo dozvoljen pregled, ali ne i provera identiteta lica: „Pregledom lica u smislu stava 1. ovog člana, smatra se uvid u sadržaj odeće i obuće.“

Provera identiteta lica je regulisana članom 75 istog zakona koji navodi izričite opravdane razloge za proveru identiteta, ali između ostalog kaže i: „Policijski službenik dužan je da upozna lice sa razlogom provere njegovog identiteta.“

Kad se desi da me zaustavi policija, kaže mi razlog zaustavljanja koji nije „rutinska kontrola“ (npr. „tražimo lopova koji je pobegao u crnoj Alfi 159“) i na moj zahtev se uredno predstavi službenim legitimacijama, odmah ću izvaditi i pokazati dokumenta — to je već obavljanje njihovog posla.

Pametnome dosta. Ne znam tačno kakvi su propisi u Americi (razlikuju se i od države do države tamo), ali bih težio da se ponašam u skladu sa istima (vozio sam i tamo i nikad me nisu zaustavili eto-tako).

Ja pokušavam da naučim one policajce sa kojima imam interakcije da se ponašaju u skladu sa ovlašćenjima koja smo im mi dali, ali ne i van njih.
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Atestiranje folija na staklima

Pet Apr 06, 2018 11:27 pm

MareKG napisao:Normalnim ljudima susret sa policijom je kao i svaki drugi susret sa 'običnim' čovekom
Pa da, i čim ti „običan“ čovek zatraži ličnu kartu ili da ti zaviri u gepek, ti odmah ispunjavaš želje?
Korisnikov avatar
tadicd
Garaža: ex Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 326
Pridružio se: Sub Nov 16, 2013 12:56 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Pet Apr 06, 2018 11:46 pm

MareKG napisao:Ko kaže da policija bilo koga maltretira? Nisam znao da
je zaustavljanje vozila i provera istih maltretiranje. Imaš lepo unutrašnju kontrolu gde prijaviš šta ti se desilo ako je došlo do maltretiranja od strane policije. A to bahato ponašanje 'tipa pokaži ti meni legitimaciju, ili nisam ja u obavezi da slušam šta ti meni pričaš ili šta mi naredjuješ' u banana državi kao što je naša to je i dalje moguće koliko vidim, u Americi bi zbog takvog ponašanja bio izveden iz kola i bačen na haubu pa bi tek tada počelo maltretiranje u pravom smislu te reči.
Nikad me ni jedan pandur nije maltretirao, i u 90% slučaja svadje izbiju jer vozač krene da se mangupira. Kad god su me zaustavili bilo je da pogledam dokumenta, pogleda registraciju, eventualno nekad pogleda u gepek i to je to, prijatno i dovidjenja. Ako si čist i ako se ponašaš kao čovek prema čoveku koga prvi put vidiš, dakle normalno i kulturno nikad nećeš imati problema sa njima. A to što neko vozi sa zatamnjenim staklima bez atesta, ili ne veže pojas, glumi baju po ulici, takvima je policija trn u oku. Normalnim ljudima susret sa policijom je kao i svaki drugi susret sa 'običnim' čovekom
Nije pandurima lako, ceo život imaš posla sa budalama..
Amin.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Atestiranje folija na staklima

Sub Apr 07, 2018 8:37 am

Slika

Ispadne da po clanu 97 moze da zaustavi radi preventivne kontrole a po clanu 75 stav 3 utvrdi identitet.

Kao sto rekoh malo mi je cudno da cela policija radi protivzakonito. Do sad bi sigurno bilo zalbi koliko hoces ili bi dospelo do medija i sl.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Sub Apr 07, 2018 5:21 pm

Upravo je Amerika primer zemlje gde je zabranjeno zaustavljanje od strane policije bez opravdanog razloga. I, da, to se smatra maltretiranjem i ugrožavanjem prava građana. Ako ništa drugo, mogli ste da u američkim filmovima primetite obaveznu rečenicu - "what seems to be a problem officer?", koju vozač upućuje policajcu. I nema nikakvog bacanja na haubu. I to ne čini takvu zemlju bananom, već građanski uređenom.

Evo malo potkrepe ako nekom treba: http://www.businessinsider.com/what-rig ... er-2013-11

Znati ovo i mnogo toga drugog vezano za prava građana i, uopšte, za osnovne principe građanskog društva, nije usko stručno pitanje, već odraz opšte informisanosti. I upravo nizak nivo političke kulture, kulture komunikacije, kulture življenja i svake druge, je osnovni problem ove zemlje. Političari su samo posledica.

Vrlo je malo ljudi ovde koji mogu smisleno da kažu šta je banana a šta uređena država. Moje iskustvo je, na primer, da kad ljudima u ovoj zemlji daš da pročitaju ustav dožive šok.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Atestiranje folija na staklima

Ned Apr 08, 2018 12:22 am

Ne znam samo kakve veze imaju americki zakon i prava gradjana sa nama, kao i link sto si postavio? Ok mozda neko putuje u ameriku pa mu bude od koristi. To sto ih u filmovima ne bacaju na haubu, ne znaci da nije tako u praksi. Za bezazlenu glupost ces dobiti elektro sok i biti uhapsen, sto je, po mom misljenju, gore nego da pokazes dokumenta, a posle se ti sudi koja su ti bila prava. U toj americi isto mozes da ubijes coveka ako ti provali u kucu, ovde ne smes ni da ga prebijes, njega puste ti odgovaras za nanosenje povreda. Ako se neko zalaze vec za prava gradjana onda neka postavi link gde se mogu procitati prava gradjana republike srbije, kao sto je Mali Radojica izneo neke clanove iz zakona, a ne kako je negde u svetu.
Slika
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Ned Apr 08, 2018 11:31 am

To je bio odgovor na ovo:
MareKG napisao:...u banana državi kao što je naša to je i dalje moguće koliko vidim, u Americi bi zbog takvog ponašanja bio izveden iz kola i bačen na haubu pa bi tek tada počelo maltretiranje u pravom smislu te reči.
...
A verovao ili ne naša zemlja nije, barem formalno, izolovano ostrvo u pogledu opštih principa na kojima se zasnivaju odnosi u njoj.

Ustav R. Srbije, član 18.: ...Уставом се јемче, и као таква, непосредно се примењују људска и мањинска права зајемчена општеприхваћеним правилима међународног права, потврђеним међународним уговорима и законима.

...Одредбе о људским и мањинским правима тумаче се у корист унапређења вредности демократског друштва, сагласно важећим међународним стандaрдима људских и мањинских права, као и пракси међународних институција којe надзиру њихово спровођење.

član 2.: Сувереност потиче од грађана..., Ниједан државни орган, политичка организација, група или појединац не може присвојити сувереност од грађана,...
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Ned Apr 08, 2018 12:18 pm

Prosto se divim vasim pozitivnim iskustvima sa ljudima u plavom.
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Ned Apr 08, 2018 12:24 pm

A ja se prosto divim optimističnom gledanju na ljudska prava u ovoj državi gde smo realno svi jednaki samo neki su jednakiji.

Sent from maj el dži ge-2 manji
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Atestiranje folija na staklima

Uto Apr 10, 2018 8:27 pm

@mali radojica: ne slažemo se u vezi toga šta zakon kaže (da, isti tekst čitamo), a kako je on podložan interpretaciji, najbolje je da se složimo da se ne slažemo.

Da se mi vratimo na temu atestiranja folija, već smo ustanovili ko je kakvog stanovišta, i ko kako interpretira ono što je u zakonu napisano ;-)

Jutros mi je stigao predračun od FCA na 3.544,97 din (napominju da je bitno da se plati sa imenom onoga na koga glasi predračun, pa vodite računa ako automobil nije registrovan na vas a hoćete vašim el. bankarstvom), pa sam to platio večeras i zatim čekam potvrdu (e-)poštom.
Korisnikov avatar
stefangricko
Garaža: Alfa Romeo 147 5door 1.6TS 120ks
Lokacija: Kikinda
Postovi: 19
Pridružio se: Pon Jan 08, 2018 1:19 pm

Atestiranje folija na staklima

Sre Apr 11, 2018 7:55 am

Nisam uspeo najbolje da ispratim. Pored same ugradnje folija, placa se potvrda FCA? Tu dolazi jos i AMSS ili?
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Atestiranje folija na staklima

Čet Apr 12, 2018 4:17 pm

Da, plaća se „potvrda proizvođača o dozvoli za izvođenje prepravki na vozilu“ — kod Fiata je to 30€ za folije na staklima, 80€ za ostale prepravke.

Koliko se može pročitati diljem interneta, to je neka sredina — nekima su tražili i po 12.000 dinara (čini mi se da pročitah tako nešto za Reno).

Atestiranje je stavka koja se plaća firmi ovlašćenoj za taj posao, što je trenutno samo AMS-ov CMV.
Korisnikov avatar
alaza
Garaža: ex AR 166 2.4 jtd 2005.g.,
ex AR 155 2.0 16v Super '98,
ex AR 155 1.7ts '94,
ex AR 164 2.0ts '89,
ex AR 164 2.0ts '91,
ex AR 164 2.5td Super '96,
ex AR 164 2.0tb Super '96,
ex AR 164 2.0ts Super '98.
Lokacija: Pecinci
Postovi: 1147
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 11:01 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Pet Apr 13, 2018 7:27 pm

Da li i ima efekta sada od zatamljivanja? Ako je fabrika zatamnila 15%, a zakon dozvoljava ukupnu zatamljenost 30%, to znači da nama preostaje max još 15% da stavimo folije. Uglavnom većina koju poznajem stavila je folije sa min 60% plus kad se na to doda 15% već fabričke zatamljenosti ispada ukupno 75%. I tada mnogi kažu da je slabo i da bi moglo još zatamniti.
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Atestiranje folija na staklima

Pet Apr 13, 2018 8:55 pm

Nije to baš tako jednostavna računica da 15+15 daje 30% ,ali nebitno i to 30% je ograničenje do B stuba a iza B stuba nema ograničenja.

Povratak na “Area Servizio”