Par pitanja...

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
warlock_srb
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 16V '05 (192A5.000)
Lokacija: Lajkovac
Postovi: 89
Pridružio se: Sub Sep 10, 2016 10:48 am

Par pitanja...

Sub Sep 10, 2016 11:30 pm

Pozz ljudi, forum posecujem odavno, ali na zalost ne mogu da se logujem na stari nick, no nije strasno.

Imam par problema, ali na zalost ne mogu da nadjem sve sto mi treba.

Koliko, za ime Boga, ima lampica u instrument tabli? Ali kompletnoj instrument tabli, znaci brzinomer, obrtomer, onaj mali panelcic izmedju ta dva, merac goriva, sat, temperatura i klima?
Hteo bih da zamenim sve lampice sa LED-icama, posto su poprilicno jeftine na ebay-u, a i par mi ih je pregorelo. Znaci komplet sve?
Cak sam razmisljao da menjam i lampice u volanu, na vratima i kod menjaca ako je moguce?

Kako skinuti mali panel izmedju obrtomera i brzinomera?

Da li mogu sve te lampice zameniti sa T5 LED? Ili postoje razlicite vrste lampica? ...mislio sam i da menjam i one sto pokazuju rezervu, visoku temperaturu i sl.

...e sad, jedna mala boljka, trebaju mi predne donje viljuske i sva cetiri amortizera. Sta predlazete? I gde ih nabaviti?

I sta da radim sa onom zastitnom plastikom ispod motora, posto mi je prsla po sredini, i visi nekih 10cm nize nego sto treba. Da li to skinuti ili zameniti sa nekom polovnom? Gledao sam i one aluminiumske, ali nisam nasao nigde kod nas, a i paprene su...

Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V '04 (192A5.000) je u pitanju...

Unapred hvala i izvinjavam se ako je neko vec ovo pitao ;)

:arflag
...so much to do, so little time...
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Par pitanja...

Ned Sep 11, 2016 9:14 am

Auuu, ala si g ti napakovao, u jedan post tematika pola foruma :doh: hahaha

Ovo oko struje ne znam.

Lim motora tvz "sus pleh" najbolje da napravis, ili ti neko napravi, od alu ili celicnog lima. Pisano je detaljno o tome i, ima u temi i plan izrade. Plasticne opcije su, ili krs ili skupe, ili oba hahaha

Viljuske, i to imas "Trapovi na nasim Alfama" :) Uzmes remontovane od Kragujevcana i to je to, sto skoro svi rade.

Amortizeri ... uclanis se u klub, pa sa clanskom karticom ostvaris znatan popust u EURO 07. Za 4 amortizera nije mala razlika !!
Korisnikov avatar
warlock_srb
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 16V '05 (192A5.000)
Lokacija: Lajkovac
Postovi: 89
Pridružio se: Sub Sep 10, 2016 10:48 am

Re: Par pitanja...

Ned Sep 11, 2016 9:17 am

...znao sam da treba doci na pravo mesto :drink

Hvala pogledacu to, planiram veliki servis sledece nedelje, pa kad vec to radim, ujedno da sredim jos ponesto.

Pozz...
...so much to do, so little time...
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Par pitanja...

Ned Sep 11, 2016 9:00 pm

Koji ti je stari nick? Da ti sredimo to ;)
adrian
Garaža: Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: zrenjanin
Postovi: 12
Pridružio se: Čet Dec 10, 2015 10:09 pm

Re: Par pitanja...

Ned Sep 11, 2016 10:30 pm

cao.ja sam suspleh platio oko 3000din za 147 jtd.plastican,mala privreda.malo se i namucio dok sam montirao kako treba,ali lepo stoji.mogu ti dati br tel pa da pitas za 156 dal ima
Korisnikov avatar
warlock_srb
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 16V '05 (192A5.000)
Lokacija: Lajkovac
Postovi: 89
Pridružio se: Sub Sep 10, 2016 10:48 am

Re: Par pitanja...

Ned Sep 11, 2016 10:36 pm

@TheWickerMan bio je rex1825 ako se dobro secam... ali nije bitno mnogo jer sam mozda imao par postova, ostacu na ovom nicku, hvala u svakom slucaju...

@adrian planiram da uzmem parce alu lima (1.5x1m) i da odradim to da se ne zezam sa plastikom vise, ali na zalost ne mogu naci temu o kojoj je pricao @Flavio.

Interesuje me da li 156 ima canbus na svetlima, posto sam primetio da mi s vremena na vreme kad opalim stopaljke zasija idnikator na orbrometru... Planiram da uradim komplet LED i spoljasnje osvetljenje, osim naravno glavnih farova, gde sam planirao da ubacim xenon sijalice sa balastima.

Pozz...
...so much to do, so little time...
Korisnikov avatar
warlock_srb
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 16V '05 (192A5.000)
Lokacija: Lajkovac
Postovi: 89
Pridružio se: Sub Sep 10, 2016 10:48 am

Re: Par pitanja...

Pon Sep 12, 2016 2:58 pm

adrian napisao:cao.ja sam suspleh platio oko 3000din za 147 jtd.plastican,mala privreda.malo se i namucio dok sam montirao kako treba,ali lepo stoji.mogu ti dati br tel pa da pitas za 156 dal ima
Odlucio sam da uzmem alu lim od 1.5-2mm i izrezem to sto mi treba... mislim da je najbolja ideja. Naravno ako postoji negde alu suspleh od oko 3000-3500 dindzi, onda mi se isplati uzeti to.

Pozz...
...so much to do, so little time...
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Par pitanja...

Pon Sep 12, 2016 4:12 pm

mislim da sam citao da je problem sa tim metalnim susplehovima to sto auto bude bucniji, jer se od njega odbija brundanje motora pa se u kabini cuje vise buke... kod dizela je to naravno izrazenije, kod benzinaca mozda i nije strasno... nadji na otpadima negde sa oglasa polovan citav i zameni...

Povratak na “Area Servizio”