Rashladna tecnost oko filtera ulja - odakle?

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
icemilos
Garaža: alfa 166 TS
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 338
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 10:45 pm

Rashladna tecnost oko filtera ulja - odakle?

Čet Nov 24, 2016 10:23 pm

Vec duze vrijeme mi se javlja ovo curenje a ne znam odakle. Slikao sam i vidi se da je sve oko izmjenjivaca umrljano sa rashladnom tecnosti. Cak primjecujem da mi i u posudi ima nesto sto lici na ulje ali jako malo se vidi. Sto se ulja u motoru ne primjecujem da u njemu ima vode. Auto se ne pregrijava,ponasa se normalno i pritisci u crijevima su ok. Gubljenje tecnosti je na 20 dana oko pola litra do litar. Svaki dan vozim. Sta je sad ovo sra..e?
Slika



Slika

Slika
Korisnikov avatar
DejanCA
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTD - TI 651 GRIGIO STROMBOLI MET.
Alfa Romeo GT 2.0 JTS - Rosso 130 B/B
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 867
Pridružio se: Pon Okt 05, 2015 6:42 pm

Re: Rashladna tecnost oko filtera ulja - odakle?

Pet Nov 25, 2016 10:00 am

Ne znam kako je "organizovan" taj TS, kontam da je slican JTSu... Meni je propisala pumpa za vodu, pa se slivala niz blok, do najnize tacke - a to je filter ulja. E, sad, sto se tice ulja u ekspanzivnoj posudi - to je, vec, nesto drugo... Nadam se da ti ne mesa ulje i vodu.
Korisnikov avatar
icemilos
Garaža: alfa 166 TS
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 338
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 10:45 pm

Re: Rashladna tecnost oko filtera ulja - odakle?

Pet Nov 25, 2016 2:15 pm

Ne znam otkud ulje ili nešto jako prljavo i masno. Nešto ne vidim da se ulje pomiješalo. Nema na čepu ništa kao ona skrama, ne dimi, ne duvaju se crijeva? A moglo bi lako biti da je pumpa.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Rashladna tecnost oko filtera ulja - odakle?

Pet Nov 25, 2016 2:30 pm

Imas dve metalne cevi koje idu od kucista filtera, pa do bloka i termostata, moze da se desi da je neka pukla i da se sa nje sliva na filter ulja. Imam takav slucaj :)

Povratak na “Area Servizio”